Verslas

Artėja vienas didžiausių tvariosios energetikos ir inovacijų renginių pasaulyje

„InnoEnergy“, didžiausias Europoje tvarios energetikos inovacijų tinklas, jau šeštą kartą rengia „The Business Booster“ konferenciją, skirtą švariosios energetikos ir švariųjų technologijų inovacijoms. Šiemet konferencija, kurios pagrindinė tema „Ateitis yra dabar“, vyks spalio 17-18 dienomis Kopenhagoje, Danijoje. Tikimasi, kad renginyje dalyvaus daugiau nei 700 dalyvių iš ne mažiau kaip 30 valstybių. Visi jie turės galimybę pamatyti 150 pažangiausių tvariosios energetikos naujovių, kurios bus pristatomos renginio metu vyksiančioje parodoje.

„The Business Booster” yra vienintelis renginys, suburiantis pačius inovatyviausius startuolius iš visos Europos, rinkoje įsitvirtinusių pramonės įmonių atstovus, investuotojus ir viešojo sektoriaus institucijas. Tai konferencija, siekianti paspartinti Europos švarios energetikos plėtrą. Konferencijos dalyviams suteikiamas platus pasirinkimų laukas: apskritojo stalo diskusijos, produktų pristatymai ir seminarai“, – teigia Elena Bou, „InnoEnergy“ inovacijų vadovė.

Svarbu ne tik finansai

Lietuvoje veikiančios „InnoEnergy“ atstovybės vadovas dr. Kęstutis Morkūnas teigia itin vertinantis šią organizaciją sudarantį pramonės, mokslo ir tyrimų institutų partnerių tinklą. Jo teigimu, šis tinklas yra lygiai tiek pat svarbus kaip ir finansinės injekcijos.

„Džiaugiamės matydami augantį pramonės įmonių, startuolių, mokslo ir studijų institucijų susidomėjimą „InnoEnergy“ skatinimo ir investicijų priemonėmis. Lietuvoje investicijų skaičius ir dydis pastaruoju metu tolygiai auga. Būtent tai leidžia gan specifinės srities inovacijoms laiku ir efektyviai žengti į rinką”,  –  teigia dr. K. Morkūnas.

Ekspertai pristatys rinkos problemas ir kvies jas spręsti

Pirmą kartą „InnoEnergy“ organizuoja tarpdisciplininių idėjų pristatymų seminarus. Pirmosiose sesijose skirtingų sričių ekspertai pristatys savo naujausias idėjas ir siūlomas inovacijas, taip pat pasakos, kaip jų įmonės prisidėjo prie inovacijų progreso transporto, sandėliavimo, vėjo energetikos, išmanių miestų (angl. smart cities) sektoriuose.

Antrųjų sesijų metu energetikos sektoriaus įmonių atstovai pasakos apie šiuo metu patiriamus iššūkius ir problemas rinkoje. Ir pakvies inovatorius, pradedančių verslų kūrėjus kartu ieškoti darnių energetikos sprendimų.

„Kiekvienais metais mes siekiame tobulinti „The Business Booster“ konferenciją ir keliame sau tikslą suteikti startuoliams bei energetikos pramonės atstovams kuo platesnį, gausesnį ir įvairesnį konferencijos turinį“, – priduria E. Bou. „Mūsų siūlomas įvairus pranešimų rinkinys, produktų pristatymai ir kontaktų mezgimo susitikimai suteikia dalyviams puikias sąlygas pažinti naujausias inovacijas ir megzti partnerystes. Švariosios energetikos revoliucija vyksta ir būtent šiuo metu mes kuriame darnios energetikos ateitį“. 

Įmonių pristatymai: nuo sandėliavimo sprendimų iki autonominio šildymo valdymo

Tarp šių metų dalyvių yra Švedijos įmonė „Northvolt“, statanti didžiausią ličio jonų baterijų gamyklą. „Betterspace“ iš Vokietijos kuria komponentus, leidžiančius automatiškai valdyti negyvenamųjų pastatų šildymą.

Švedijos kompanija „Watty“ pristatys šiuo metu patento patvirtinimo laukiantį energijos duomenų analizės įrankį, vienu jutikliu kontroliuojantį kiekvieno elektrinio prietaiso namų ūkiuose energijos suvartojimą. Toks sprendimas leidžia vienu metu taupyti ir pinigus, ir energiją.

Prancūzų kompanija „DCbrain“ išvystė didžiaisiais duomenimis (angl. big data) grįstą sprendimą, kuris leidžia eksploatuoti ir išlaikyti sudėtingus pramoninius tinklus, o Estijos „Skeleton Technologies“ kompanija pristatys savo kuriamus aukštos kokybės energijos saugojimo sprendimus.

Pirmieji kalbėtojai jau patvirtinti, tarp jų ir pagrindinis pranešėjas – Dr. Danielis M. Kammenas, Kalifornijos Berklio universiteto energetikos srities profesorius, pagrindinis įvairių pranešimų autorius, Tarpvyriausybinės klimato kaitos komisijos, kuriai 2007 m. kartu  su buvusiu JAV viceprezidentu Al Gore buvo skirta Nobelio taikos premija, narys. Be to, diskusijoje ir sesijose dalyvaus mokslininkas Robertas Roseris, Čikagos universiteto Energetikos politikos instituto įkūrėjas, taip pat pramonės ekspertai – Danijos energetikos asociacijos generalinis direktorius Larsas Aagaardas ir „Siemens” valdybos narys Michaelas Senas.

Išankstinė registracija vyksta iki liepos 31 dienos. Konferencijos programa, daugiau informacijos apie dalyvius ir pranešėjus galima rasti: tbb.innoenergy.com

Informacija žurnalistams

Žurnalistai, turintys galiojančią žiniasklaidos atstovo kortelę, gali registruotis nemokamai. Spaudos konferencija vyks spalio 17 dieną.

Apie InnoEnergy

InnoEnergy siekia skatinti tvariosios energetikos inovacijas Europoje.

„InnoEnergy“ remia ir investuoja į inovacijas bet kuriame etape – nuo mokyklinio suolo iki kliento. Organizacijos partnerių tinklas leidžia megzti ryšius visoje Europoje, suvedant išradėjus ir pramonę, absolventus ir darbdavius, mokslininkus ir verslą, verslininkus ir rinkas.

„InnoEnergy“ dirba trijose pagrindinėse inovacijų plėtojimo srityse:

  • Švietimo, kuris padeda išugdyti išmanančius ir ambicingus darbuotojus, kurie supranta tvarumo reikalavimus ir rinkos poreikius.
  • Inovatyvių projektų įgyvendinimo, kai idėjos, išradėjai ir verslas kuria komerciškai perspektyvius produktus ir technologijas, sukuriančias vertę vartotojui.
  • Verslo kūrimo paslaugų ir investicijų, padedant verslininkams ir startuoliams plėsti Europos energetikos ekosistemą auginant ir siūlant savo inovatyvius produktus pasaulinėms rinkoms.

Šių disciplinų sujungimas padeda didinti kiekvienos iš jų poveikį, pagreitina rinkai parengtų sprendimų kūrimą ir kuria tinkamą aplinką įgyvendinti, auginti ir parduoti inovatyvius sprendimus.

„InnoEnergy” buvo įkurta 2010 m. Ją remia Europos inovacijų ir technologijų institutas (EIT).

Pranešimą paskelbė: Indrė Lelevičiūtė, Agentūra 1323 (UAB Trylika-dvidešimt trys)

Parašykite komentarą