Įvairenybės

Ar nelegalai taps profsąjungų konfederacijos nariais?

   Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ (LPS „Sandrauga“) yra nacionaliniu lygmeniu veikianti profesinė sąjunga, LR Trišalės Tarybos narė, bei tarptautinės organizacijos CESI  (European Confederation of Independent Trade Unions) narė.  LPS „Sandrauga“ veikia atskirai ir nepriklausomai nuo kitų šalyje veikiančių profesinių sąjungų ir niekuomet nepalaikė ryšių su Europos profesinių sąjungų konfederacija.

Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ atsiriboja nuo Europos profesinių sąjungų konfederacijos kreipimosi į Europos Komisijos (EK) pirmininkę Ursulai von der Leyen, Europos Vadovų Tarybos prezidentą Charlesui Micheliui ir Europos Parlamento pirmininką Davidui Mariai Sassliui, dėl pabėgėlių integracijos į visuomenę ir darbo rinką.

Mums nėra priimtinas minėto kreipimosi turinys. Turime įvertinti, kad nelegalai yra politinio šantažo priemonė ir strategiškai svarbu užkardyti jų skverbimąsi į mūsų šalį.  Bendrijos narių turėtume prašyti pagalbos sienų apsaugos, o ne socialinės integracijos klausimais.  Neapgalvota imigrantų integracijos politika,  turės neigiamų ilgalaikių socialinių ir ekonominių padarinių.  

Apmaudu, kad ignoruodama subordinaciją ir  nepaisydama kitų Lietuvoje veikiančių profsąjungų nuomonės,  Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija galimai kreipėsi į Europos profesinių sąjungų konfederaciją dėl pabėgėlių integracijos į darbo rinką ir visuomenę.

Kiek mums žinoma LPSK pirmininkei Ingai Ruginienei nėra suteikta teisė kalbėti visų šalyje veikiančių profsąjungų vardu. Tarptautiniam  Lietuvos įvaizdžiui  padaryta  žala, paskleidžiant Europoje gandus, neva Lietuvoje netinkamai sprendžiami pabėgėlių padėties klausimai. Geopolitiniu požiūriu, mūsų valstybei nedraugiškoms šalims kaip tik yra naudingas tokių problemų eskalavimas ir bandymas įteigti, kad pabėgėlių krizė yra tik Lietuvos problema, kurios nesugebame spręsti dėl vyriausybės neveiklumo.

Profsąjungoms pirmiausiai turėtų rūpėti darbo sąlygų, dirbančiųjų garantijų ir socialiniai klausimai.  Bandant kalbėti visų Lietuvos profesinių sąjungų  vardu, būtinas profsąjungų ir nacionalinių centrų sutikimas. Žinant I. Ruginienės poziciją Stambulo konvencijos klausimu, ateityje turėtume išgirsti dar nenuoseklesnių pareiškimų – kalbėjo LPS „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis.

Visuomenė turėtų žinoti, kad jei Lietuvos Profesinių Sąjungų Konfederacija išsilaikytų iš profsąjungos  nario mokesčio, o ne iš nekilnojamojo turto nuomos, tuomet ji būtų suinteresuota narių teisių gynimu, o ne politinių kompanijų organizavimu.

Visi žinome, kas vykdo mūsų šalies  užsienio politiką. Tai aiškiai apibrėžta Konstitucijoje.

 Ir ten tikrai nėra kalbama apie įgaliojimus profsąjungų konfederacijai…

Pranešimą paskelbė: Kęstutis Juknis, Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą