Užsukę į bet kurią vaistinę mes atsiduriame mažai pažįstamame pasaulyje, kurio stelažai nukrauti įvairiausiomis dėžutėmis, pakuotėms ir buteliukais, ant kurių nesuprantami pavadinimai. Kreipiamės į dirbantį vaistininką, kad jis mums padėtų įsigyti reikiamų vaistų ir maisto papildų. Jo pagalba priklauso ne tik nuo profesionalumo ir vidinio noro padėti, bet ir nuo tą mėnesį galiojančių akcijų, premijų sistemos ir vaistinės privačios produktų linijos.
Vaistinių privatūs prekių ženklai – kas tai?
Vaistinė nėra tik vieta, kurioje galite įsigyti skirtingų gamintojų produkciją. Vaistinių tinklai taip pat gamina ir parduoda įvairius produktus, pavyzdžiui, maisto papildus, pleistriukus ar kitas medicinos bei kosmetikos priemones. Natūralu, kad turėdamos savo produkciją, vaistinės teiks prioritetą būtent jų pardavimui.
Vaistininkai yra skatinami klientams siūlyti privataus prekių ženklo produkciją – kiekvienas toks pardavimas tampa priedu prie mėnesinės algos. Klientams tokia praktika gali atrodyti nesąžininga, nes kito gamintojo produkcija gali būti geresnės kokybės, o jie apie tai nebus informuoti. Tam tikrais atvejais tokia nuomonė čia yra teisinga. Tačiau jeigu šalia atsiranda kainos klausimas, vaistinės gali pasiūlyti patrauklią savo gaminių kainą. Tad neretai klientai patys paslysta, nusprendžia sutaupyti ir įsigyja ne patį geriausią produktą.
Tačiau vaistininkai taip pat yra žmonės, turi savo profesinę etiką ir gali padėti jums išsirinkti tinkamiausią kito gamintojo prekę. Juolab vaistinės, kaip ir kiti gamintojai, neturi visų įmanomų vaistų, vitaminų ar prekių.
Pavyzdžiui, jūs norite įsigyti vitaminą C. Pasiūla yra didelė, tačiau jūs sukonkretinate, kad vitamino reikia jūsų vaikui. Tirpstančių tablečių vaikas nemėgsta, bet kramtomas tabletes valgo noriai. Privatus prekių ženklas gali tokio produkto neturėti. Jų pasiūloje yra tik suaugusiems skirtos tirpios tabletės. Tad vaistininkas siūlys jūsų poreikius tenkinantį produktą.
Kaip įsigyti tai, ko iš tiesų reikia?
Ateidami į vaistinę rankose neturėdami konkretaus gydytojo išrašyto recepto mes tikimės nuoširdžios konsultacijos ir profesionalaus patarimo. Tačiau jau žinote, kad patarimas nebūtinai bus nuoširdus. Vis dėlto, tai nereiškia, kad privačių prekių ženklų produktai yra nekokybiški. Jie gali būti geri, bet nebūtinai geriausias pasirinkimas jums. Tad atėję į vaistinę būkite nusiteikę bendrauti ir uždavinėti klausimus.
Pavyzdžiui, jūs norite stiprinti imunitetą ir įsigyti vitaminų. Tai pasakę vaistininkui jūs atveriate visas galimybes parduoti tai, kas jam yra naudingiausia. Tačiau jūs galite domėtis skoniu, sudėtimi, veikimo principu, doze ir kitais jums svarbiais kriterijais.
Galbūt jūs norite stiprinti imunitetą natūraliais preparatais, todėl jums vaistininkas nesiūlys sintetinių vitaminų. Galbūt jūs norite ne prailginto, o greito veikimo vitaminų ir staigiai sustiprinti imunitetą – jūs ir vėl susiaurinate paiešką. Galbūt jūs norite vartoti kapsules, kramtomas tabletes ar gerti vandenyje tirpius vitaminus.
Gali būti, kad visus jūsų kriterijus atitiks privataus prekių ženklo produktas. Tačiau jeigu pajausite, kad vaistininkas neatsižvelgia į jūsų poreikius ir vis tiek ieško būdų, kaip jums pasiūlyti atstovaujamą prekių ženklą, nepasiduokite. Būkite atviri ir aiškiai išsakykite lūkesčius, kad norite išbandyti kito gamintojo produkciją.
Prisiminkite, kad nereikia užsiimti savigyda. Renkantis maisto papildus ar vaistus, geriausia praktika yra pirmiausiai pasikonsultuoti su šeimos gydytoju. Jis paaiškins visus niuansus ir patars, ko prašyti vaistinėje. Tada galėsite pateikti konkretų prašymą ir įsigyti tai, kas geriausia jums, o ne vaistinių tinklui.
Pranešimą paskelbė: Ornela Ramasauskaite, UAB Orkla Care