Bankai ir Draudimas

Žmonės nori skolinti kitiems žmonėms

Šių metų rugpjūčio mėnesį veiklą pradėjusi virtuali paskolų platforma SAVY, veikianti kaip tarpininkas tarp norinčių pasiskolinti ir galinčių paskolinti žmonių, sėkmingai įgyvendina žmogus – žmogui skolinimo (angl. peer – to – peer lending) principą Lietuvoje: gautų paskolų paraiškų suma per tris mėnesius jau viršija 4 mln. Lt, o žmonių, norinčių paskolinti, skaičius artėja link 700.
Tokia naujo pobūdžio paskolų gavimo ir paskolų teikimo platforma sulaukė visuomenės reakcijos vos susikūrusi, kadangi SAVY veikia pagal pasaulyje plačiai papiltusį modelį, kuris leidžia fiziniams asmenims paskolinti pinigų mokumo reikalavimus atitinkantiems žmonėms ir uždirbti didesnę nei įprastinių investavimo instrumentų, tokių kaip akcijos ar obligacijos, grąžą. Trijų mėnesių SAVY duomenimis, vidutinė investicijų grąža – 23,23 proc., o paskolų per šią platformą suteikta už 100 tūkst. litų.
Skolinimas per SAVY platformą sulaukia vis didesnio investuotojų dėmesio: rugpjūčio mėnesį norinčių įdarbinti pinigus per šią platformą buvo mažiau negu 200, tačiau pirmųjų paskolų mėnesinėms įmokoms grįžus į investuotojų sąskaitas, investuotojų skaičius pradėjo sparčiai augti ir šiuo metu siekia beveik 700. Investuotojams SAVY platforma yra patraukli dėl to, kad jie neinvestuoja į bendrovės akcijas, o skolina pinigus tiesiogiai žmonėms, kuriuos pasirenka pagal kiekvienam priimtinus kriterijus; investuotojams atitenka visos paskolos palūkanos, o SAVY platforma išlaikoma iš paskolos sudarymo ir sąskaitos administravimo mokesčių, kuriuos sumoka paskolų gavėjai – investuotojams jokie mokesčiai netaikomi.
Atlikus aktyviausių skolintojų per SAVY platformą apklausą, didžiausiu privalumu investuotojai įvardija griežtų reikalavimų paskolų gavėjams taikymą: tik apie 4 proc. paraiškų pripažįstamos atitinkančiomis reikalavimus, o prie kiekvienos paskolos paraiškos pateikiamas asmens pajamų bei Creditinfo reitingas leidžia skolintojams įvertinti rizką ir priimti sprendimą, ar tokia rizika jam yra priimtina. Kaip teigia vienas SAVY investuotojų, skolinti per SAVY yra gerokai paprasčiau ir patogiau nei skolinti tiesiogiai, kadangi kasmėnesinis paskolų ir pakūkanų administravimas užima daug laiko, be to nėra malonu vis priminti pažįstamiems, kad jau išaušo diena, kai reikia sumokėti paskolą.
Augantį paskolų paraiškų skaičių SAVY grindžia įdiegtais sistemos atnaujinimais, kurie supaprastino paskolos paraiškos pateikimo procesą, bei padidėjusiu investuotojų skaičiumi: jeigu veiklos pradžioje paskola buvo sufinansuojama per kelias darbo dienas, dabar paskolos sufinansavimas užtrunka vos keletą valandų.

Parašykite komentarą