IT naujienos

4G ryšys tampa dar vienu Lietuvos pasididžiavimu pasaulyje

Naujausi Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) matavimai rodo, kad itin spartaus 4G ryšio plėtra Lietuvoje jau pasiekė viršutines ribas. Telekomunikacijų bendrovė „Omnitel“ pirmoji 4G ryšiu padengė beveik visą gyvenamą šalies teritoriją – 97 proc. – ir pasiekė atokiausias Lietuvos vietas. Tai reiškia, kad šiuo metu sparčiausiu 4G mobiliuoju internetu jau gali naudotis beveik 100 proc. Lietuvos gyventojų. Pagal šį rodiklį Lietuva yra viena iš pasaulio lyderių.

„Omnitel“ vien šiemet įrengė 300 naujų 4G bazinių stočių ir jau turi beveik 1000 bazinių 4G stočių visoje Lietuvoje. Bendrovė vienintelė iš visų operatorių dabar siūlo sparčiausią 4G ryšį su Kaliningrado sritimi besiribojančios Panemunėms gyventojams.

„Lietuva gali pagrįstai didžiuotis visame pasaulyje ir sparčiausiu mobiliuoju internetu, – sako „Teo“ ir „Omnitel“ tinklo vadovas Mindaugas Varanauskas. ­­– Pasiekę natūralias 4G tinklo aprėpties ribas Lietuvoje, iki naujos kartos 5G ryšio diegimo toliau didinsime „Omnitel“ tinklo talpą ir spartą mūsų mobilių duomenų vartotojams.“

Paskutiniais Pasaulio ekonomikos forumo duomenimis, Lietuva pirmauja pasaulyje pagal mobiliojo ryšio pasiekiamumą, interneto ir telefonijos paslaugų konkurencingumą, interneto naudojimą versle. Septintus metus iš eilės Lietuva yra pirma Europoje ir pagal šviesolaidinio interneto plėtrą.

Praėjusią savaitę „Omnitel“ Vilniuje ir apylinkėse 30 proc. padidino 4G LTE technologijos greitaveiką ir pranešė apie spartos didėjimą visoje Lietuvoje. Spartos pokytis buvo pasiektas padidinant 4G technologijai skirto radijo dažnių spektro dalį ir atlaisvinant balsui skirtą dažnių spektrą.

2014 metais „Omnitel“ pirmoji Lietuvoje komerciniam naudojimui įjungė 4G+ ryšį, leidžiantį pasiekti iki 200 Mb/s spartą, o nuo pernai metų Lietuvoje veikia ir „Omnitel“ 4G++ ryšys, užtikrinantis iki 330 Mb/s duomenų atsisiuntimo spartą. 4G tarptinklinio ryšio paslaugomis bendrovės klientai gali naudotis 36 šalyse.

Šių metų vasarį „Omnitel“ pirmoji Baltijos šalyse ir viena pirmųjų pasaulyje žengė žingsnį ateities kartos mobiliojo 5G ryšio link ir įdiegė naujausią mobiliojo ryšio technologiją – 4.5G. Realiai veikiančiame tinkle buvo pasiekta didesnė nei 750 Mb/s duomenų atsisiuntimo sparta.

Apie „Teo“ ir „Omnitel“

„Teo“ ir „Omnitel“ įmonių grupė teikia integruotas telekomunikacijų, IT ir televizijos paslaugas Lietuvos gyventojams ir verslui bei kuria pažangiausius duomenų perdavimo sprendimus. Ilgametę patirtį telekomunikacijų versle turinčios bendrovės itin didelį dėmesį skiria paslaugų kokybei ir klientų poreikiams. „Omnitel“ 3G mobiliuoju ryšiu gali naudotis visi šalies gyventojai, o pažangiausias ir itin spartus 4G ir 4G+ ryšys jau yra pasiekiamas 99 proc. Lietuvos gyventojų. Daugiau nei 88 proc. „Teo“ akcijų valdo telekomunikacijų bendrovė „TeliaSonera AB“. „Teo“ akcijomis prekiaujama „Nasdaq OMX Vilnius“ vertybinių popierių biržoje.
Pranešimą paskelbė: Dominykas Dimavičius, UAB „Publicum“

Rekomenduojame
 
TOMS Geo Lace Women's Alpargata Black 40
 
GEOX Kilwi Girl J02D5B0MABC Pink C8172 32
 
Camper Peu Cami 17665-014 Black 42
 
Crocs™ Crocband™ Black 44,5
 
BIOMECANICS 212164 Blanco/Multi 27

Parašykite komentarą