Įvairenybės

Žemės ūkio ministro ir JAV ambasadoriaus susitikime aptartas bendradarbiavimas prekybos, tvarumo ir aplinkosaugos srityse

Šiandien Žemės ūkio ministerijoje vykusiame susitikime JAV ambasadorius Robertas Gilchristas ir Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas aptarė JAV Maisto saugos ir inspekcijos tarnybos pranešimo, kad Lietuva nuo šiol turi teisę eksportuoti kiaušinių produktus į JAV, svarbą. Lietuva tapo antra ES šalis po Nyderlandų, gavusia tokį leidimą. Pranešama, kad leidimas gautas po aštuonerius metus trukusio proceso bei laipsniškos pažangos per pastaruosius metus. „Džiaugiuosi, kad galime atverti šią naują eksporto rinką Lietuvos kiaušinių gamintojams. Išplėtusi prekyba tarp JAV ir Lietuvos yra naudinga ne tik abiejų mūsų ekonomikoms – ji papildo ir stiprina mūsų dvišalę partnerystę“, – sakė ambasadorius R. Gilchristas. 

Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų eksportas į JAV pernai, palyginti su 2020 m., išaugo 14,9 proc., o tai rodo didėjančią JAV rinkos svarbą Lietuvos žemės ūkio sektoriui. Sertifikuoti Lietuvos gamintojai galės eksportuoti kiaušinių baltymų ir trynių miltus, šaldytą ar džiovintą kiaušinių masę. Per vienerius metus nuo pranešimo apie teisę eksportuoti kiaušinių paskelbimo JAV Federaliniame teisės aktų registre dienos, JAV Maisto saugos ir priežiūros tarnyba ketina atlikti Lietuvos kiaušinių produktų tikrinimo sistemos auditą. „Nuoširdžiai džiaugiamės, kad įdėtos pastangos duoda apčiuopiamų rezultatų – Lietuvos kiaušinių gamintojai turės dar vieną rinką, kurioje galės prekiauti savo produkcija“, – sakė K. Navickas.

Susitikimo metu ambasadorius taip pat pristatė Karyl Fritsche, JAV Žemės ūkio departamento Gamtos išteklių apsaugos tarnybos pareigūnę, kuri atvyko į Lietuvą pasidalinti savo žiniomis ir patirtimi, padedant ūkininkams diegti ekologiškesnes praktikas bei didinant ūkių pelningumą. Ji jau susitiko  su Lietuvos Žemės ūkio ir Aplinkos ministerijų specialistais, pasidalijo patirtimi, kaip JAV veikia paramos schemos, skirtos biologinės įvairovės ir dirvožemio apsaugai, kaip ūkininkai skatinami jose dalyvauti ir taikyti tausaus ūkininkavimo metodus. „Jungtinės Amerikos Valstijos yra įsipareigojusios remti Lietuvos anglies dioksido poveikio neutralumo tikslą. Tikiuosi, kad Karyl Fritsche patirtis parodys, kad Lietuvos žemės ūkio sektoriui nereikia atsisakyti pelningumo, kad taptų tvaresnis aplinkosaugos požiūriu,“ – sako ambasadorius R. Gilchristas. 

Daugiau informacijos Žemės ūkio ministerijos naujienų skyriuje.

Pranešimą paskelbė: Jurgita Jacovskienė, JAV ambasada

carvertical VIN patikra

Parašykite komentarą