Verslas

Žvarbus vasaris vėjo jėgainių darbo nesustabdė: pagamintos elektros pakaktų 22 tūkst. namų Lietuvoje

Vasario mėnesį Baltijos šalyse buvo sulaukta žemesnės temperatūros nei įprastai. Nepaisant to, atsinaujinančios energijos bendrovė „Enefit Green“ per trumpiausią metų mėnesį pagamino tiek pat elektros kaip ir sausį. Vasarį įmonės vėjo jėgainėse iš viso buvo pagaminta per 87,7 gigavatvalandžių (GWh) energijos – toks jos kiekis galėtų pilnai aprūpinti elektra beveik 22 tūkst. namų ūkių Lietuvoje.

Pasak „Enefit Green“ generalinio direktoriaus Aavo Kärmas, didžiąją visos elektros energijos dalį pagamino Lietuvoje ir Estijoje esančios vėjo jėgainės – t. y. iš viso 71,5 GWh. Tuo metu vien Lietuvos jėgainėse buvo pagaminta daugiau nei 31,4 GWh žaliosios energijos.

„Estijoje vidutinė temperatūra vasario mėnesį buvo beveik dviem laipsniais žemesnė nei įprastai. Tuo metu Lietuvoje ji nukrito 5,7 °C žemiau vidurkio, nei buvo fiksuota sausį. Tačiau, nepaisant tokių atšalusių orų, kuriuos dažniausiai lydėjo apledėjimas bei snygis, mūsų bendrovė vis tiek sugebėjo pasivyti šiltesnio ir beveik penkias savaites trukusio sausio mėnesio skaičius“, – pasakoja A. Kärmas.

Tokius „Enefit Green“ pasiekimus žymi ne tik naujausi elektros energijos gamybos duomenys, bet ir pagamintos šilumos energijos kiekis. Vasario mėnesį užfiksuoti šilumos energijos gamybos skaičiai prilygo sausio mėnesio rezultatams.

Anot bendrovės generalinio direktoriaus A. Kärmas, šilumos energija buvo gaminama Estijos bei Latvijos kogeneracinėse elektrinėse. Toks atsinaujinančios energijos gamybos augimas stipriai prisideda prie estų įmonių grupės „Eesti Energia“ strateginio tikslo, kuriuo siekiama iki 2024 metų iš atsinaujinančių šaltinių pagaminti bent 43 proc. visos elektros ir šilumos energijos.

Atsinaujinančios energijos bendrovė „Enefit Green“, priklausanti Estijos įmonių grupei „Eesti Energia“, iš viso valdo 20 vėjo jėgainių parkų, įrengtų Estijoje, Lietuvoje, Latvijoje ir Lenkijoje. Bendrovė užsiima ne vien elektros gamyba naudojant vėjo energiją, bet ir platesnį paslaugų spektrą – jai taip pat priklauso hidroelektrinė, granulių gamykla, 4 kogeneracinės jėgainės bei 36 saulės elektrinės.

Pranešimą paskelbė: Marius Monkevičius, UAB „INK agency“

Rekomenduojame
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Parašykite komentarą