Kelionės

Wizz Air išmetamo anglies dioksido kiekis 2022 m. buvo mažiausias

Vilnius, Sausio 9, 2023: Wizz Air, sparčiausiai auganti Europoje ir aplinkai tvariausia pasaulyje* žemų sąnaudų oro linijų bendrovė, praneša, kad 2022 m. jos vidutinis išmetamo anglies dioksido kiekis siekė 55,2 g vienam keleivio nuskristam kilometrui. Šis rodiklis yra 15,4 proc. mažesnis už 2021 m. rezultatą ir yra mažiausias kada nors per vienerius kalendorinius metus aviakompanijos užfiksuotas anglies dioksido kiekis.

Wizz Air išmetamas anglies dvideginio vienam keleivio nuskristam kilometrui yra mažiausias iš visų konkuruojančių oro linijų bendrovių. Įmonė yra įsipareigojusi iki 2030 m. anglies dvideginio išmetimo intensyvumą sumažinti dar 25 proc. Vienas svarbiausių Wizz Air strategijos elementų siekiant šio tikslo – lėktuvų parko atnaujinimas. Aviakompanijos orlaivių parką nuolat papildo nauji „Airbus A321neo“ orlaiviai, kurie keičia senesnius, mažiau tvarius lėktuvus. Vien praėjusiais metais bendrovė įsigijo 34 „Airbus A321neo“ orlaivius. Planuojama, kad iki šių finansinių metų pabaigos daugiau kaip pusę Wizz Air orlaivių parko sudarys naujosios „neo“ kartos lėktuvai. Šiuo metu oro bendrovė skraido 177 „Airbus“ lėktuvais, kurių amžiaus vidurkis sudaro 4,6 metų ir yra gerokai mažesnis už pagrindinių konkurentų orlaivių parko amžius vidurkį (apie 10 metų).

Naujuosiuose „Airbus A321neo“ įdiegtos inovatyvios, aplinkai palankios aviacinės technologijos: Lyginant su ankstesniu modeliu, šio lėktuvo skleidžiamas triukšmo lygis yra beveik 50 proc. mažesnis, jis sunaudoja 20 proc. mažiau degalų ir išmeta 50 proc. mažiau azoto oksido.

Wizz Air yra didžiausia „Airbus A321neo“ užsakovė Europoje; bendrovė yra užsakiusi pagaminti daugiausia (virš 300) tokių lėktuvų pasaulyje. Planuojama, kad lėktuvų parko atnaujinimo „Airbus A321neo“ orlaiviais programa leis Wizz Air pasiekti suplanuotus tvarumo tikslus.

Pasitelkdama duomenų analitiką, Wizz Air nuolat taiko ir tobulina iniciatyvas, kurios leistų kuo efektyviau naudoti degalus. Bendrovė taip pat pasirašė susitarimo memorandumą su Airbus, kurio tikslas – įsigilinti ir ištirti vandeniliu varomų orlaivių potencialą. Kitas svarbus susitarimo memorandumas – su Austrijos energetikos kompanija OMV dėl tvariųjų aviacinių degalų tiekimo 2023-2030 m. Šios partnerystės sustiprina Wizz Air įsipareigojimą iki dešimtmečio pabaigos kaip įmanoma labiau sumažinti išmetamų teršalų kiekį.

Johanas Eidhagenas, Wizz Air Personalo ir ESG (ekologijos, socialinės atsakomybės ir valdymo) tikslų įgyvendinimo vadovas, džiaugiasi, kad keleiviai, pasirinkdami skristi su Wizz Air, prisideda prie tvarumo skatinimo.

„Aviacijos industrijos tvarumo lyderiais tapome pasiryžę naudoti efektyviausius ir moderniausius orlaivius ir sutelkę visą dėmesį į taršos mažinimą. Esame dėkingi savo darbuotojams už sunkų darbą ir pastangas, kurios leidžia džiaugtis rezultatu: mažiausiu vidutiniu išmetamo anglies dioksido kiekiu, kokį kada nors esame užfiksavę“, – sako J. Eidhagenas.

* Azijos aviacijos centras (Centre of Aviation, CAPA) Wizz Air įvertino kaip tvariausių 2022 metų oro linijų grupę Environmental Sustainability Award).

Apie Wizz Air
Wizz Air – sparčiausiai auganti pigių skrydžių oro linijų bendrovė Europoje, valdanti 177 Airbus A320 ir Airbus A321 orlaivių parką. Įmonės aviacijos profesionalų komanda užtikrina aukščiausios kokybės paslaugas ir itin žemas bilietų kainas. Dėl šių priežasčių F22 finansiniais metais, kurie baigėsi 2022 m. kovo 31 d., Wizz Air rinkosi 27,1 mln. keleivių. Bendrovės akcijos kotiruojamos Londono vertybinių popierių biržoje su WIZZ ženklu. Airlineratings.com, vienintelė pasaulyje saugos ir produktų reitingų agentūra, įmonę neseniai įtraukė į saugiausių oro linijų dešimtuką, o ATW kompaniją paskelbė 2020-ųjų „Metų aviakompanija“ – tai aukščiausias įvertinimas, kurį gali gauti oro bendrovė ar asmuo už puikius rezultatus, inovacijas ir aukščiausio lygio aptarnavimą. Azijos aviacijos centras Wizz Air 2022 m. pripažino aplinkai tvariausia oro linijų grupe (angl. „Global Environmental Sustainability Airline Group of the Year“).

Daugiau informacijos:
Renata Rimkutė / UAB „Adverum“ / +370 614 87496

Follow us on Instagram: @wizzair
Follow us on Facebook: @wizzair
Follow us on Twitter: @wizzair

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą