Nekilnojamas Turtas

Aplinkos ministras ir Ukrainos ambasadorius aptarė, kaip Lietuva galėtų prisidėti atstatant karo sugriautą šalį

Antradienį aplinkos ministras Simonas Gentvilas susitiko su Ukrainos ambasadoriumi Lietuvoje Petro Bešta aptarti, kaip Lietuva gali prisidėti atstatant karo niokotą Ukrainą, kokią konkrečią pagalbą galėtų suteikti užtikrinant visavertį žmonių gyvenimą sugriautuose miestuose ir regionuose.

Susitikimo metu buvo aptarta, kokių veiksmų reikėtų imtis siekiant sukurti vieningą teisinį pagrindą šalių pagalbai Ukrainoje teikti. Lietuva pristatė savo pasiūlymus, kokie žingsniai  turėtų būtų žengti norit sistemiškai kurti miestų ir gyvenviečių infrastruktūrą, teikiant konkrečią pagalbą tokiose gyvybiškai būtinose srityse kaip geriamojo vandens tiekimo ir miesto nuotekų infrastruktūros sukūrimas.

Sutarta, kad Lietuva ir Ukraina organizuos konsultacijas tarp atitinkamų ministerijų. Ukrainos Infrastruktūros ministerijai Lietuva pristatys pasiūlymus dėl teisės aktų paketų siekiant, kad būtų sukurtas teisinis reguliavimas, padėsiantis sklandžiai vykdyti infrastruktūros atstatymo darbus.

Taip pat bus pristatytas Aplinkos ministerijos siūlomas pilotinis projekto modelis kuris, įsitikinus, kad jis įgyvendintas darniai ir skaidriai, galėtų būti taikomas kituose atstatomuose Ukrainos miestuose. Todėl labai svarbu glaudžiai konsultuotis su atitinkamomis Ukrainos ministerijomis ir institucijomis, nes būtent jos turi sukurti viską apimančią reguliacinę sistemą, kuria vadovaujantis vyktų visos šalies  atstatymas.

Lietuva ne tik padės atstatyti sugriautus miestus bei kitas gyvenamąsias vietoves Ukrainoje, bet ir perduos savo kompetencijas ukrainiečiams siunčiant architektus, urbanistus, inžinierius, statybininkus. Koordinuojant Ukrainos atstatymą dalyvaus dvi Aplinkos ministerijai pavaldžios agentūros – Aplinkos projektų valdymo agentūra ir Statybos sektoriaus vystymo agentūra.

Pranešimą paskelbė: Aistė Gadliauskaitė, LR aplinkos ministerija

Parašykite komentarą