Teisėsauga, kriminalai

Apdovanoti „Skaidrumo akademija“ aktyviausi dalyviai ir mokinių konkurso nugalėtojai

Šiandien Lietuvos Respublikos Prezidentūroje vyko Skaidrumo šventė, kurios metu buvo minimos iniciatyvos „Skaidrumo akademija“ 2-osios įkūrimo metinės ir paskelbti mokinių konkurso „Skaidrumą kuriame kartu“ nugalėtojai. Renginyje dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktorius Žydrūnas Bartkus bei iniciatyvos „Skaidrumo akademija“ mentoriai, dalyviai, moksleivių konkurso nugalėtojai ir švietimo bendruomenės atstovai.

„Šiandien čia susirinkome, nes esame neabejingi korupcijos temai. Mums nuoširdžiai skauda dėl gerai žinomų problemų ir mes norime jas išspręsti. Tai man teikia daug vilčių dėl ateities. Džiaugiuosi ligšioline „Skaidrumo akademijos“ veikla ir tikiu, kad, vis pasipildydama naujais žmonėmis ir naujomis idėjomis, ji gali išjudinti visuotinį judėjimą prieš korupciją. Dėkoju visiems, kurie patys aktyviai įsitraukia į veiklas, skirtas kurti antikorupcinę veiklą įvairiose organizacijose, ir ragina tai daryti kitus. Ir sveikinu moksleivių konkurso nugalėtojus – mes Jumis didžiuojamės!“ – sakė Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

„Džiaugiuosi, kad Skaidrumo šventėje dalyvauja gausus būrys aktyvių ir iniciatyvių viešojo sektoriaus atstovų – „Skaidrumo akademijos“ mentorių ir dalyvių, o taip pat šviesių ir viltį teikiančių moksleivių. Taip pat noriu pasidžiaugti sėkmingai tęsiama „Skaidrumo akademijos“ veikla, prie kurios jau gali jungtis ne tik viešojo sektoriaus, bet ir skaidrios aplinkos siekiantys verslo atstovai bei skaidrumo idėjas puoselėjantys mokytojai. Tokia skaidrumo banga leidžia tikėti, kad Lietuva gyvena evoliucijos etape, kai vis didesnė bendruomenės dalis nori aktyviai įsitraukti į skaidresnės Lietuvos kūrimą“, – sakė Žydrūnas Bartkus, STT direktorius.

Renginyje dalyvavo ir jį nuotoliniu būdu tiesiogiai stebėjo virš 200 žmonių. Renginio metu buvo apžvelgti antrieji „Skaidrumo akademijos“ metai, pristatyti gerieji skaidrumo iniciatyvų pavyzdžiai, pagerbti aktyviausi mentoriai bei didžiausią progresą pasiekę ir „Skaidrumo akademiją“ baigę dalyviai.  

Nominacijoje „Už progresą stiprinant atsparumą korupcijai“ Prezidento padėkomis apdovanoti trys didžiausią metų pažangą padarę ir „Skaidrumo akademiją“ baigę dalyviai: Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, UAB „Vilniaus vystymo kompanija“ ir UAB „Plungės vandenys“. Jie gavo ir „Skaidrumo akademijos“ sertifikatus.

Prezidento padėkas už aktyvumą kuriant korupcijai atsparią aplinką ir pagalbą siekti didžiausių teigiamų pokyčių gavo „Skaidrumo akademijos“ mentoriai: Laura Baltulienė, Darius Ardickas ir Asta Vaičiūnienė.

Renginyje buvo įteikti „Skaidrumo akademijos“ baigimo sertifikatai ir kitiems 8 dalyviams, kurie sustiprino savo antikorupcinę aplinką ir taip pat baigė „Skaidrumo akademiją“: Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijai, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijai, VĮ „Turto bankas“, VĮ „Valstybės žemės fondas“, VĮ „Valstybės žemės fondas“, Švietimo mainų paramos fondui, UAB „Šilutės polderiai“, UAB „Pieno tyrimai“ ir AB „Klaipėdos nafta“.

Į Skaidrumo šventę susirinko gausus mokinių, dalyvavusių konkurse „Skaidrumą kuriame kartu“, būrys. Šiais metais konkurse dalyvavo 3 kartus daugiau dalyvių nei praeitais metais – 3312 mokinių ir 188 klasės iš visos Lietuvos. Vertinimo komisijos sprendimu, buvo išrinkti nugalėtojai trijose kategorijose: „Skaidrumo lydere“ tapo Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos 4 C klasė, Skaidrumo skleidėja“ – Klaipėdos Vydūno gimnazijos 9 DT klasė ir aktyviausia mokykla „Skaidrumo bendruomenė“ tapo Klaipėdos Baltijos gimnazija. Laimėtojams buvo įteiktos Lietuvos Respublikos Prezidento padėkos ir STT simboliniai apdovanojimai – stalo žaidimai „Antikoruptika“, skirti ugdyti jaunimo antikorupcinį sąmoningumą.

Konkurse mokiniai buvo kviečiami atlikti dvi užduotis: individualiai išspręsti testą ir kartu su bendraklasiais atlikti kūrybinį darbą. Šio konkurso moksleiviams tikslas – ugdyti antikorupcines mokinių nuostatas, skatinti aktyviai domėtis savo, kaip piliečio, vaidmeniu, valstybės ir pasaulio situacija, perprasti svarbiausius skaidrumo principus, kurie yra stiprios, teisingumu ir pasitikėjimu grįstos valstybės pagrindas. 2022 metų konkurso tema – skaidrumo ir sąžiningumo svarba miesto, miestelio, kaimo bendruomenėse.

Renginį vainikavo diskusija apie skaidrios Lietuvos viziją, kurioje dalyvavo Prezidento patarėjas Darius Urbonas, STT direktorius Žydrūnas Bartkus, „Skaidrumo akademija“ mentorė doc. dr. Rita Toleikienė, Lietuvos moksleivių sąjungos atstovas Emilis Mikulskis. Renginį vedė ir diskusiją moderavo – Richardas Jonaitis.

„Skaidrumo akademija“ – tai gerosios antikorupcinės praktikos mainų vieta, kur didžiausią patirtį sukaupę ir aukščiausią kompetenciją turintys skaidrumo standartų ekspertai dalijasi patirtimi ir patarimais, kaip organizacijoje kurti korupcijai atsparią aplinką. Skaidrumo akademijos gerųjų patirčių mainus inicijuoja Lietuvos Respublikos Prezidentas, iniciatyvos organizatorius – STT. „Skaidrumo akademijos“ iniciatyvos pradžia – 2020 m. gruodžio 9 d. Šiuo metu „Skaidrumo akademija“ jungia 54 dalyvius ir 38 mentorius. Šiais metais „Skaidrumo akademiją“ jau baigė 11 dalyvių.

Renginio įrašą galima rasti STT „Youtube“ kanale, arba STT Facebooke.

Su mokinių darbais galite susipažinti čia.

Pranešimą paskelbė: Renata Keblienė, Specialiųjų tyrimų tarnyba

Parašykite komentarą