Sportas

Aikido – kas tai?

Aikido – tai dar labai jaunas kovos menas. Tačiau jis savyje apjungė principus ir metodus, kuriems ne vienas šimtas metų.

Neteisinga būtų manyti, jog Aikido išimtinai kažkokių kovinių veiksmų sistema. Reikia suprasti, jog reali kova labai skiriasi nuo varžybų sporto salėje. Kai nėra jokių rėmų, apribojančių kovotojų veiksmus, yra tikimybė, kad kova baigsis mirtimi. Tokiu atvjeu į pirmą planą išeina moralinės-psichologinės savybės. Tokiu būdu fiziškai silpnas žmogus gali susidoroti su daug stipresniu varžovu.

Fizinė jėga šiuo atveju nėra lemiamas faktorius pergalei.
Techninis ir fizinis paruošimas yra niekas, palyginus su dvasios jėga.

Meistras Ueshiba (Aikido tėvas) sakydavo: „Nereikia žiūrėti priešininkui į akis, nes Jūsų protas bus prarytas, nežiūrėkite į jo kardą, nes nuo jo žūsite, nežiūrėkite į priešininką, nes jūsų dvasia bus sugriauta. Tikrasis budo tai dėmesio išvystymas, kada priešininkas Jumis susidomi, ir belieka tik pratęsti ši kelią“.

Kai protas ir dėmesys nukreipti į ką nors konkretaus, juos lengva nukreipti melagingu veiksmu ir apgauti. Pasiekti tokios būsenos, kada Jūs esate ramus tiek išoriniame, tiek vidiniame lygmenyje yra labai sunku.

„Kada mane užpuola, aš lieku ramus, manęs niekas nesieja nei su gyvenimu, nei su mirtimi. Aš viską perduodu į Visatos rankas. Štai taip kalbėjo pat Morihei Ueshiba.
Aikido kovos meno kertiniu akmeniu yra idėja apie harmoniją su Visata, apie techninio meistriškumo ir proto pergalę. Aikidistas turi susilieti su savo priešininku, tuo momentu jis savęs neturi jausti, jis paprasčiausiai neegzistuoja. Tada kūnas ir protas tampa vieninga visuma, vedama valios ir dvasios jėgos. Juk dvasiškai stiprus žmogus nugali dar prieš prasidedant kovai.

Todėl Aikido mene pagrindinis dėmesys yra sutelkiamas į natūralią kūno ir dvasios būseną, kada pasijuntama Visatos dalimi.
Aikido, be jokios abejonės, yra žingsniu priekyje, lyginant su kitais koviniais menais. Skirtingai nuo tradicinio budo, Aikido išpažįsta pasaulio harmoniją, o konfliktas yra laikomas šios visumos pažeidimu.

Aikido teigia, jog kiekvienas žmogus turi atitinkamą gyvybinės energijos „KI“ atsargą, sukoncentruotą centre „chara“. Šią energiją galima nukreipti bet kuria kryptimi. Aikido naudoja valdomos kontrolės principą. Priešininkui leidžiama judėti kur tik jis nori, tačiau bet koks jo judesys yra nuolat kontroliuojamas. Dėmesys nei sekundei nėra atpalaiduojamas.

Verčiant iš japonų kalbos „ai“ reiškia harmoniją. Ta harmonija būna suardyta, kai atsiranda agresija. Aikido užduotis – atstatyti harmoniją.
Agresyvi puolančiojo energija iš pradžių yra kontroliuojama, o po to pervedama į apskritimą. Ir tada Jūsų centras tampa neutralizacijos centru.

Visi Aikido veiksmai vienaip ar kitaip yra susiję su apskritiminėmis trajektorijomis. Aikidisto judėjimas ratu leidžia ne tik išvengti kieto susidūrimo, bet ir palydi atakuojančio judesius.

Aikido judesiai kažkuo primena vandens tėkmę: minkšti, pasiduodantys, bet tuo pat metu ardantys kietus akmenis. Vienas veiksmas kaip ir išteka iš kito. Visi Aikido judesiai turi būti elegantiški ir gražūs. Nuo pat pradžių tam teikiamas didelis dėmesys. Šie principai yra teisingi ir psichologiniame lygmenyje. Tikras meistras mato priešininko sąmonę ir aplenkia visus jo veiksmus.

Technika yra atidirbama treniruočių metu. Bet tuo Aikido nesibaigia. Aikido – tai ir filosofija, ir psichologija, ir fizika. Bet kuris žmogus gali rasti čia savo „Aš“.
Būtina visada atminti, jog Aikido vysto ne tik fizinius gabumus, bet ir dvasines savybes. Tam padeda ir treniruočių salės aplinka. Joje būtina nuolatinė koncentracija ir besąlygiškas mokytojo nurodymų vykdymas. Tik taip galima išvengti traumų ir pasiekti rezultatų.

Kultūros centro „Vijolina“ Aikido klubo treneriai Tatjana ir Andrius savo žinias ir daugiametę patirtį nuoširdžiai perduoda visiems pageidaujantiems prisiliesti prie Aikido paslapčių. Treniruotės vyksta pagal specialiai parengtas programas – vaikams nuo penkerių metų, paaugliams ir suaugusiems, vyrams ir moterims.

Kviečiame apsilankyti Perkūno al. 4, Kaune ir patiems įsitikinti fantastiškomis Aikido galimybėmis ir neabejotina nauda.

Turiningų treniruočių Jums linkintys
“Vestuvių ekspertai“

Prezidentas Vytas Kokšta
www.vijolina.lt
www.smagiosvestuves.lt

Rekomenduojame
 
EMU Australia Magical Unicorn Walker Pale Pink 18M+
 
ALTERCORE 552 Black 37
 
Sorel Mac Hill Chukka Men's Waterproof Black/Dark Moss 42
 
EMU Australia Wallaby Sequin Deep Pink 27
 
EMU Australia Toddle Deep Pink 18M+

Parašykite komentarą