Įvairenybės

17 įdomių faktų apie kapines

Apie atsisveikinimą su mums brangiais žmonėmis, laidotuves ir kapines įprastai mes esame linkę kalbėti ir galvoti kaip įmanoma mažiau. Tai yra skaudi, nemaloni ir nejauki tema. Tačiau tenka pripažinti, kad mirtis yra neatsiejama kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis, todėl visuomet yra labai įdomu ir naudinga sužinoti keletą dar negirdėtų faktų apie kapines.

1. Anglai kapinėms apibūdinti naudoja kelis angliškus žodžius – tai „graveyard“ ir „cemetery“. Tačiau savo prasme šie žodžiai iš tikrųjų yra skirtingi. Žodis „graveyard“ yra naudojamas apibūdinant kapines, kurios ribojasi su bažnyčia, o žodis „cemetery“ skirtas apibūdinti kapinėms, kurios su bažnyčia nesiriboja. Be to, kapinėse, kurioms apibūdinti naudojamas žodis „cemetery“, galima laidoti pelenus. Tuo tarpu tokių skirtumų Lietuvoje nėra.

2. Visame pasaulyje gerai žinomi „Ben & Jerry’s“ ledų gamintojai savo asortimente turėjo ir „kapinių skonio“ ledus, tačiau tai buvo vienas iš nesėkmingų šios kompanijos sprendimų.

3. Niujorke esančioje Vašingtono aikštės parko vietoje anuomet buvo kapinės. Manoma, kad iki šiol šioje vietoje yra daugiau nei 20 000 palaidotų žmonių kūnų.

4. Žymiajame Evereste yra taip vadinamos „kapinės debesyse“. Šis pavadinimas kilo dėl alpinistų, kurie žuvę kopimo metu nebūna surasti. Tačiau kartais bėgant laikui Evereste žuvusių alpinistų kūnai pasirodo judant ledui ar po sniego lavinų.

5. Skruzdžių kolonijose ir bičių aviliuose yra kapinės, o tam tikros skruzdės/bitės yra atsakingos už negyvų skruzdžių/bičių surinkimą.

6. Liuksemburge yra kapinės, kuriose palaidotiems amerikiečių kariams (tarp kurių buvo ir George S. Patton) yra skirti balti kryžiaus formos paminklai, o šalimais esančiose vokiečių karių kapinėse yra naudojami juodi kryžiaus formos paminklai.

7. Šv. Petro bažnyčios kapinėse Liverpulyje, kur pirmą kartą susitiko John Lennon ir Paul McCartney, yra antkapis, kuris yra pažymėtas Eleanor Rigby vardu. Tuo tarpu „Eleanor Rigby“ yra puikiai žinoma grupės „The Beatles“ 1966 m. albume pasirodžiusi daina.

8. XIX a. Olandijoje protestantai ir katalikai būdavo laidojami skirtingose kapinėse. Tačiau vienai įsimylėjėlių porai pavyko būti palaidotiems greta vienas kito, nepaisant jų skirtingo tikėjimo.

9. Arlingtono nacionalinės kapinės buvo įkurtos ten, kur iki JAV pilietinio karo gyveno Robert E. Lee. Unija perėmė jo nekilnojamąjį turtą ir siekdami, kad Lee daugiau niekuomet nesugrįžtų, pavertė šią vietą kapinėmis.

10. Tapofilais yra vadinami žmonės, kurie yra pamišę dėl kapinių.

11. XIX a. šeštajame dešimtmetyje Londonas uždarė visas šiame mieste veikusias kapines ir Parlamentas nusprendė, kad nauja kompanija visų mirusių žmonių kūnus transportuos už miesto ribų geležinkeliu.

12. Egzistuoja apleistos kapinės, kuriose stūgso ypač didelės 43 JAV prezidentų skulptūros.

13. Gamtosaugininkai rado mažiausiai 15 žmonių palaikus Ben Franklin priklausančio namo rūsyje. Tikėtina, kad kūnai buvo vagiami iš kapinių ir naudojami neteisėtai veikiančioje anatomijos mokykloje.

14. „Leakin Park“ (Baltimorė, Merilandas, JAV) yra didžiulės neoficialios kapinės, kadangi iki šiol šioje vietovėje buvo rasti apytiksliai 67 mirusių žmonių palaikai.

15. Nouadhibou (Mauritanija) yra visame pasaulyje didžiausios laivų kapinės.

16. Pagal individualų užsakymą pagamintas John Renie skirtas paminklas, esantis Velso Šv. Marijos bažnyčioje, yra tikras meno kūrinys. Akrostiniame galvosūkyje iš 285 raidžių, kurį galima perskaityti net 46 000 skirtingais būdais, yra parašyta „Here Lies John Renie“ (liet. „Čia palaidotas John Renie“).

17.  Velse yra „povandeninės kapinės“, kartu su mokykla, paštu ir kitais vandeniu užlietais pastatais bei fermomis.

One Comment

  • Patricija

    Povandeninės kapinės suintrigavo. Įdomu ar galima jas aplankyti? Mūsų tradicijos taip pat pamažu kinta. Puošiama skoningiau, neperkraunant. Panašu, jog žmonės pradeda suprasti, kad profesionalai, kaip priziuretikapai.lt gali tą atlikti ir nereikia pergyventi, kad nespėji prieš šventes visur apvažiuoti ir sutvarkyti.

Parašykite komentarą