Būti grafikos dizaineriu – tai gerokai daugiau nei tik „turėti akį“. Tai yra mokėjimas išgirsti idėją ir paversti ją įdomia bei įtraukiančia istorija. Tai gebėjimas pažvelgti dar giliau ir priversti žmones veikti. Būdami dizaineriais jūs turite istoriją papasakoti pasitelkdami spalvas, šriftus, tekstūras ir pačius įvairiausius grafinius elementus.
Kiekvienas dizainas yra naujas ir unikalus meno kūrinys, kuris gali pasirodyti tiek virtualioje, tiek ir realioje erdvėje. Ir nors grafinio dizaino srityje visuomet dizaineris turi galimybę būti kūrybiškas ir priimti individualius sprendimus, yra daugybė grafinio dizaino patarimų, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas, kuris žengia šiuo keliu.
Apribokite naudojamų šriftų skaičių
Tai yra vienas iš pačių dažniausių patarimų, kurį galima išgirsti iš grafikos dizainerių lūpų. Jie visuomet labai primygtinai rekomenduoja dizaine naudoti skirtingus šriftus, tačiau niekuomet nepersistengti ir „nepadauginti“. Pagrindinė užduotis yra užtikrinti, kad naudojami šriftai darniai veiktų drauge ir padėtų pasiekti norimą rezultatą, todėl reikėtų apsiriboti trimis ar mažiau. Verta eksperimentuoti su turimais šriftais, o prireikus galima atsisiųsti naujų.

Naudokite kontrastingus šriftus
Pastebima, kad pradedantieji dizaineriai vengia savo darbuose naudoti kontrastingus šriftus, baimindamiesi, kad tai neigiamai paveiks jų grafinį dizainą. Tačiau tuomet, kai kuriate savo grafinio dizaino darbą, jūsų pagrindinė užduotis yra pritraukti tikslinio vartotojo dėmesį ir labai aiškiai vizualiniais elementais nupasakoti jam pagrindinę idėją. Todėl naudodami kontrastingus šriftus jūs galite nesunkiai pasiekti tokį rezultatą. Tokie sprendimai taip pat padeda tekstui suteikti ir norimą „nuotaiką“.
Nebijokite naudoti didelių grafinių elementų
Kai renkatės elementus savo dizainui, atminkite vieną svarbią taisyklę – didesni objektai padeda pritraukti daugiau dėmesio nei mažesni. Jei dizaine naudojate ne vieną skirtingą elementą, būkite tikri, kad pagrindinis grafinis elementas bus gerokai didesnis už kitus, kadangi tuomet vartotojo akis pirmiausia užklius už pagrindinio objekto. Ir tai galioja kiekvienam dizaine esančiam elementui – tekstui, mygtukams ir kitoms detalėms. Viskas turi būti tinkamo dydžio, padedant veiksmingai perduoti norimą žinutę.
Pritaikykite teksto dydį
Visuomet galima ir reikia drąsiai ant nuotraukų išbandyti įvairius tekstų dydžius. Tekstą galima išplėsti, padidinti jo aukštį, paskirstyti per visą nuotrauką ar pateikti tik tam tikroje jos dalyje. Tačiau privalu pasirūpinti, kad teksto dydis būtų optimalus pačiai nuotraukai ir norimai perteikti žinutei. Tekstas turi atrodyti patrauklus ir padedantis pasiekti norimą tikslą. Žinoma, tam būtina ir simetrija.
Nevenkite baltų erdvių
Galbūt kai kurie žmonės mano, kad geras dizainas yra tik tas, kuris yra pilnai užpildytas spalvomis ir įvairiomis grafinėmis detalėmis. Tačiau tai ne visuomet yra tiesa. Tiesą sakant, labai dažnai „mažiau yra daugiau“. Todėl kartais jums tikrai nereikia naudoti daugybės skirtingų spalvų, elementų, šriftų ir kitų detalių, jei tikslinei auditorijai norite perduoti tinkamą žinutę. Be to, kai kurie dizaineriai savo darbuose stengiasi naudoti netgi kuo mažiau spalvų ir elementų, daugiau vietos palikdami paprasčiausiai baltai erdvei. Tokiais atvejais suformuota žinutė nepasimeta bendrame dizaino elementų kontekste. Balta erdvė yra paprasta, elegantiška ir graži.
Kontrastingų spalvų naudojimas
Turbūt esate girdėję, kad priešingybės traukia? Ir tai yra neginčytinas faktas! Kiekvienam žmogui yra normalu būti sujaudintam ir sudomintam to, kas yra neįprasta. Būtent todėl kontrastingų spalvų naudojimas grafinio dizaino srityje yra būtinybė. Tai traukia vartotojų dėmesį, tai padeda išsiskirti ir tai tampa stipriu „pareiškimu“.
Būkite nuoseklūs
Nuoseklumas yra raktas į sėkmingą dizainą. Nuoseklumo dėka visus skirtingus elementus savo dizaine galite sujungti į darnią visumą ir priversti juos veikti taip, kad būtų pasiektas norimas tikslas. Ir nuoseklumo reikia visur – grafinių detalių formose, šriftuose, spalvose ir kituose elementuose. Kai jūsų sukurtas grafinis dizainas bus nuoseklus, jūs būsite tinkamai įvertinti.
Daugiau apie grafinį dizainą skaitykite https://doctoridea.lt/