IT naujienos

Prasideda nacionaliniai „Lietuvos Metų CTO“ rinkimai: suburs talentingiausius šalies technologijų vadovus

Šiandien prasideda jau trečius metus iš eilės skelbiami nacionaliniai „Lietuvos Metų CTO“ rinkimai. Konkurse kviečiami dalyvauti technologijų vystymo, tobulinimo, IT, ryšių tinklų ir susijusių sričių vadovai. Rinkdami nugalėtoją komisijos nariai atsižvelgs į dalyvių darbo rezultatus, vykdomų projektų reikšmingumą, inovacijų naudą ir lyderystę.

„Išmanūs ir kūrybiški technologijų sprendimai leidžia mums gyventi patogiau bei pasiekti daugiau. Net tokia naujovė kaip dirbtinis intelektas tapo neatsiejama daugumos žmonių gyvenimo dalimi. Vis tik svarbu nepamiršti, kad už kiekvienos technologijos visuomet slepiasi ją sukūręs žmogus, kurio indėlis – ne visuomet matomas. Rinkimais ir siekiame parodyti, kad CTO (angl. Chief Technology Officer) yra vieni svarbiausių mūsų ne tik ateities, bet ir dabarties architektų“, – pranešime žiniasklaidai sako Mindaugas Rauba, „Bitė Lietuva“ technologijų direktorius, rinkimų komisijos pirmininkas.

„Praėjusiais metais gautas įvertinimas paskatino toliau gerinti savo profesines, vadybines ir lyderystės žinias bei vystyti technologijas, kurios garsina Lietuvos vardą globalioje kosmoso industrijos rinkoje. Tikiuosi, kad šių metų dalyviai taip pat parodys šiai pozicijai būtiną lyderystę ir išskirtinį gebėjimą sujungti vadovavimą komandai su inžinerijos subtilybėmis“, ‒ sako E. Kalabuckas, palydovus kuriančios „Kongsberg NanoAvionics“ technologijų vadovas, „Lietuvos Metų CTO“ 2022 m. nugalėtojas.
CTO pozicijos kompleksiškumą akcentuoja ir ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius Dalius Misiūnas: „CTO turi išmanyti ne tik IT, inžineriją ar mechaniką, bet tuo pačiu metu suprasti verslo vystymo principus, vadovauti žmonėms, motyvuoti juos ir įkvėpti darbui.“
„Šioje srityje dirbantys profesionalai yra tarsi chameleonai, gebantys kurti ateičiai svarbius technologijų sprendimus ir kartu juos pateikiantys aiškiai bei kiekvienam suprantamai. Dalindamiesi savo pasiekimais su bendruomene, jie įkvepia jaunąją kartą sieti savo ateitį su technologijomis ir keičia pasaulį“, – priduria M. Rauba.

Rinkimus inicijuoja skaitmeninių paslaugų bendrovė „Bitė Lietuva“ kartu su partneriais „Verslo žiniomis“ ir ISM vadybos ir ekonomikos universitetu. Lietuvos Metų CTO bus apdovanota (-as) spalio 12 d. ISM Vadybos ir ekonomikos universitete, Vilniuje konferencijos „CTO Summit“ metu.

Šių metų „Lietuvos Metų CTO“ rinkimų komisiją sudaro Mindaugas Rauba, Liucija Zubrutė, portalo Vz.lt redaktorė, Dalius Misiūnas, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius, Žydrūnė Vitaitė, „Monitum Lietuva“ padalinio vadovė ir „Women Go Tech“ bendrakūrėja, Eglė Radvilė, Lietuvos IT vadovų klubo vadovė bei Jonė Vaitulevičiūtė, į technologijų startuolius investuojančio fondo „Firstpick“ vadovaujanti partnerė.

Kam skirti „Lietuvos Metų CTO“ apdovanojimą komisija išrinks įvertinę keturis kriterijus: reikšmingiausi metų projektai, pasiekti metiniai rezultatai, atstovaujamos organizacijos diegiamų inovacijų nauda ir lyderystė organizacijoje.

„Lietuvos Metų CTO“ rinkimai vyks 2 etapais: iš pradžių komisija sudarys 5 stipriausių šalies technologijų vadovų sąrašą, o vėliau iš jų išrinks nugalėtoją.

Parašykite komentarą