Transportas

7 patarimai, kaip sumažinti išlaidas degalams

Dažnai žmonės degalams išleidžia daugiau pinigų nei nuomai ar maistui, o naftos kainoms staiga pakilus į neregėtas aukštumas, situacija darosi ypač sudėtinga. Automobilių istorijos patikros platformos „carVertical“ automobilių specialistas Matas Buzelis dalinasi keliais paprastais sprendimais, kurie padės sumažinti išlaidas degalams.

1. Važiuokite tolygiai

Degalų sąnaudos išauga vairuojant agresyviai, stipriai didinant greitį ir staigiai stabdant. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad toks vairavimo stilius gali sumažinti degalų naudojimo efektyvumą net iki 40 proc.

Norint išspręsti šią problemą svarbu vengti staigaus greičio didinimo, o stabdymui naudoti pavaras. Agresyvus vairavimas sutrumpina kelionę vos viena ar dviem minutėmis, tačiau tai nekompensuoja didesnių degalų sąnaudų. Be to, važiuodami lėčiau taip pat tausojate variklį, padangas ir pakabą.

2. Sumažinkite oro kondicionieriaus sąnaudas

Šiuolaikiniuose automobiliuose esančios klimato kontrolės sistemos dažnai įjungia oro kondicionierių net tada, kai tai nėra būtina. Kondicionieriaus kompresorius yra itin galingas įrenginys ir gali padidinti degalų sąnaudas net iki 30 procentų.
Kondicionavimo sistemos praverčia karštomis vasaros arba lietingomis rudens dienomis, nes jos orą ir vėsina, ir sausina. Tačiau siekiant sutaupyti degalų labai svarbu jomis naudotis saikingai.

3. Reguliariai tikrinkite padangų slėgį

Automobilių gamintojas kiekvienam modeliui apskaičiuoja optimalų padangų slėgį, būtiną geriausiai našumo, komforto, saugumo ir taupaus degalų naudojimo dermei pasiekti. Žemas padangų slėgis padidina pasipriešinimą riedant, todėl variklis naudoja daugiau degalų greičiui palaikyti.

Dėl šios priežasties pravartu reguliariai (bent kartą per mėnesį) tikrinti padangų slėgį. Tyrimų duomenimis, padangų slėgiui sumažėjus 1 proc., degalų sąnaudos padidėja 0,3 proc. Tačiau „carVertical“ specialistai perspėja: padangų nereikėtų pripūsti ir per daug, nes didesnis slėgis gali lemti netolygų ir pernelyg greitą dėvėjimąsi.

4. Sumažinkite nebūtiną svorį

Degalų sąnaudos auga didėjant transporto priemonės svoriui, nes sunkesniam automobiliui varyti reikia daugiau galios. Automobilių inžinieriai atsisako atsarginių ratų ir renkasi aliuminį ar net plastiką vietoj plieno, kad kuo labiau sumažintų automobilio svorį.

Svorį galite sumažinti ir patys. Sutvarkius saloną ir bagažinę bei išėmus sunkius daiktus automobilis taps ekonomiškesnis, judresnis ir erdvesnis.

5. Venkite spūsčių

Siekiant sunaudoti mažiau degalų, reikėtų įprasti kiek tik įmanoma vengti eismo spūsčių. Vis stabdant ir vėl didinant greitį papildomai apkraunamas variklis, pakaba ir pavarų dėžė. Daugelis žino, kad viena pagrindinių priežasčių, kodėl važiavimas mieste laikomas pačiu neekonomiškiausiu, yra eismo spūstys. Dažnai patogiau važiuoti ilgesniu maršrutu, kur eismas ne toks intensyvus.

Vengiant piko valandų galima sutaupyti daug degalų ir laiko. Daugelyje miestų jos būna apie 7-9 val. ir 16-19 val.

6. Planuokite keliones iš anksto

Kita priežastis, dėl kurios trumpus atstumus važiuojantys vairuotojai patiria didžiausias degalų sąnaudas, yra ta, kad varikliai naudoja žymiai daugiau degalų, kol dar neįšilę. Variklis turi sušilti panašiai kaip ir žmogaus kūnas prieš sportuojant – pernelyg didelis krūvis neįšilus gali pakenkti varikliui.

Verta stengtis sutvarkyti daugiau reikalų vienu išvažiavimu – tai daug naudingiau, nei vykti kelis kartus tą pačią dieną. Be to, pastovaus greičio palaikymo sistemos naudojimas važiuojant užmiestyje leidžia išvengti pernelyg dažno greičio didinimo ir mažinimo, o tai lemia efektyvesnį degalų naudojimą.

7. Rinkitės taupiai degalus naudojantį automobilį

Puiki pradžia ekonomiškesnio vairavimo link yra mažiau degalų naudojančio automobilio įsigijimas. Sunkūs visureigiai ir galingi sedanai niekada nebus tokie taupūs kaip nedideli, šeimai skirti automobiliai.

Pasaulinė transporto priemonių istorijos patikros platforma „carVertical“ ragina pirkėjus visada patikrinti bendrą automobilio būklę prieš sumokant už jį. Paprastai gera transporto priemonės istorija kalba pati už save ir reiškia mažesnes degalų sąnaudas bei mažiau kitų išlaidų.

Jei keisti automobilio neketinate, nepamirškite kasdienės automobilio priežiūros. Vairuotojai dažnai neatsižvelgia į tai, kad svarbiausia siekiant sunaudoti mažiau degalų yra transporto priemonės būklė. Degalų sąnaudoms įtakos turi tokie elementai kaip variklis, pakaba ir elektros sistemos. Pavyzdžiui, dėl sugedusio deguonies jutiklio išlaidos degalams gali padvigubėti. Taigi, būtina atlikti reguliarų automobilio patikrinimą.

Parašykite komentarą