Politika ir teisė

Antroji Ukrainos reformų konferencijos diena – Seimo rūmuose

2021 m. liepos 7 d. pranešimas žiniasklaidai

 Liepos 7−8 dienomis Vilniuje vyksta Lietuvos ir Ukrainos rengiama tarptautinė IV Ukrainos reformų konferencija. Dėl pandemijos iš 2020 metų perkeltos konferencijos esminis tikslas – kartu su Ukrainos tarptautiniais partneriais aptarti šalies reformų pasiekimus ir iššūkius, patvirtinti tarptautinės bendruomenės paramą Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui bei reformų procesui.

Liepos 7 d. renginys organizuojamas prezidentūroje, liepos 8-ąją nuo 10 val. – Seimo rūmuose (Konferencijų salėje, III r.).

12 val. Seimo Spaudos konferencijų salėje rengiama Lietuvos ir Ukrainos ministrų pirmininkų spaudos konferencija.

Ukrainos reformų konferencija dėl vis dar neaiškios COVID-19 situacijos vyks mišriu formatu – dalis dalyvių atvyksta į Vilnių, dalis prisijungs virtualiai. Renginyje dalyvaus Lietuvos ir Ukrainos prezidentai Gitanas Nausėda ir Volodymyras Zelenskis, vyriausybių vadovai Ingrida Šimonytė ir Denysas Šmyhalis, dalyvius sveikins Lietuvos Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Konferencijos dalyviai – Ukrainos, Europos Sąjungos (ES) ir NATO, kitų valstybių užsienio reikalų ministrai ir pareigūnai, tarptautinių organizacijų, tarptautinių finansinių institucijų, verslo ir pilietinės visuomenės atstovai.

Dviejų dienų diskusijose bus aptarta ES ir Ukrainos santykių darbotvarkė, reformos saugumo ir gynybos sektoriuose, verslo ir investicijų klimatas bei geras valdymas.

Ukrainos reformų konferencijos paraštėse numatyti dvišaliai Lietuvos užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio susitikimai su Europos Tarybos generaline sekretore Marija Pejčinovič Burič (Marija Pejčinović Burić), Kanados užsienio reikalų ministru Marku Garno (Marc Garneau), Vengrijos užsienio reikalų ministru Pėteriu Sijartu (Péter Szijjártó), Turkijos užsienio reikalų ministru Mevliutu Čavušoglu (Mevlüt Çavuşoğlu), Šveicarijos užsienio reikalų ministru Ignacijumi Kasisu (Ignazio Cassis), Estijos užsienio reikalų ministre Eva-Marija Lymets (Eva-Maria Liimets).

Detalesnę informaciją apie Ukrainos reformų konferenciją galima rasti ir diskusijas gyvai stebėti (anglų ir ukrainiečių kalbomis) adresu https://www.urc2021.lt/

Tai bus jau ketvirtoji konferencija po 2017 m. Londone, 2018 m. Kopenhagoje ir 2019 m. Toronte įvykusių renginių. Renginį organizuoja Lietuvos užsienio reikalų ministerija.

Daugiau informacijos:

URM Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentas

Visuomenės informavimo skyrius, tel. (8 5) 236 2534

Pranešimą paskelbė: Rimas Rudaitis, Lietuvos Respublikos Seimas

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą