Nekilnojamas Turtas

Wolf System UAB sėkmės pagrindas – technologiškai ištobulinta metalinių klojinių sistema ir greitas jų surinkimas

Joniškio rajone, Skaistgiryje, pernai buvo atidaryta kogeneracinė biodujų jėgainė. Šio objekto statyboje 2019–2020 metais dalyvavusi Wolf System UAB pastatė septynis gelžbetoninius rezervuarus, kurie įmonei sudarė sąlygas atskleisti Lietuvoje tą patirtį, kuri sukaupta vykdant projektus Vokietijoje ir Prancūzijoje.

Pastatyti ir paleisti kogeneracinę biodujų jėgainę Skaistgiryje truko apie pusantrų metų. 1 MW elektros galios ir tiek pat šilumos gaminančios kogeneracinės biodujų jėgainės gelžbetoninių rezervuarų statyba buvo vienas iš didžiausių Wolf System UAB Lietuvoje vykdytų betonavimo darbų 2019–2020 metais. Vienos Joniškio rajono žemės ūkio bendrovės sklype buvo įrengti bioreaktoriai, kurie gamina biodujas iš skystosios biomasės, išrūgų ir kietosios žaliavos. Per parą jėgainė sunaudoja apie 83,8 tonų bioskaidžių žaliavų ir pagamina 298 kub. metrus biodujų per valandą.

Įspūdingo dydžio bioreaktoriai pareikalavo specialių kompetencijų ir patirties

Wolf System UAB kogeneracinėje biodujų jėgainėje pastatė septynis kelių paskirčių rezervuarus.

Bioreaktoriai – tai trys gelžbetoniniai 24 m skersmens ir 8 m aukščio rezervuarai, kurie uždengti pripučiamais kupoliniais stogais su dviguba membrana. Orapūtė stogo pripūtimui buvo sumontuota ant bioreaktoriaus išorinės sienos. Tokia stogo konstrukcija apsaugo nuo kritulių ir tarnauja kaip biodujų saugykla.

Vieno iš gelžbetoninių rezervuarų, kurie buvo pastatyti įgyvendinant projektą, skersmuo siekia 12 m, aukštis – 4 m, o tūris – 482 kub. metrai. Tai vadinamasis buferinis arba tarpinis rezervuaras. Šiame rezervuare buvo sumontuoti maišytuvai, kuriais žaliavos nuolat maišomos iki reikalingos mišinio sudėties ir po to tiekiamos į bioreaktorius.

„Tokio dydžio ir tūrio – 3620 kub. m talpos – bioreaktoriai pareikalavo ir projektuotojų, ir mūsų, statybininkų, specialiųjų kompetencijų, unikalios patirties, – akcentavo Wolf System UAB vadovas Kęstutis Šniukas. – Įspūdingesnių parametrų bioreaktorius Lietuvoje esame betonavę tik vieną kartą. Tad Skaistgirio bioreaktoriai pagal parametrus ir rezervuarų skaičių yra antri, kokius teko statyti mūsų įmonei Lietuvoje.“

Rezervuarai buvo betonuojami 4 etapais po 3 paras

Šie įspūdingo dydžio ir talpų bioreaktoriai, kaip sakė įmonės pardavimų vadovas Mantas Šakočius, buvo išbetonuoti, naudojant kompanijos Wolf System GmbH slenkančių klojinių sistemą. Aštuonių metrų aukščio rezervuarų sienos buvo betonuojamos keturiais etapais kas du metrus, sienų betonavimo darbai užtruko apie 14 darbo dienų.

Wolf System UAB taip pat išbetonavo du skirtingų dydžių rezervuarus, vadinamuosius atidirbusio substrato buferius.

Vienas jų – 12 m skersmens, 4 m aukščio ir 482 kub. m tūrio – yra skirtas substratui, kuris yra pakartotinai panaudojamas, maišant su tirštomis bioskaidžiomis atliekomis. Po separavimo substratas vamzdžiais nuvedamas į atidirbusio substrato gelžbetoninį rezervuarą, o perteklius perpumpuojamas į skysto atidirbusio substrato saugojimo talpas.

Kitas gelžbetoninis rezervuaras arba vadinamasis atidirbusio substrato buferis yra kur kas didesnis. Jo skersmuo siekia 32 m, aukštis 8 m, o tūris – 6633 kub. metrus.

Pasinaudojo 50 metų tarptautinės kompanijos patirtimi

Betonavimui įmonė naudojo Vokietijos gamintojo Wolf System GmbH suprojektuotus ir pagamintus metalo klojinius. Lietuvoje beveik prieš 14-ka metų įkurta Wolf System UAB taip pat priklauso šiai kompanijai, todėl turi galimybę pasinaudoti Vokietijos gamintojo patirtimi, sukaupta per 50 metų išbandant klojinių sistemas įvairiose rinkose.

„Vokietijos Wolf System GmbH suprojektuoti ir pagaminti metalo klojiniai per pusę šimto metų praktikos pasirodė esantys bene geriausi, greičiausiai surenkami ir ilgą laiką įvairiomis sąlygomis eksploatuojami gaminiai, – tvirtina Lietuvoje, Šiaulių rajone, įsikūrusios įmonės vadovas K. Šniukas. – Technologiškai ištobulinta klojinių konstrukcija ir greitas jų surinkimas – tai mūsų sėkmės pagrindas, statant apvalios formos monolitinio gelžbetonio rezervuarus.“

Nuolatinė tarptautinės kompanijos, veikiančios 20-yje šalių, plėtra ir pažangių technologijų taikymas sudaro sąlygas patenkinti vis didėjančią apvalių gelžbetoninių rezervuarų paklausą.

Apvalūs gelžbetoniniai rezervuarai gali būti pritaikomi įvairiose srityse

Tokių rezervuarų betonavimas ir įrengimas reikalauja išskirtinumo. Fermentavimo talpose (fermentoriuose) galima palaikyti numatytą temperatūros režimą, įbetonuojant arba mechaniškai pritvirtinant šildymo vamzdelius.

„Betonuojant rezervuarus, dėl itin tvirtos ir stabilios konstrukcijos Vokietijos gamintojo klojinius galima montuoti iš išorės ir iš vidaus – be sujungimų ar papildomų tvirtinimų tarp išorinio ir vidinio klojinio. Toks būdas užtikrina maksimalų statomos talpos sandarumą, – pasakoja įmonės pardavimų vadovas M. Šakočius. – Naudojant sisteminius metalinius klojinius, galima betonuoti nuo 2,5 m iki 50 m skersmens apvalius gelžbetoninius statinius, kurių aukštis gali siekti iki 40 metrų.“

Wolf System UAB stato apvalios formos gelžbetoninius rezervuarus, kuriuos galima pritaikyti tiek vandenvaloje, tiek pramonėje, tiek žemės ūkio sistemoms. Bioreaktoriai, dujų talpyklos, skystų atliekų saugyklos, kietų atliekų saugyklos, pjuvenų bokštai, srutų rezervuarai žemės ūkyje – tai tik nedidelė sritis, kur galima pritaikyti Wolf System GmbH sistemos rezervuarus. Ir tai yra priežastys, dėl kurių Wolf grupėje, lyginant 2019 m. ir 2020 m. rezultatus, įgyvendintų projektų apimtys išaugo 40 procentų.

Lietuvoje galima naudotis beveik 3 tūkst. specialistų kompetencijomis

„Lietuvos rinkoje įsitvirtinome kaip patikimas partneris komercinėje, žemės ūkio paskirties, pramoninėje statyboje – galime pasidžiaugti daugiau nei 100 sėkmingai įgyvendintų projektų“, – neslepia pasididžiavimo savo komandos pasiekimais K. Šniukas.

Wolf System UAB Skaistgiryje įgyvendintas kogeneracinės biodujų jėgainės projektas Lietuvoje veikiančiai įmonei buvo jau ketvirtas. Įmonės darbo įvertinimą, pasak vadovo K. Šniuko, rodo faktas, kad Wolf System UAB, kaip patikimus partnerius, renkasi projektuotojai, technologai ir užsakovai, nes jiems svarbi patirtis, bekompromisis kokybės siekimas ir, tai itin svarbu šiuolaikinėje statyboje, – ypatingai trumpi projektų įvykdymo terminai. Įmonės pardavimų vadovas M. Šakočius įsitikinęs, kad tokias galimybes įmonei suteikė ir tai, kad Wolf System UAB yra tarptautinės kompanijos dalis, todėl gali greitai reaguoti į klientų pageidavimus, naudotis per 2700 aukštos kvalifikacijos specialistų visame pasaulyje kompetencijomis.

Wolf System UAB nuotr. 

Pranešimą paskelbė: Lida Lapkienė, MB „Redakcija plius”

Parašykite komentarą