Sveikata

Aptikti, užkirsti kelią, pranešti: EFSA afrikinio kiaulių maro kampanija pratęsta tretiems metams

EFSA toliau deda pastangas siekiant sustabdyti afrikinio kiaulių maro plitimą Europoje, pratęsdama kampaniją tretiems metams ir pradeda naują bandomąją veiklą keturiose šalyse.

Trečius metus planuojama vykdyti didelę Europos maisto saugos tarnybos kampaniją, kuria siekiama toliau didinti informuotumą apie afrikinį kiaulių marą (AKM), kuris plinta tarp Europos kiaulių. Kampanija, skirta pietryčių Europos regionui, vykdoma bendradarbiaujant su vietos valdžios institucijomis ir vykdoma aštuoniolikoje tikslinių šalių: Albanijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Bulgarijoje, Kroatijoje, Čekijoje, Estijoje, Graikijoje, Vengrijoje, Kosove , Latvijoje, Lietuvoje, Juodkalnijoje, Šiaurės Makedonijoje, Lenkijoje, Rumunijoje, Serbijoje, Slovakijoje ir Slovėnijoje.

Kampanija bus skirta ūkininkams, veterinarijos gydytojams ir medžiotojams, nes jie atlieka svarbų vaidmenį konsultuodami ūkininkus apie biologinį saugumą ūkyje.

„Afrikinis kiaulių maras yra labai užkrečiama liga, plintanti Europos regionuose, kurie anksčiau nebuvo paveikti. Šios ligos plitimas yra pasaulinė grėsmė, dėl kurios kiaulių augintojai patyrė didžiulių nuostolių Europoje ir už jos ribų“, – sako EFSA vykdomasis direktorius Bernhardas Urlas.

„Kartu su partneriais vietos valdžios institucijose stengiamės pasiekti ūkininkus, kurių gyvulius ir pragyvenimo šaltinius paveikė ši mirtina liga. Kampanija #StopAKM siekiama informuoti ūkininkus, veterinarijos gydytojus ir medžiotojus, į ką reikėtų atkreipti dėmesį“.

Kampanija „Sustabdykite afrikinį kiaulių marą“ yra nuolatinių Europos Komisijos ir kitų tarptautinių organizacijų pastangų sustabdyti AKM plitimą ES ir kaimyninėse šalyse dalis.

Kas yra afrikinis kiaulių maras?
Afrikinis kiaulių maras (AKM) – mirtina virusinė liga, kuria serga naminės kiaulės ir šernai. Virusas yra nekenksmingas žmonėms, tačiau daugelyje šalių sukelia didelių socialinių ir ekonominių sutrikimų. Europoje nėra patvirtintų vakcinų, todėl dėl ligos protrūkio paveiktose teritorijose gali būti paskersta daug kiaulių.

Kam skirta kampanija?
Kampanija skirta žmonių grupėms ir asmenims, turintiems sąlytį su naminėmis kiaulėmis ir šernais, ypač kiaulių augintojams, medžiotojams ir veterinarijos gydytojams. Padedant vietos ūkininkų grupėms, veterinarijos organizacijoms, medžiotojų asociacijoms ir kitoms atitinkamoms institucijoms, kampanija siekiama didinti informuotumą apie tai, kaip užkirsti kelią AKM plitimui.

Sužinokite daugiau
Apsilankykite EFSA AKM kampanijos svetainėje, kurioje rasite daugiau informacijos, taip pat informacinių lapų, infografikų, paruoštų naudojimui įrašų socialiniams tinklams bei kitos medžiagos.

Parašykite komentarą