Įvairenybės

Aplinkosaugininkai ir sugriežtintomis karantino sąlygomis į pranešimus reaguoja visą parą

Nors šalyje sugriežtintas karantinas, Aplinkos apsaugos departamentas primena: Pranešimų priėmimo tarnyba pranešimus apie pažeidimus priima 24 valandas kiekvieną savaitės dieną. O gyvosios gamtos ir miestų aplinkos apsaugos inspekcijų pareigūnai ir toliau nustatyta tvarka kontroliuoja, kaip laikomasi aplinkosauginių reikalavimų.

Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnyba per parą gauna daugiau kaip 60 pranešimų. O juos tikrindami pareigūnai ne darbo metu nuvažiuoja per 2,5 tūkst. kilometrų. Pavyzdžiui, praėjusią savaitę gauti 366, ankstesnę – 369 pranešimai. Lygiai taip pat pareigūnai tikrinti informacijos vyksta ir ne darbo metu – praėjusią savaitę iš 37 pranešimų pasitvirtino 25, užpraėjusią – pasitvirtino 25 iš 33.

Žmonės aktyviai informuoja apie aplinkos apsaugos pažeidimus, neteisėtą žvejybą ir medžioklę, sužeistus gyvūnus, netinkamai tvarkomas atliekas, taršą ir kitą aplinkai daromą žalą. Pranešimų apie pažeidimus Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnybos darbuotojai gauna ir iš gyventojų, ir iš Bendrojo pagalbos centro operatorių.

Įvertinę gautus pranešimus, budintys pareigūnai sprendžia, kaip į juos reaguoti, konsultuoja žmones jiems rūpimais klausimais, nukreipia į specialistus.

„Apie pažeidimus mums pranešama bet kuriuo metu. Kadangi aplinkosaugininkai dirba būdravimo režimu, Pranešimų priėmimo tarnybos darbuotojai gali į juos kreiptis iškart.

Pagal iš anksto sudarytą grafiką būdraujantys regionų aplinkosaugininkai pasiruošę reaguoti į pranešimus 24 valandas 7 dienas per savaitę“, – primena Aplinkos apsaugos departamento direktorė Olga Vėbrienė.

Kadangi nemaža dalis pranešimų susiję su žvejybos ir medžioklės pažeidimais (praėjusią savaitę 21 ir 30), pažeidėjai net ir esant tokiai situacijai neturėtų jaustis ramūs – gyvosios gamtos inspekcijų pareigūnai ir toliau nustatyta tvarka kontroliuoja, kaip laikomasi medžioklės ir žvejybos reikalavimų. Pavyzdžiui, iš ne darbo metu gautų 14 pranešimų apie galimus žvejybos pažeidimus 10 pasitvirtino (užpraėjusią savaitę gauta 14, pasitvirtino 12), iš 5 pranešimų apie galimus medžioklės pažeidimus pasitvirtino 4 (užpraėjusią pasitvirtino visi 5 pranešimai).

„Kartu mes dėkojame visiems pilietiškiems žmonėms ne tik už pranešimus apie galimus pažeidimus, bet ir už atsakingą elgesį siaučiant pandemijai. Viešosiose vietose laikykimės visų saugumo reikalavimų, būtinai dėvėkime kaukes. Saugokime ir aplinką, ir save, ir savo artimuosius“, – priduria departamento vadovė O. Vėbrienė.

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai dėkoja gyventojams už sąmoningumą ir apie pastebėtus gamtosaugos pažeidimus prašo pranešti telefonu 112 arba tiesiogiai AAD telefonu 8 (5) 273 2995.

Pranešimą paskelbė: Jurgita Jasiūnienė, Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos

Parašykite komentarą