Buitis, Namai

Apklausa: kam šiais laikais reikalingas turgus?

Dabar Lietuvoje beveik kiekvienas miestietis gali rasti maisto pekių parduotuvę vos peržengęs savo namų slenkstį. Dažniausiai tokiose parduotuvėse asortimentas visiškai patenkina kasdienius pirkėjų poreikius. Ir vis dėlto kasdien, o ypač savaitgaliais, daugybė žmonių traukia apsipirkti į turgų.
Kas gi žmones vilioja į šias prekyvietes, į kurias dažnai reikia ir specialiai atvažiuoti, nes jų nėra tiek daug, kiek parduotuvių? Prekybos miestelyje „Urmas“ įsikūrusiame Centriniame Kauno turguje sutikti pirkėjai dažniausiai vardijo tas pačias priežastis: čia pigiau, ieško šviežių, natūralių, lietuviškų produktų, patinka betarpiškas bendravimas su pardavėjais, geras aptarnavimas.
Turguje sutikti sutuoktiniai Gintarė ir Mindaugas sakė maždaug kas savaitę atvykstantys į turgų savo automobliu.
„Turgų renkamės, nes čia pigiau. Paprastai perkam mėsą, vienu kartu išleidžiam iki 20 eurų. Dažniausiai perkame pas vieną prekybininkę, tačiau jei užmatom kažką kitur – perkam ir kitur. Aptarnavimas mums nėra labai svarbus“, – pasakojo pašnekovai.
Kitas pašnekovas, Viktoras, taip pat į turgų atvyksta kartą per savaitę.
„Perku dešros, kitų mėsos produktų. Turgų renkuosi, nes čia didesnis pasirinkimas, yra tam tikros tradicijos, žinomas produktų skonis. Kaina man esminio skirtumo nesudaro, tačiau svarbi aptarnavimo kokybė, sakyčiau, ji lemia maždaug 50 procentų. Turiu ir savo pardavėją – visada perku tik pas ją“, – turgaus privalumus vardijo vyras.
Turguje sutikta tinklaraščio MaistoKlubas.lt autorę Iloną. Ji pasakojo maisto produktus apskritai perkanti tik turguje.
„Turguje perku viską: mėsą, žuvį, daržoves. Man patinka pačiai paliesti, pauostyti, net paragauti. Labai mėgstu vaikštinėti po turgų, man smagu bendrauti, smagu kalbėtis. Jei sugalvoju kokį nors patiekalą iš mėsos, tačiau nežinau, kokia mėsa jam labiausiai jam tinka, visada klausiu pardavėjų patarimų ir jos padeda išsirinkti. Kai turguje perku, pavyzdžiui, šakotį, jau žinau, kuris bus skaniausias“, – patirtimi dalijosi maisto ruošimo žinovė.
Tuo tarpu Vida į turgų atvažiuoja net iš užmiesčio. „Mūsų šeima valgo daug žuvies, o jos čia – didelis pasirinkimas. Taip pat turiu vieną savo prekybininkę, pas kurią jau ne vienerius metus perku mėsą. Dėl to, kad ja pasitikiu“, – apsipirkimo turguje priežastis aiškino pašnekovė.
Kaunietis Modestas pasakojo turguje perkantis daržoves, kartais – ir mėsos produktus.
„Čia užsuku, kai važiuoju pro šalį ar atsiranda reikalų, specialiai į turgų apsipirkti nevažiuoju. Tačiau esu mėgėjas derėtis ir dažniausiai man tai pavyksta“, – pasakojo vyras.
Indrė į turgų kiekvieną savaitę atvažiuoja iš Kauno priemiesčio Domeikavos. „Čia kainos geresnės, o ir apsipirkimas turguje tarsi įaugęs į kraują – turime ir savus standartus, ir moteris, pas kurias perkame. Su prekybininkėmis ir pasikalbame. Jos matė, kai atvažiuodavau, kada laukiausi, o kai pagimdžiau, paklausia apie vaiką, kaip sekasi. Labai svarbu bendravimas. Perku čia viską – ir mėsą, ir daržoves“, – pasakojo jauna mama.
Dar viena pašnekovė, Ingrida, teigė, kad į turgų atvažiuoja dėl vištienos. „Turiu savo pardavėją, pas kurią nuolat perku. O ir kaina čia mažesnė nei parduotuvėse“, – savo pasirinkimą aiškino pašnekovė.

Parašykite komentarą