Nekilnojamas Turtas

Pristato jutiklius, kurie geba įvertinti statinių saugumą ir gali padėti išsaugoti žmonių gyvybes

Matavimo ir skenavimo sprendimus teikianti bendrovė „GeoNovus“ plečia inžinerijos srities specialistams skirtų pažangių įrankių spektrą pristatydama naują „Trimble“ geotechninių jutiklių sistemą. Naujieji geotechniniai jutikliai suteikia galimybę itin tiksliai stebėti statinių ir kitų objektų parametrus, nuotoliniu būdu perduoti duomenis ir, esant poreikiui, reaguoti atsižvelgiant į juos.

„Trimble“ yra pasaulyje viena pirmaujančių geodezinių matavimų įrangos gamintojų. Šįmet pradėjusi bendradarbiauti su bendrove „Worldsensing“, ji savo produktų krepšelį papildė naujais geotechniniais jutikliais ir nuo šiol siūlo visapusę stebėjimo sistemą, kuri gerokai palengvina kasdienį geodezininkų, statybų inžinierių, transporto ir kitų sričių specialistų darbą“, – sako „GeoNovus“ direktorius Šarūnas Prokopimas.

Pasak Šarūno Prokopimo, įrengus „Trimble“ jutiklius objekte, galima jį stebėti nuotoliniu būdu, rinkti ir analizuoti duomenis nevykstant į vietą. Taip taupomas specialistų darbo laikas, o pastebėjus pakitimų, galima sureaguoti per maksimaliai trumpą laiką. Jutikliuose naudojamos trijų  ašių atskaitos užtikrina tikslius judesio fiksavimus bei padeda nustatyti pastatų nuokrypius ir vibracijas. Apie užfiksuotus pakitimus stebėjimo sistema iš karto praneša trumpąja žinute, e. laišku ar gali įjungti pavojaus sireną vietoje.

Geotechniniai jutikliai naudojami inžinerijos, transporto, GIS paslaugų srityse. Šią monitoringo sistemą taip pat galima pasitelkti aukštiems statiniams, užtvankoms ir hidroelektrinėms, tiltų svyravimams ir deformacijoms stebėti. Šie jutikliai gali būti pritaikyti karjeruose ar statybų aikštelėse, kur jie padės užtikrinti saugesnę darbo aplinką ir padės išvengti nelaimių darbe.

Vienas iš žinomiausių jų pritaikymo pavyzdžių Lietuvoje yra Gedimino kalno šlaitų pokyčio stebėjimas. Dar viena jų panaudojimo sritis – daugiabučių stebėjimas, padedantis geriau įvertinti namo būklę.

„Trūkinėjančios sienos yra gana dažnai pasitaikantis vaizdas šalies daugiabučiuose. Daugeliu atvejų tai nekelia problemų, tačiau norint tai tiksliai įvertinti, reikia specialios matavimo įrangos ir nuolatinio stebėjimo. Tam pasitelkus „Trimble“ geotechninius jutiklius, kurie naudoja atstumo lazerį ir vertikalaus nuokrypio matuoklį, gali pastebėti net mažiausius pokyčius. Tokiu būdu daugiabučio gyventojai ir jo administratorius gali objektyviai įvertinti pastato būklę ir saugumą“, – pastebi „GeoNovus“ atstovas.

Kompanija „Trimble“ viena pirmųjų pasaulyje pasiūlė matavimų srityje plačiai naudojamus GPS ir tacheometru paremtus sprendimus. Vienas iš „Trimble“ pranašumų tas, kad ji gali pasiūlyti visapusę monitoringo sprendimą nuo geodezinių ir geotechninių jutiklių iki tinklo įrangos, maitinimo šaltinių ir programinės įrangos.

Belaidžius jutiklių veikimo nuotolis siekia net 15 km, todėl juos galima išdėstyti po itin plačią teritoriją. Jutiklių stebėjimo duomenis surenkantis maršrutizatorius juos perduoda 4G ryšiu. Stebėjimo įranga turi IP67 reitingą, todėl yra atspari dulkėms, apnašoms, drėgmei bei lietaus vandeniui, todėl gali būti montuojama tiek vidaus patalpose, tiek lauko sąlygomis.

„Trimble“ Lietuvoje atstovaujančio „Geonovus“ specialistai gali pasirūpinti reikalingos įrangos parinkimu, diegimu ir priežiūra.

Pranešimą paskelbė: Andrius Matuliauskas, Integrity PR

Parašykite komentarą