Ar galite pasitikėti savo darbuotojais? Kuomet yra įgyvendinamas ilgai trunkantis ir sudėtingas darbuotojų atrankos procesas, mažiausiai norima susidurti su nepatikimais darbuotojais, kurie galiausiai jus nuvilia. Todėl https://sekimas.lt/ pasistengė apžvelgti keletą požymių, kurie galėtų rodyti, jog jūsų įmonėje dirbančiu darbuotoju nebegalima pasitikėti. Ir nors negalima vienareikšmiškai teigti, jog pastebėjus kai kuriuos iš žemiau pateiktų požymių akimirksniu reikėtų tokį darbuotoją atleisti, vis dėlto tokius savo nuogąstavimus reikėtų vertinti labai atsakingai ir iškylančias problemas pasistengti išspręsti anksčiau nei jos taps nebekontroliuojamos.
1. Jie retai būna darbe
Kuomet darbuotojas darbdaviui paskambina informuodamas apie tai, jog jis susirgo, visiškai žmogiška suteikti jam keletą laisvų dienų, per kurias jis galėtų pasveikti. Tačiau jei visa tai tampa „rutina“, tai gali būti vienas iš labai svarbių ženklų, kad kažkas vyksta ne taip, kaip turėtų vykti.
Žinoma, jei darbuotojas teigia dažnai sergantis, tai nebūtinai rodo, kad juo negalima pasitikėti. Kartais žmonių imuninė sistema būna labai silpna arba jie susiduria su darbinės aplinkos jiems sukeliamu stresu, kuris nulemia jų sveikatos sutrikimus. Todėl apie visą tai būtina pakalbėti su savo darbuotoju.
Tuo tarpu, jei yra pastebima, kad darbuotojas pasijunta prastai tik tam tikromis pasikartojančiomis dienomis, pvz., komandos formavimo dienomis, darbuotojų konferencijų metu ar kt., tikėtina, kad jūsų spėjimas apie darbuotojo nepatikimumą yra teisingas. Liga nėra vienintelė priežastis, kodėl darbuotojai nepasirodo darbe. Todėl jei jūsų komandoje yra žmonių, kurie reguliariai praleidžia darbą, visą tai turėtumėte kuo greičiau išspręsti.
2. Jie nėra sąžiningi
Egzistuoja daugybė būdų, kaip darbuotojai gali elgtis nesąžiningai – ir ne tik tuomet, kai yra kalbama apie nusikalstamą veiką. Melas yra viena iš nesąžiningumo formų. Pavyzdžiui, galbūt jūsų darbuotojas prisiima ne savo nuopelnus ar skleidžia realybės neatitinkančią informaciją apie jus ar jūsų komandos narius?
Jei darbuotojas yra nesąžiningas – nepaisant to, ar jis veikia už jūsų nugaros, ar skleidžia melą tiesiai jums į akis – tokiu atveju jūs galite būti tikri, kad tokiam žmogui negali būti vietos jūsų komandoje. Tačiau prieš priimant galutinį sprendimą, jūs turėtumėte atlikti tyrimą ir gauti pakankamai svarių įrodymų.
3. Pastebimi sekimo požymiai
Kiekviena įmonė turi konfidencialios informacijos – tai gali būti tiek asmeniniai klientų ar verslo partnerių duomenys, tiek ir verslo vystymui svarbi nevieša informacija, kurios atskleidimas galėtų nulemti konkurencinio pranašumo praradimą ir didelius finansinius nuostolius. Todėl jei pastebima, kad darbuotojas ima elgtis labai neįprastai ir įvairiais būdais siekia gauti tokią informaciją, vertėtų nedelsiant sunerimti. Tokie dalykai niekuomet neturėtų būti praleidžiami pro akis.
Jei tokį darbuotoją ne kartą pastebėjote savo kabinete ar kitose jūsų įmonei svarbiose (ir su dideliu konfidencialumo lygiu susijusiose) vietose, turėtumėte ne tik išsiaiškinti viso to priežastį, tačiau taip pat įsitikinti ar jūsų įmonės patalpose nėra įrengta pasiklausymo blakių – tam galėtų pasitarnauti blakiu detektorius. Jei yra pakankamai duomenų, kad darbuotojas jus šnipinėja, jūsų klausosi ir jus seka, tokį darbuotoją ne tik būtina kuo greičiau atleisti iš pareigų, tačiau taip pat kreiptis ir į teisėsaugą.
4. Jie mėgsta liežuvauti
Šiek tiek liežuvavimo niekam nepakenkė – tai būdinga bene kiekvienai įmonei. Tačiau jei liežuvavimo yra per daug, tai gali nulemti didžiules problemas, kurios kai kuriais atvejais galėtų netgi visiškai sugriauti komandos tarpusavio pasitikėjimą. Ir net jei liežuvaujama remiantis faktais, vis dėlto nei vienas darbuotojas neturi teisės to daryti neigiama prasme ir siekiant skandalų.
Kiekviename versle privatumas yra labai svarbus veiksnys. Komandą sudarantys darbuotojai turi vieni kitais pasitikėti ir jausti vieni kitiems pagarbą. Tai sukuria draugiškus ir pasitikėjimu paremtus santykius, kurie užtikrina, kad darbuotojai dirbs kaip įmanoma našiau ir darniau. Todėl susidūrus su besaikiu liežuvavimu, būtina šį klausimą išspręsti su tai darančiais žmonėmis. Jei to padaryti nepavyksta, su tokiais darbuotojais reikėtų atsisveikinti.