Verslas

2018 metais AB EAST WEST AGRO stiprino pozicijas rinkoje

Remiantis  žemės ūkio technikos registro duomenimis 2018 metais Lietuvoje buvo įregistruota 754 vnt.  naujų vakarietiškų traktorių (2017 metais – 718 vnt.) ir 164 vnt. naujų vakarietiškų javų nuėmimo kombainų (2017 metais – 212). Traktorių rinka augo 5%, o kombainų rinka krito 23%. 

AB EAST WEST AGRO  atstovaujami Massey Ferguson traktorių pardavimai sudarė 124 vnt. Ir užėmė 16,5% rinkos dalį (2017m. – 117 vnt. ir 16,30%), atitinkamai – javų kombainų pardavimai sudarė 40 vnt. ir užėmė 24,40% rinkos dalį (2017m. – 43 vnt. Ir 20,30%).   

(* Į šiuos skaičius netraukiami technikos vienetai, kuriuos pardavinėjančios įmonės registravosi savo ar susijusių įmonių vardu.)

“Dveji iš eilės sudėtingi metai Lietuvos agro sektoriui dėl sudėtingų gamtinių sąlygų  ženkliai neįtakojo AB EAST WEST AGRO  technikos pardavimų, įmonei pavyko išlaikyti ir netgi pagerinti pozicijas rinkoje. 2017 metais derlių skandino liūtys, o 2018 metais stichinė sausra išdžiovino pasėlius. 2018 metais bendras grūdinių kultūrų derlius buvo apie 30 % mažesnis nei metinis šalies vidurkis. Mažesnės ūkių pajamos ir sumažėjusios finansavimosi galimybės pristabdė investicijas į ūkių modernizavimą, daugeliu atvejų nukeliant jas į sekančius metus. Todėl naujos žemės ūkio technikos rinka vis dar neatitinka  savo tikrojo potencialo. 2019 metų derliaus prognozės nuteikia optimistiškai, nes žieminių kultūrų sėjos sąlygos buvo išskirtinai geros, laukus dengiantis sniegas sudaro prielaidas sėkmingam javų peržiemojimui, todėl tikimasi ir ženklaus žemės ūkio technikos rinkos augimo. Tam teigiamos įtakos turės ir 2019 metais vyksiančios net kelios ES struktūrinės paramos programos”- teigia AB EAST WEST AGRO generalinis direktorius Gediminas Kvietkauskas 

Prielaidas rinkos atsigavimui didina ir pozityvios grūdų supirkėjų prognozės. 

“Šiuo metu žieminių pasėlių plotai Lietuvoje sudaro 790 tūkst. ha grūdinių kultūrų (540 tūkst. ha 2018m.) ir 170 tūkst. ha aliejinių kultūrų (145 tūkst. ha 2018m.). Dėl palankių gamtinių sąlygų laukų būklė atrodo gera. Žemdirbių nuotaikos pozityvios. Jei situacija nepasikeis, galima tikėtis gausaus ateinančio derliaus. 

Bendra situacija mūsų regione atrodo pozityviai, todėl konkurencija tarptautinėje rinkoje nusimato labai arši. Tačiau reikia nepamiršti, kad žiema dar tik įpusėjo ir gamta bet kada gali pakoreguoti šias prognozes.  

Aukštesnes nei paskutinius keletą metų rinkos kainas palaiko informacija iš JAV, kurių žieminių pasėlių plotai 3% mažesni nei buvo planuota. Taip pat situacija Argentinoje, kuri nukentėjo nuo stiprių liūčių ir dabar turi abejonių dėl savo derliaus dydžio ir kokybės. Ir be abejo, kainas koreguoja nesibaigiantys JAV ir Kinijos prekybos karai.” – 2019 metų grūdų rinkų tendencijas vertina UAB SCANDAGRA generalinis direktorius Marius Vasiliauskas.

Pranešimą paskelbė: Skomantas Rukuiža, AB East West Agro

Rekomenduojame
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose
 
Keltuvų nuoma
 
LightPlex Bond Retention Shampoo Plauko jungtis atkuriantis šampūnas, 250ml
 
ECCO Exohike Men's Cocoa Brown 45

Parašykite komentarą