Laisvalaikis

Ar prezervatyvai trukdo geram seksui?

Naudoti prezervatyvą tas pats, kaip laižyti medų per stiklą, prezervatyvai mažina malonumą, su prezervatyvu aš nieko nejaučiu… Tokius ir panašius paaiškinimus, kodėl vyras nenori naudoti prezervatyvų, teko girdėti tikrai ne vienai moteriai, bet gal iš tikrųjų populiariausia pasaulyje kontracepcijos priemonė kenkia kokybiškam seksui? Mokslininkai sako garsų „Ne“!

Štai Indianos universiteto mokslininkai atliko tyrimą, kurio metu bandė išsiaiškinti, kokią įtaką prezervatyvai turi lytiniam pasitenkinimui. Tyrimo rezultatai vyrukams, kurie nenori naudoti prezervatyvo neva dėl mažesnio malonumo, tikrai nepatiks, pasirodo, kad prezervatyvai tikrai nėra kliūtis geram seksui, kurio metu abu partneriai patiria orgazmą. Tyrime dalyvavo 1645 vyrai ir moterys nuo 18 iki 59 metų amžiaus. 28 proc. vyrų ir 22 proc. moterų teigė, kad prezervatyvai neturi jokios įtakos jų susijaudinimui, erekcijai bei kitiems maloniems pojūčiams. Kiti apklaustieji teigė, kad prezervatyvai netgi padeda ilgiau išlaikyti erekciją, maloniai dirgina jautrius taškus. Dalis moterų pabrėžė ir tai, kad užsiiminėdamos seksu su prezervatyvais jos jaučiasi saugiau, todėl patiriamas malonumas dar labiau sustiprėja. Be to, mylintis su prezervatyvais, lubrikantai dažniausiai būna nereikalingi, nes prezervatyvas jau pats būna „suteptas“ lubrikantu.

Žinoma, gyvenime išties būna išimčių, kai prezervatyvai iš tiesų kelia problemų, pavyzdžiui, alergizuoja odą ar trikdo erekciją, tačiau tokiais atvejais kalti ne prezervatyvai o žmogaus sveikata, todėl rekomenduojama kreiptis į gydytojus. Taigi, natūraliai kyla klausimas, kodėl iš ties nemaža dali vyrų yra įsitikinę, kad prezervatyvai yra gero sekso priešai? Mokslininkai teigia, kad problema glūdi sklandančiais mitais, kurie dar atkeliavo iš tų laikų, kai ši kontracepcijos priemonė buvo nepatogi ir gan stora. Šiuolaikiniai prezervatyvai gaminami iš itin plono, tačiau tvirto ir patikimo latekso, todėl įtakos malonumui jie paprasčiausiai negali turėti.

Tiesa, visiems, kurie tvirtai laikosi nuomonės, kad prezervatyvai yra svari priežastis nepatirti orgazmo, mokslininkai turi paprastą pasiūlymą: išbandykite prezervatyvus, kurių vidinė pusė yra padengta lubrikantais. Lubrikantai neleis jausti „svetimkūnio“ ant vyriško pasididžiavimo! Tad, kai labai norisi visada galima rasti spendimą, tenkinantį abi puses.

Parašykite komentarą