IT naujienos

3 funkcijos, kurios veikia sparčiau su „Galaxy S9“ ir „ S9+“ procesoriumi

Daugelis šiuolaikinių vartotojų nesusimąsto, kas yra jų mobilaus telefono viduje. Kita vertus, nesuklysime pasakydami, kad daugeliui labiausiai rūpi sklandus įrenginio veikimas ir patirtys, kurias jie gauna naudodamiesi išmaniuoju. Dėl šių priežasčių nevertėtų pamiršti, kad telefono našumas, greitis, išmaniosios funkcijos ir kitos svarbios savybės priklauso nuo įrenginyje integruoto procesoriaus. Antai flagmanuose „Galaxy S9“ ir „S9+“ įdiegtas naujausias „Exynos 9810“ procesorius pasižymi trimis išskirtinėmis savybėmis. Kokiomis?

„Naujos kartos „Exynos 9810“ yra kol kas pažangiausias mobiliesiems telefonams sukurtas bendrovės procesorius su trečios kartos CPU (centriniu procesoriumi), itin sparčiu gigabaito talpos LTE modemu ir vaidzo apdorojimu, kuris paremtas giliuoju mokymusi (angl. Deep learning)“, – sakė Simonas Skupas, „Samsung Electronics Baltics“ padalinio Lietuvoje vadovas. – „Toks procesorius pagreitins inovacijas mobiliųjų įrenginių ir asmeninių kompiuterių srityje, žingsnis po žingsnio įsigalint dirbtiniam intelektui,“

Itin greitas LTE modemas

„Exynos 9810“ luste integruotas patobulintas LTE modemas vartotojams leidžia daug sklandžiau transliuoti UHD rezoliucijos ar netgi 360 laipsnių sferinius vaizdo įrašus. Pakartodama praėjusių metų sėkmę, kuomet buvo pristatytas pirmasis LTE modemas palaikantis 1.0 Gbps/s atsiuntimo greitį, „Samsung“ šiais metais pristatė dar galingesnį – 1.2 Gbit/s atsiuntimo greitį palaikantį modemą.

Sparčiau atliekamos kelios užduotys vienu metu

„Exynos 9810“ vartotojams leidžia greičiau atlikti keletą užduočių vineu metu ir paspartina duomenų įkėlimą bei perdavimą tarp naujausių mobiliųjų programėlių. Naujasis procesorius praplečia duomenų perdavimo pralaidumą ir pagerina laikinąją atmintį. Devintosios kartos lusto gamintojai vieno branduolio veikimą sustiprino dvigubai, o palyginti su pirmtakais visų branduolių veikimas kartu išaugo net 40 procentų.

Patobulintas dirbtinis intelektas ir saugumas

Dėl „Exynos 9810“ lusto, naujuosiuose flagmanuose pristatytos patobulintos giliojo mokymosi funkcijos, lemiančios sklandesnį dirbtinio intelekto darbą bei sustiprina įrenginio saugumą.

„Šis procesorius leidžia tiksliai identifikuoti žmones ar objektus nuotraukose, taip pat atlikti greitą atvaizdo paiešką ar jį priskirti tam tikrai kategorijai. Naudojant giluminius jutiklius telefonas nuskenuoja vartotojo veidą 3D formatu, kad galėtų atlikti hibridinę veido identifikaciją. Hibridinė veido identifikacija aktyvuoja veido atpažinimo filtrus, kurie užtikrina didesnį saugumą, kai telefonas atrakinamas skenuojant veidą. Saugumą padidina ir tai, kad procesorius turi atskirą apsaugos bloką, kuriame saugomi itin svarbūs asmeniniai duomenys, pavyzdžiui, informacija apie veidą, akies rainelę ar piršto atspaudus“, – sakė S. Skupas.

Dar geresnės kokybės nuotraukos

Dėka vaizdo apdorojimo ir atnaujinto daugiaformačio kodekso (MFC), su „Exynos 9810“ vaizdai, animacija, grafika bei kitą vaizdinė informacija yra dar kokybiškesnė ir labiau įtraukianti. Realiu laiku darytos, nesufokusuotus nuotraukos išliks aukštos raiškos, o tamsioje aplinkoje padarytos fotografijos bus šviesesnės, turinčios mažiau triukšmo bei išsiliejusio vaizdo. Dėl platesnio spalvų diapazono ir tikslesnio jų atvaizdavimo, vartotojai gali kurti ir mėgautis dar labiau įtraukiančiu turiniu.

Parašykite komentarą