Teisėsauga, kriminalai

Apeliacinio teismo verdiktas – UAB„NEG Recycling“ paslaugų ŠRATC atsisakė teisėtai

Lietuvos apeliacinis teismas pritarė Šiaulių apygardos teismo sprendimui netenkinti UAB „NEG Recycling“ ieškinio prieš ŠRATC, vienašališkai nutraukusio sutartį dėl nekokybiško atliekų apdorojimo bei kitų sutartinių pažeidimų. ŠRATC perėmus MBA įrenginių valdymą, buvo sutaupyta lėšų. Už jas šiuo metu vykdoma privataus operatoriaus apleistų įrenginių rekonstrukcija.

Sutarties pažeidimai pastebėti pasikeitus ŠRATC vadovui

Konfliktas tarp Šiaulių regiono atiekų tvarkymo centro bei Mechaninio biologinio apdorojimo paslaugą teikusios UAB „NEG Recycling“ ėmė vystytis po to, kai 2020 metais ŠRATC vadovu tapo Žilvinas Šilgalis. Įtarus nesąžiningą privataus operatoriaus veiklą, ŠRATC pageidavo atlikti MBA įrenginių efektyvumo patikrinimą, tačiau operatorius nesutiko. Ar pagrindinė sutartis yra vykdoma tinkamai, ŠRATC siekė įvertinti nuosekliai vykdydamas patikrinimus, kurių metu nustatė, kad į Sąvartyną operatorius atliekas pristato neišrūšiuotas, tinkamai neatskyrus biologiškai skaidžių ir pakuotės atliekų: didelė dalis jų vis dar buvo nepraplėštuose atliekų maišeliuose. Taip pat buvo fiksuoti ir kiti sudarytos sutarties pažeidimai, o į raginimus susitvarkyti ir pradėti paslaugas vykdyti tinkamai, privatus operatorius neragavo.

UAB „NEG Recycling“ nepašalinus nurodytų pažeidimų, Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras 2013 metais sudarytą sutartį 2021 metų liepą, gavęs ŠRATC dalininkų pritarimą, nutraukė vienašališkai.

Taip pat dėl įtarto sukčiavimo, vykdant papildomą sutartį, buvo kreiptasi į STT, kuri, atlikusi ikiteisminį tyrimą ir surašiusi kaltinamąjį aktą, bylą jau perdavė teismui.

Už sutaupytas lėšas vykdoma rekonstrukcija

Dar po pirmos instancijos sprendimo ŠRATC teismas leido skubiai perimti MBA įrenginių valdymą, todėl privačiam operatoriui nebereikia mokėti už atliekų rūšiavimą, kuris praktiškai nebuvo vykdomas, o už sutaupytas lėšas šiuo metu vykdoma privataus operatoriaus apleistų įrenginių rekonstrukcija. Labai blogą MBA įrenginių būklę po perėmimo ir kvalifikuotos apžiūros patvirtino atlikta išsami įrenginių ekspertizė.

ŠRATC pozicija

„Džiugu, kad bendromis pastangomis pavyksta apginti viešą interesą ir nebereikia netinkamai sutartį vykdžiusiam operatoriui brangiai mokėti už atliekų apdorojimo parodiją. Šiuo metu už sutaupytas lėšas yra pradėta MBA įrenginių rekonstrukcija ir ją baigus bus galima atliekas apdoroti kur kas efektyviau. Žinoma, dar visi taškai vykstančiuose teismo procesuose nesudėti, liko nebaigtos bylos dėl skolų ir padarytos žalos viešam sektoriui padengimo, tačiau tikimės, jog teismai bus nuoseklūs ir viešasis interesas bus apgintas“ – vertindamas palankų apeliacinio teismo sprendimą, sakė ŠRATC direktorius Žilvinas Šilgalis.

 

Pranešimą paskelbė: Monika Krėpštienė, VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras

Parašykite komentarą