Verslas

A. Armonaitė: „Esame suinteresuoti skatinti abipuses Lietuvos ir Izraelio investicijas“

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, pirmadienį susitikusi su Izraelio ekonomikos ir pramonės ministre Orna Barbivai, aptarė artimiausius žingsnius, kurie skatintų aktyvesnį Lietuvos ir Izraelio bendradarbiavimą inovacijų, startuolių ekosistemos plėtros, kibernetinio saugumo ir kitose srityse.

„Pakviečiau Izraelio ministrę artimiausiu metu apsilankyti Lietuvoje susipažinti su mūsų šalies potencialu. Kad sėkmingai įveiktų globalius iššūkius ir augančią konkurenciją, Lietuva siekia diversifikuoti savo ekonomiką, spartinti technologijų ir inovacijų vystymą. Geriname verslo aplinką, sudarome palankias sąlygas investuotojams ir pasaulio talentams“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė.

Pasak ministrės, didžiausias potencialas plėsti prekybos ryšius su Izraeliu yra kibernetinio saugumo, aukštųjų ir finansinių technologijų, kosmoso pramonės, turizmo ir ugdymo technologijų  „EdTech“ srityse.

A.Armonaitė pabrėžė, kad Lietuvą su Izraeliu sieja ne tik ekonominiai santykiai – šioje šalyje gyvena apie 200 tūkst. litvakų ir jų ryšiai su Lietuva prisideda prie verslo ryšių tarp abiejų šalių plėtojimo.

Šiuo metu tiesioginės Izraelio investicijos Lietuvoje siekia apie 60 mln. eurų.

Tarp didžiausių Lietuvoje veikiančių Izraelio įmonių yra tarptautinė farmacijos įmonė „Teva“, finansinių technologijų bendrovė „Simplex“, informacinių technologijų įmonė „Wix“. Pastaroji bendrovė Lietuvoje neatlygintino bendradarbiavimo pagrindais įgyvendino galimybių paso veikimo technologinius sprendimus.

A. Armonaitė Izraelyje pristatė Lietuvoje taikomą Žaliojo koridoriaus iniciatyvą stambiems investiciniams projektams.  Ekonomikos ir inovacijų ministerija jau yra patenkinusi paraiškas dėl 8 stambių projektų, kurių planuojamų investicijų bendra suma siekia 473,5 mln. eurų. Įgyvendinus šiuos projektus, bus sukurtos 2 328  naujos darbo vietos.  

Pranešimą paskelbė: Justina Brazevičiūtė, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija

Parašykite komentarą