Kelionės

AB „Novaturas“ pristato kelionių paketų kainos apsaugą nuo kuro kainos svyravimų

Visame pasaulyje naftos kainos pradėjo augti dar praėjusiais metais, prasidėjus Rusijos karui prieš Ukrainą, kainų augimas tapo itin reikšmingas – pikas pasiektas šių metų kovo mėnesį, kai nafta kainavo beveik 130 dolerių už barelį, palyginus su 80 dolerių metų pradžioje. Atitinkamai jau nuo 2021 m. lapkričio fiksuojamas ir reikšmingas aviacinio kuro kainos augimas. Siekdamas keliautojus apsaugoti nuo aviacinio kuro kainų pokyčių ateityje, didžiausias kelionių organizatorius Baltijos šalyse „Novaturas“ į paslaugų kainą šiemet įtraukia apsaugą nuo kuro kainos svyravimo.

„Skaičiuojant nuo 2022-ųjų pradžios, aviacinio kuro kaina padidėjo apie 60 proc. Tokie kuro kainų šuoliai turi tiesioginės įtakos turizmo industrijai, nes transportavimo dalis paslaugos kainoje vidutiniškai sudaro apie 30 proc. galutinės sumos. Kol aviacinio kuro kainos svyravimai tokie reikšmingi, o neapibrėžtumas rinkoje didelis, norimeapsaugoti keliautojus nuo galimų didesnių išlaidų, todėl perkant kelionės kelialapį šių metų išvykimams, užtikriname, kad vėliau paslaugos kaina nebrangs dėl galimo aviacinio kuro kainos augimo“, – sako „Novaturo“ grupės vadovas Vitalij Rakovski.

Ši paslauga taikoma naujiems ir jau anksčiau įsigytiems kelionės ar skrydžio bilietų užsakymams. Bendrovės skaičiavimais, jei aviacinio kuro kaina ateityje kiltų apie 25 proc., kelionės kaina vidutiniškai brangtų bent 30 eurų, priklausomai nuo pasirinktos atostogų krypties. Tuo tarpu fiksuota paslaugos kaina asmeniui yra 11,5 euro ir tai sudaro tik 1–2 proc. galutinės kelionės kainos.

Parašykite komentarą