Verslas

Ar gali antrus metus iš eilės įmonė iš Lietuvos tapti sparčiausiai augusia technologijų įmone Vidurio Europoje?

2019-ieji metai buvo ypatingi – įmonė iš Lietuvos „VoltasIT“ „Deloitte Technology Fast 50“ reitinge buvo pripažinti sparčiausiai besivystančia įmone Vidurio Europoje, kurios vidutinis augimo tempas 2015–2018 m. siekė 5734 proc. Įspūdingas pajamų augimas per 2015-2018 m. lėmė, kad pirmą kartą nuo projekto pradžios „Deloitte Technology Fast 50“ pirmoji reitingo vieta atiteko atstovams iš Lietuvos.

„Dalyvavimas reitinge Deloitte Technology Fast 50 – vienas geriausių mūsų sprendimų, padėjęs įvertinti savo pasiekimus, padidinęs įmonės žinomumą ir dar labiau paskatinęs judėti į priekį,” – sako VoltasIT įmonės vadovas Edvardas Astrauskas.

Paklaustas ar tikėjosi užimti tokią aukštą reitingo vietą Edvardas prisipažino laimėjimu nustebęs: „Nors per 2019 metus sparčiai augome – komanda pildėsi naujais nariais, daugėjo klientų, plėtėsi ir partnerių ratas, laimėjimas visgi buvo netikėtas ir, žinoma, be galo džiugus. Tai labai svarbus mūsų pastangų įvertinimas ir galimybė dar labiau motyvuoti savo, kaip stiprios ir perspektyvios, įmonės komandą. Dažnai į darbus taip susitelkiame, kad nei nepastebime, kiek daug pavyksta padaryti per vienerius metus, todėl šis reitingas – puikus įrankis išmatuoti savo pasiekimus.“

OBDeleven – inovatyvus automobilių diagnostikos prietaisas – populiarus visame pasaulyje, tačiau mažai mūsų tautiečių žino, kad jį gamina lietuviško kapitalo įmonė VoltasIT. Deloitte Fast 50 apdovanojimas padidino įmonės žinomumą Lietuvoje ir visame pasaulyje. „Išaugęs klientų pasitikėjimas bei produkto populiarumas įkvėpė sudalyvauti „A’ Design Award & Competition, 2020“ konkurse, kuriame laimėjome sidabro apdovanojmą. Taip pat pasirašėme bendradarbiavimo sutartį su Kauno Technologijos Universitetu, kartu ieškome sprendimų, padėsiančių suderinti informacinių technologijų ir automechanikos specialybes,“ – įmonės pasiekimais dalinosi vadovas Edvardas.

„VoltasIT“ sėkmė reitinge įrodė, kad įmonės iš Lietuvos gali sėkmingai konkuruoti su kitomis Vidurio Europos šalimis. Galbūt šiemet pavyks išlaikyti titulą Lietuvoje?

„Deloitte“ pradėjo technologijų įmonių registraciją į 2020 m. konkursą „Technology Fast 50: ir kviečia įmones iš Lietuvos išbandyti savo jėgas reitinge. Lietuvos ir Vidurio Europos regiono technologijų įmonės kviečiamos teikti paraiškas į sparčiausiai augančių Vidurio Europos regiono technologijų įmonių TOP 50-uką.

Atlikę projekte dalyvaujančių įmonių išsamią paskutinių ketverių metų pajamų analizę (2016-2019 m.), „Deloitte“ ekspertai reitinguos įmones ir paskelbs geriausius augimo rezultatus pasiekusių įmonių 50-uką. Reitinge kasmet dalyvauja technologijų sektoriaus įmonės, vykdančios veiklą šiose Vidurio Europos regiono valstybėse: Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Albanijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Bulgarijoje, Kroatijoje, Čekijoje, Vengrijoje, Kosove, Makedonijoje, Moldavijoje, Juodkalnijoje, Rumunijoje, Serbijoje, Slovakijoje ir Slovėnijoje.

Įmonių registracija vyksta iki 2020 m. rugpjūčio 14 d.

Daugiau informacijos apie  Deloitte reitingus raiste čia.

Trumai apie reitingą:

 „Deloitte Technology Fast 50” reitinguojamos sparčiausiai augančios regiono technologijų įmonės pagal jų pajamų augimą per ketverių metų laikotarpį. Sudarant 2020 m. reitingą, bus analizuojamos 2016-2019 m. laikotarpio pajamos.

Norinčios dalyvauti įmonės turi atitikti šiuos kriterijus:

  • metinės pajamos per kiekvienus 2016, 2017 ir 2018 metus turi sudaryti ne mažiau nei 50 000 Eur, o per 2019 m. – ne mažiau nei 100 000 Eur;
  • įmonės motininė kompanija turi būti iš Vidurio Europos šalies (Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Albanijos, Bulgarijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Kroatijos, Čekijos, Vengrijos, Kosovo, Makedonijos, Moldavijos, Juodkalnijos, Rumunijos, Serbijos, Slovakijos ar Slovėnijos);
  • įmonė turi plėtoti ar gaminti patentuotas technologijas, arba nemažą kapitalo dalį skirti moksliniams tyrimams ir plėtrai (MTEP);
  • Įmonės kontrolinis akcijų paketas nepriklauso stambioms strateginėms korporacijoms.

Pranešimą paskelbė: Viktorija Kizytė, Deloitte Lietuva, UAB

Parašykite komentarą