Verslas

Žaliasis kursas: „Mars Lietuva“ tobulinamos maisto augintiniams pakuotės pasirodys pasaulio rinkoje

Gargždai, 2020 m. gruodžio 3 d. — „Mars, Incorporated“ dalį savo gaminamo populiariausio maisto gyvūnams augintiniams nuo 2021 m. pradės pakuoti į maistui visiškai saugias pirmines pakuotes, kurioms gaminti, tausojant išteklius, panaudojama trečdalis perdirbto, o ne grynojo, plastiko. Šiame projekte svarbus vaidmuo teko Lietuvoje, Gargžduose įsikūrusiai „Mars Lietuva“ gamyklai, kurioje pakuočių gamybai pirmąkart korporacijos „Mars“ mastu buvo pritaikytas perdirbtas polipropilenas.

„Visa „Mars“ korporacija deda daug pastangų, siekiant didinti perdirbamų medžiagų panaudojimą gamyboje, į šiuos procesus aktyviai įsitraukė ir „Mars Lietuva“. Naujoms pakuotėms bus naudojamas iš dalies perdirbtas maistui saugus plastikas, o šią technologiją, diegiamą Gargžduose, perims ir kiti pasaulyje esantys „Mars“ maisto augintiniams fabrikai. Naujosios pakuotės nei išvaizda, nei kitomis charakteristikomis nesiskirs nuo vartotojams įprastų pakuočių, o didžioji šių pokyčių vertė tai, kad prisidedame prie žiedinės ekonomikos kūrimo ir judame link galutinio tikslo – dirbti visiškai be plastiko atliekų“, – pažymi Aušra Žemaitienė, „Mars Lietuva“ generalinė direktorė.

Naująsias pakuotes „Mars“ kūrė su tarptautiniais partneriais „Huhtamaki“ ir SABIC. Žengusi šį žingsnį, „Mars“ korporacija reikšmingai priartės prie užsibrėžto tikslo iki 2025 m. pasiekti, kad 30 proc. gamyboje naudojamų medžiagų būtų perdirbamos, o gryno plastiko būtų sumažinta 25 proc. Pagal „Mars“ Tvarių pakuočių planą taip pat siekiama, kad iki 2025 m. 100 proc. korporacijos pakuočių būtų pritaikytos panaudoti pakartotinai, perdirbamos ar kompostuojamos.

Kompanijos SABIC sukurta sertifikuota plastiko perdirbimo technologija kol kas yra vienintelė, kuri leidžia panaudotą mišrų, įprastai sunkiai perdirbamą plastiką paversti naujoms maisto pakuotėms tinkamu plastiku. Šį pakavimo produktą jau šiemet „Mars“ išmėgina savo gamyklose Europoje, įskaitant Gargždus, ir didins pakavimo į naujas pakuotes apimtis 2021-aisiais bei vėliau.

„Plastiko pakuotės teršia mūsų žemę ir vandenynus. Tai – nepriimtina, todėl „Mars“ įsipareigoja prisidėti prie šios problemos sprendimo. Kad to pasiektume, turime sumažinti nebūtinų pakuočių skaičių, likusias pakuotes perkurti ir pritaikyti žiediniam panaudojimui, taip pat toliau investuoti į perdirbimo sistemų tobulinimą“, – sako Barry Parkinas, „Mars, Incorporated“ vyriausiasis tvarumo pareigūnas.

Perdirbtos naujosioms pakuotėms naudojamos medžiagos yra sertifikuotos pagal ISCC PLUS (Institute of Sustainability & Carbon Certification) schemą. Šis tarptautinis sertifikatas užtikrina naudojamų perdirbtų medžiagų kokybę ir autentiškumą bei atsekamumą nuo tiekimo  grandinės iki galutinio produkto.

Apie „Mars Lietuva“:

UAB „Mars Lietuva“ yra tarptautinės bendrovės „Mars, Incorporated“ antrinė įmonė, veikianti Lietuvoje nuo 1993-iųjų metų. Gargžduose bendrovė turi maisto gyvūnams augintiniams gamyklą, o Vilniuje pardavimų ir rinkodaros padalinį. Šiuo metu įmonėje „Mars Lietuva“ dirba apie 800 darbuotojų.

Per metus gamykloje pagaminama apie 75 tūkst. tonų WHISKAS®, EXELCAT®, SHEBA® produkcijos gyvūnams augintiniams. „Mars Lietuva“ gamykla yra viena didžiausių šalies eksportuotojų – joje gaminami 400 rūšių ir porūšių produktai tiekiami į daugiau kaip 30 Europos šalių. Lietuvoje bendrovė organizuoja prekybą „Mars, Incorporated“ gaminamais saldainiais ir ledais MARS®, SNICKERS®, BOUNTY®, TWIX®, MILKY WAY®, M&M’S®, ryžiais ir padažais UNCLE BEN‘S®, gyvūnų augintinių priežiūrai skirtais PEDIGREE®, CHAPPI®, WHISKAS®, SHEBA®  ir NATUSAN® produktais.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis: 

MINDAUGAS RUPŠYS

KORPORACINIŲ REIKALŲ VADOVAS REGIONUI

UAB „MARS LIETUVA“

T: +370 46 394 820

E: MINDAUGAS.RUPSYS@EFFEM.COM

Pranešimą paskelbė: Rūta Slušnytė, UAB „Publicum”

Parašykite komentarą