Verslas

Deloitte tyrimas: Privataus kapitalo investuotojų pasitikėjimas išlieka aukštas

Spalio mėn. Deloitte publikavo Vidurio Europos privataus kapitalo investuotojų pasitikėjimo apklausos rezultatus, iš kurių akivaizdu, kad privataus kapitalo investuotojų pasitikėjimas Vidurio Europoje išlieka pakankamai aukštas, o lūkesčiai stabilizavosi.

Pasitikėjimui šiek tiek sumažėjus, indeksas yra toks, koks buvo prieš metus. Investuotojų nuotaikos išlieka optimistiškos, o didžiausias regiono fondas Mid Europa Partners pritraukė 800 mln. eurų. Iš to galima daryti išvadą, kad didelio pasitikėjimo tendencija tarp pasaulio institucinių investuotojų yra vyraujanti. Dauguma apklausos dalyvių (du trečdaliai) mano, kad rinkos aktyvumas išliks nepakitęs, o didžiausias dėmesys pereis nuo lėšų pritraukimo prie portfelių valdymo. Apklausos dalyvių, kurie teigia, jog didžiausias dėmesys teks būtent portfelių valdymui, skaičius padidėjo trečdaliu − iki 42 proc. Taip pat per pastarąjį pusmetį ne vienas regioninis fondas papildė valdomą portfelį investicijomis, kurios praplėtė jau esamus verslus.

„Per pastaruosius šešis mėnesius privataus kapitalo bendrovės aktyviai investavo į savo valdomo portfelio verslus ir šiuo metu pastebime nemažai privataus kapitalo valdomų įmonių, kurios yra ruošiamos pardavimui artimiausioje ateityje“, – teigia Deloitte partneris ir privataus kapitalo lyderis Vidurio Europoje Garret Byrne.

Tikėtina, kad pasitikėjimo indeksas šiek tiek sumažėjo dėl įvykių pasaulyje ir jų įtakos ekonomikoms. Ekonomistų nerimas dėl trečiosios recesijos euro zonoje ir baimės dėl sulėtėjusio Kinijos ekonomikos augimo daro poveikį ne tik Vidurio Europos, bet ir viso pasaulio privačiam kapitalui. Nors anksčiau dauguma Vidurio Europos investuotojų sakė tikį, kad ekonominės sąlygos pagerės, dabar du trečdaliai apklaustųjų pokyčių artimiausiais mėnesiais nesitiki. „Visada bus potencialių grėsmių, galinčių pakenkti ekonominei plėtrai artimiausiu laikotarpiu. Tačiau Vidurio Europos valstybės, ypač Čekija, Slovakija ir Lenkija, turėtų ir toliau išlaikyti konkurencinį pranašumą ir didesnį ilgalaikio augimo potencialą nei euro zona. Infliacija yra žema ir stabili, viešojo sektoriaus skolos yra žemame lygyje, o bankų sektoriai – pakankamai stiprūs“, – teigia Deloitte vyriausiasis ekonomistas David Marek.

Beveik 80 proc. apklausos dalyvių mano, kad likvidumas išliks nepakitęs. „Tai turėtų būti laikoma geru ženklu, reiškiančiu, kad sąlygos per pastaruosius keletą metų pagerėjo ir skolintojų siūlomos sumos, ir terminai yra palankūs sandorių sudarymui“, – pridūrė G. Byrne.

Apie Deloitte

Deloitte yra vadinamos Deloitte Touche Tohmatsu Limited, Jungtinės Karalystės ribotos atsakomybės bendrovės, ir grupei priklausančios bendrovės narės („DTTL“). Kiekviena DTTL narė yra atskiras ir nepriklausomas juridinis asmuo. DTTL (dar vadinama „Deloitte Global“) pati savaime paslaugų neteikia. Daugiau informacijos apie DTTL ir jos bendroves nares galite rasti www.deloitte.com/lt/apie.

Deloitte teikia audito, mokesčių, finansų ir verslo konsultacijų paslaugas privačioms bendrovėms, veikiančioms įvairiose srityse, bei valstybinėms institucijoms 150 šalių visame pasaulyje. Tarptautinis Deloitte bendrovių tinklas ir ilgametė patirtis vietinėse rinkose suteikia klientams daugiau galimybių efektyviai siekti tikslų, kad ir kur jie vykdytų savo veiklą. Daugiau kaip 210 000 Deloitte ekspertų visada stengiasi užtikrinti aukščiausią paslaugų kokybę ir tapti profesionalumo standartu visose srityse, kuriose veikia.

© 2014 Deloitte Lietuva

Parašykite komentarą