Buitis, Namai

Alternatyva tradiciniam šildymui – dujinis katilas

Nuolat augančios šildymo kainos tampa vis skaudesnė tema kiekvienam lietuviui, todėl ne vienas pradėjo ieškot galimybių kaip būtų galima sutaupyti, gyventi šiltai ir patogiai. Vieni renkasi kieto kuro katilus, kitu dujinius katilus, o treti skundžiasi, kad gyvena šaltai ir permoka už orą. Bet šiandien kalba ne apie juos, pakalbėkime apie tuos, kurie džiaugiasi įsigiję dujinį katilą.

Jei galvojate apie dujinio katilo įsigijimą tai turite atkreipti dėmesį į tokius veiksnius kaip katilo naudingumo koeficientą, galingumą, ar turite vietą, kur galėsite jį pastatyti taip, kad pasirinkta vieta nesikirstų su Lietuvos Respublikos įstatymu reglamentuojančiu dujinių sistemų įrengimą. Bet apie viską nuo pradžių.

Kalbant apie dujinio katilo naudingumo koeficientą, tai reikia žinoti, kad jis labiausiai priklauso nuo degiklio tipo, šiuo metu rinkoje yra atmosferiniai ir ventiliatoriniai degikliai. Pastaruosiuose oras priverstinai paduodamas į dujas, todėl jų naudingumo koeficientas 5-20 proc., didesnis, nei atmosferinių degiklių. Kita vertus, atmosferiniai degikliai yra paprastesni, jų koeficientas mažesnis, todėl ir kaina ženkliai pigesnė. Tiesa, šiuo metu jau yra atsiradę ir kondensaciniai dujinių katilų degikliai, kurių naudingumo koeficientas yra pats didžiausias, todėl į šildymo sistemas perduoda beveik visą sugeneruotą šilumą.

Dujinio katilo galingumui apskaičiuoti vertėtų pasitelkti specialisto pagalbą, nes būsite tikri, kad tai bus padaryta tiksliai ir kokybiškai. Be to, specialistai įvertins ir jūsų namo šilumines savybes, t.y. ar jis gerai sulaiko šilumą. Bet jei norite patenkinti smalsumą, tai žinokite, kad 10 kvadratinių metrų, 2.5 m aukščio patalpai reikia 1 kW galingumo, Žinoma, specialistai rekomenduoja papildomai pridėti galingumo kitiems poreikiams bei šilumos praradimui kompensuoti.

Dujinius katilus galima skirstyti į sieninius arba pastatomus. Paprastai jie gaminami iš ketaus arba nerūdijančio plieno. Sieniniai katilai yra gerokai lengvesni, kad siena galėtų išlaikyti jų svorį. Kita vertus, jei kalbėtume apie ilgaamžiškumą, tai dujiniai katilai, pagaminti iš ketus, jums tarnaus labai ilgai, iki 50 metų, o kartais ir ilgiau jai juo rūpinsitės. Pavyzdžiui, ant įkaitusio katilo negali patekti šalto vandens, nes katilas gali įtrūkti.

Niekas nenori, kad jų namas „išlėktų į orą“, todėl dažnai kyla klausimas ar dujiniai katilai saugūs. Taip, dujinis katilas saugus, jei yra pastatytas tinkamoje vietoje, t.y. katilui pakanka patalpos ploto, kad pratekėtų oras. Jei viskas gerai, tai galite ramiai miegoti naktimis, kitu atveju derėtų susirūpinti saugumu, nes kai trūksta oro, dujos nesudega iki galo ir susidaro smalkės, nuo kurių galite stipriai apsinuodyti.

Taigi, dujinis katilas yra puiki investicija ateičiai, jis tarnaus jums ne vienerius metus, sąskaitas galėsite atplėšti drąsiai, būdami tikri, kad išvydę skaičius jūsų neištiks širdies smūgis, o gūdžiausią ir šalčiausią žiemos dieną jausitės jaukiai ir maloniai šiltuose namuose su artimaisiais.

One Comment

  • gerdunka222

    Geras geras tas dujinis katilas, ir remontas yra paprastas, gerų specialistų yra, kurie teikia tokiąpaslaugą. Pirkau prieš 5 metus katilą, neatsidžiaugiam, paprasta.

Parašykite komentarą