Įvairenybės

100 mokyklų moksleiviams „Barclays“ atskleidė IT profesijos perspektyvas

Daugiau nei 100 aplankytų mokyklų, apie 4 200 sutiktų moksleivių – tokia „Barclays“ technologijų centro Lietuvoje „100 mokyklų“ iniciatyvos statistika. Į gimtąsias mokyklas vykę darbuotojai skatino moksleivius rinktis perspektyvias profesijas ir atskleidė, kaip atrodo šiuolaikinio IT specialisto darbas.

„Iniciatyvos tikslas – suteikti moksleiviams žinių, reikalingų vienam iš svarbiausių spendimų gyvenime – pasirinkti savo profesiją. Mes supažindiname su IT – tuo, ką Lietuvoje žinome geriausiai. Praėjusiais metais fizinius mokslus pasirinkusių pirmakursių dalis siekė 30 proc., t.y. 2 proc. daugiau nei 2012-aisiais, ir tai po truputi mažina atotrūkį tarp poreikio rinkoje ir to, ką renkasi studijuoti pirmakursiai“, – teigia „Barclays“ technologijų centro Lietuvoje vadovas Giedrius Dzekunskas.

„Manome, kad renkantis profesiją moksleiviams vertinga išgirsti informaciją iš pirmųjų lūpų – susitikti su įmonių atstovais, sužinoti apie profesijų subtilybes ir ateities prognozes. Moksleivių tarpe IT specialisto darbą tebegaubia daug stereotipų, taigi norėjome jiems atskleisti tikrą šios profesijos paveikslą. Daug kas iki šiol klaidingai įsivaizduoja, kad IT specialisto darbas yra labai siauras ir galima dirbti tik inžinieriumi arba programuotoju. Tačiau šiandien IT yra labai plati ir perspektyvi sritis“, – pasakoja „Barclays“ atrankų vyr. partnerė ir „100 mokyklų“ iniciatyvos vadovė Lina Vaitiekūnienė.

Daugiau nei šimtas „Barclays“ technologijų centro darbuotojų apsilankė 40-yje Lietuvos miestų ir miestelių, vasario pabaigoje aplankė 100-ąją mokyklą, o iki šiol per 5 mėnesius pabuvojo 103 mokyklose. L. Vaitiekūnienė pastebi džiugią tendenciją – IT po truputį praranda „berniukiškos“ profesijos prieskonį – nemaža dalis 8-10 kl. moksleivių merginų tikino ateityje ketinančios studijuoti IT.

Iniciatyvos vadovės teigimu, mokiniai susitikimuose dalyvavo entuziastingai, domėjosi, kur rasti naudingos informacijos apie IT ir su jomis susijusias galimybes. „Anksčiau abiturientai rinkdavosi studijuoti tai, ką rinkosi draugai ar ką rekomendavo tėvai. Dabar moksleiviams apsispręsti padedančios informacijos ribos prasiplėtė ir aš tikiuosi, kad prie to prisidėjome ir mes. Nebūtinai ši vaikų pažintis su IT juos paskatino rinktis šią sritį, galbūt nutiko ir atvirkščiai. Juk svarbiausia, kad ateityje jie pasirinktų tokią profesiją, kuri teiktų malonumą“, – mano L. Vaitiekūnienė.

„100 mokyklų“ iniciatyva užsimezgė prieš trejus metus – tuomet BTCL pradėjo bendradarbiauti su savanorystės projektu „Kam to reikia?!“. Jo metu „Barclays“ darbuotojai taip pat lankė šalies mokyklas, rengė ekskursijas technologijų centre.

Apie „Barclays“ technologijų centrą Lietuvoje

2009 m. įkurtas „Barclays“ technologijų centras Lietuvoje priklauso tarptautinei „Barclays“ finansinių paslaugų grupei, daugiau nei 50-yje šalių teikiančiai asmeninės, verslo ir investicinės bankininkystės, turto ir investicijų valdymo paslaugas. Centras Lietuvoje teikia technologinius sprendimus ir platų IT bei žmogiškųjų išteklių valdymo paslaugų spektrą kampanijos padaliniams visame pasaulyje.

Daugiau informacijos:

Augustė Sturlytė
Gravitas Partners
Mob. 8 655 76 613
El. paštas: auguste@gravitas.lt

Parašykite komentarą