Teisėsauga, kriminalai

Alytuje atidaryti pirmieji Lietuvoje pusiaukelės namai

Šiandien Alytuje įvyko pirmųjų Lietuvoje pusiaukelės namų atidarymas. Pusiaukelės namų tikslas – padėti motyvuotiems, nepriekaištingo elgesio nuteistiesiems sparčiau ir kokybiškiau integruotis į visuomenę.
„Šiam svarbiam įvykiui ruošėmės kelerius metus: reikėjo pakeisti nemažai teisės aktų, surasti nuteistųjų apgyvendinimui tinkamas patalpas, naujų pusiaukelės namų steigimą aptarti su kaimynystėje gyvenančiais žmonėmis“, – pasakoja teisingumo ministras J. Bernatonis.
Pusiaukelės namuose, įsikūrusiuose šalia Alytaus pataisos namų, gyvens iki 20 nuteistų vyrų, kurie jau artimiausiu metu gali būti lygtinai paleisti nuo bausmės prieš terminą. Jie galės gyventi visavertį gyvenimą: su laisvais žmonėmis drauge mokytis, dirbti, jiems bus taikoma intensyvi, individuali ir grupinė socialinė pagalba.
Nuteistuosius, kurie gyvens šiuose pataisos namuose, atrinks speciali komisija. Pusiaukelės namuose negalės apsigyventi nuteisti už labai sunkius nusikaltimus ir kuriems paskirta laisvės atėmimo bausmė viršija dešimt metų, nuteisti už nusikaltimus žmogaus seksualinio apsisprendimo laisvei ir neliečiamumui, nuteisti už nusikaltimus, padarytus priklausius nusikalstamam susivienijimui arba nuteistieji, įtraukti į linkusiųjų pabėgti ar užpulti įskaitą.

Nuteistieji gyvens erdviuose kambariuose, prižiūrimi pusiaukelės namuose nuolat budinčių socialinių darbuotojų ir prižiūrėtojų. Pastatas bei teritorija bus stebima vaizdo kameromis.

„Aplinka šalia tokio pobūdžio įstaigų tampa saugesnė – tą rodo ilgametė Norvegijos patirtis. Todėl, manau, kad pusiaukelės namų nauda yra abipusė: visuomenė gyvena saugiau, o nuteistieji, matydami gyvenimą ne pro grotuotus langus, į bendruomenę integruojasi žymiai greičiau“, – sako teisingumo ministras J. Bernatonis.
Pusiaukelės namų steigimas dalinai finansuojamas Norvegijos finansinio mechanizmo lėšomis, čia dirbsiantys pareigūnai apmokomi kolegų iš Norvegijos ir Lietuvos.
Artimiausiu metu pusiaukelės namus planuojama įrengti ir atidaryti Pravieniškėse, Vilniuje ir Marijampolėje.

Parašykite komentarą