Verslas

„Akropolis Group“ pirmąjį 2021 pusmetį sėkmingai atlaikė pandemijos spaudimą, birželio mėnesį fiksavo rekordinę šio mėnesio nuomininkų apyvartą

Baltijos šalyse pirmaujanti prekybos ir pramogų centrų plėtros ir valdymo bendrovė „Akropolis Group“ pirmąjį šių metų pusmetį dirbo pelningai. Pirmąjį 2021-ųjų pusmetį įmonė gavo 36 mln. eurų pajamų ir uždirbo 27 mln. eurų pelno prieš  mokesčius, palūkanas, nusidėvėjimą ir amortizaciją (EBITDA) – atitinkamai 6 ir 4 proc. mažiau nei 2020-ųjų sausį-birželį, kuomet pirmąjį šių metų ketvirtį dėl taikytų COVID-19 suvaržymų prekybos centruose veikė tik trečdalis prekybinio ploto.

Pasak „Akropolis Group“ direktoriaus ir valdybos pirmininko Manfredo Dargužio, šių metų pirmojo pusmečio rezultatams ženklios įtakos turėjo taikyti veiklos ribojimai, susiję su COVID-19 pandemijos valdymu. Tačiau pirmojo ir antrojo ketvirčių rezultatai skiriasi iš esmės.

„Pirmąjį šių metų pusmetį „Akropolis Group“ prekybos ir pramogų centrai toliau buvo veikiami pandemijos aktualijų. Pirmąjį ketvirtį buvo leidžiama veikti tik pirmo būtinumo prekėmis prekiaujančioms parduotuvėms. Tačiau antrąjį metų ketvirtį Lietuvoje veikiančiuose „Akropoliuose“ parduotuvėms visu pajėgumu atsidarius balandžio antroje pusėje, o „Akropole“ Rygoje – birželio pradžioje, sulaukėme daugiau nei pusantro karto didesnio apsiperkančių klientų skaičiaus. Antrojo ketvirčio nuomininkų apyvarta Lietuvos „Akropoliuose“ jau buvo gerokai didesnė nei pernai. Birželio mėnesį visuose keturiuose prekybos centruose fiksavome rekordinę, istoriškai geriausią šio mėnesio apyvartą. Tai patvirtina, kad pirkėjai toliau renkasi gyvą apsipirkimą prekybos centruose“, – teigia M. Dargužis.

Pirmąjį 2021-ųjų pusmetį „Akropolių“ nuomininkų apyvarta Baltijos šalyse sudarė 225 mln. eurų, arba 18 proc. mažiau nei tuo pačiu laikotarpiu prieš metus. Atitinkamai pirmąjį metų ketvirtį – 69 mln. eurų, o antrąjį metų ketvirtį, laipsniškai leidžiant atnaujinti veiklą didesne apimtimi, 155 mln. eurų. Antrojo ketvirčio nuomininkų apyvarta buvo 224 proc. didesnė palyginti su pirmuoju metų ketvirčiu ir 24 proc. didesnė nei 2020-ųjų antrojo ketvirčio apyvarta. 2021-ųjų birželio mėnesį, kai parduotuvės visu pajėgumu vėl dirbo visuose 4-iuose prekybos centruose, užfiksuota rekordinė, 13 proc. didesnė apyvarta nei ankstesniais geriausias metais.

Pirmąjį šių metų pusmetį Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių ir Rygos „Akropoliuose“ apsilankė 11 mln. lankytojų – 23 proc. mažiau negu tuo pačiu laikotarpiu pernai. Sausį-kovą sulaukta 4 mln. lankytojų, o balandį-birželį – jau 7 mln. klientų. Antrąjį ketvirtį lankytojų srautas „Akropoliuose“ buvo 154 proc. didesnis, palyginti su pirmuoju metų ketvirčiu ir 16 proc. didesnis nei 2020-ųjų antrąjį ketvirtį.

„Operatyvi reakcija į besikeičiančią situaciją ir konstruktyvus bendradarbiavimas su partneriais leido minimizuoti neigiamą taikytų ribojimų įtaką. Optimizmo suteikia tai, kad vakansija „Akropoliuose“ išlieka itin žema – neišnuomotų plotų pirmąjį pusmetį turėjome apie 1 proc. Nepaisant pandemijos, pirmąjį pusmetį pasiekėme itin aukštą, beveik 98 proc.  siekiantį gautinų sumų surinkimo lygį, kuris buvo aukštesnis nei pernai. Neabejojame savo veiklos perspektyva ir labai vertiname nuomininkų lojalumą. Toliau investuojame, kad išlaikytume rinkos lyderio vardą ir užtikrintume saugią apsipirkimo ir darbo aplinką prekybos centrų lankytojams ir darbuotojams“, – teigia M. Dargužis.

Jau pasibaigus pirmajam 2021-ųjų pusmečiui „Akropolis Group“ su įmone „AMD Holding“ pasirašė sutartį dėl 100 proc. Latvijos bendrovės „Delta Property“ akcijų įsigijimo. Ši įmonė nuosavybės teise valdo 9,7 hektaro žemės sklypą Brivibas gatvėje 372, Rygoje, Latvijoje, ir čia stovintį pastatą, kuriame veikia 154 tūkst. kv. metrų bendro ploto prekybos centras „Alfa“. Sandorį planuojama užbaigti gavus Latvijos konkurencijos tarybos leidimą.

Organizacija BRE Global šiemet įvertino ir sertifikavo Vilniaus, Klaipėdos ir Šiaulių „Akropolius“ – prekybos ir pramogų centrams bei sostinės „Akropolio“ verslo centrui suteikti tarptautiniai „BREEAM In-Use“ pastatų tvarumo sertifikatai. Šiaulių „Akropoliui“ suteiktas „Very good“ įvertinimas, o Vilniaus ir Klaipėdos „Akropoliams“, taip pat Vilniaus „Akropolio“ verslo centrui – „Good“ įvertinimai. 

Stiprinant „Akropolis Group“ valdymo efektyvumą įsteigtas ir įmonės Audito komitetas. Audito komiteto nariais ketverių metų kadencijai paskirti trys asmenys: du nepriklausomi nariai Eglė Čiužaitė ir Šarūnas Radavičius bei „Vilniaus prekybos“ finansų kontrolierius Lukas Bendoraitis.

Siekdama atsisakyti nepagrindinių veiklų ir pajamų negeneruojančio turto, „Akropolis Group“ priklausanti bendrovė „Biruliškių turtas“ už neskelbiamą sumą rugsėjį pardavė 12,5 hektaro ploto sklypą prie pat Kauno.

Apie „Akropolis Group“:

Baltijos šalyse pirmaujanti prekybos ir pramogų centrų vystymo ir valdymo bendrovė „Akropolis Group“ valdo prekybos centrų vystymo ir valdymo paslaugų įmones Lietuvoje ir Latvijoje. Lietuvoje „Akropolis Group“ valdo prekybos ir pramogų centrus „Akropolis“ Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose, Latvijoje „Akropole“ Rygoje.

Pranešimą paskelbė: Ernesta Karalienė, UAB „Idea Prima”

Parašykite komentarą