Verslas

WIZZ AIR IR NESTE PASIRAŠĖ SUSITARIMĄ DĖL TVARAUS AVIACINIO KURO TIEKIMO

Wizz Air, sparčiausiai auganti Europoje ir aplinkai tvariausia pasaulyje* žemų sąnaudų oro linijų bendrovė, pasirašė susitarimo memorandumą su Neste dėl tvaraus aviacinio kuro tiekimo nuo 2025 metų. Susitarimas leis Wizz Air iš Neste įsigyti 36 000 tonų tvaraus aviacinio kuro, kuris bus naudojimas lėktuvuose visoje Europoje ir Jungtinėje Karalystėje. Šis bendradarbiavimas yra dar vienas žingsnis, rodantis Wizz Air pastangas kuo labiau sumažinti vidutinį išmetamo anglies dioksido kiekį vienam keleivio nuskristam kilometrui.
Susitarimas taip pat yra Wizz Air įsipareigojimo iki 2023 m. ketvirtadaliu sumažint anglies dvideginio emisiją ir iki 2050 m. tapti nulinės emisijos bendrove, dalis. Jis patvirtina Wizz Air siekį tapti tvariausiu oro kelionių pasirinkimu klientams.
Pernai Wizz Air fiksavo mažiausią metinį anglies dvideginio intensyvumą, kuris sudarė 55,2 g vienam keleivio nuskristam kilometrui. Aviakompanijos orlaivių parką nuolat papildo nauji „Airbus A321neo“ orlaiviai, kurie keičia senesnius, mažiau tvarius lėktuvus. Planuojama, kad iki 2023 finansinių metų pabaigos daugiau kaip pusė visų Wizz Air orlaivių parke esančių lėktuvų bus „neo“ tipo – šie lėktuvai gali būti varomi degalų mišiniu, kuriame tvarus aviacinis kuras sudaro iki 50 procentų.
Neste MY tvarus aviacinis kuras gaminamas iš 100 proc. atsinaujinančių šaltinių ir atliekinių žaliavų, pvz., panaudoto kepimo aliejaus ir gyvūninių riebalų atliekų. Šis kuras yra maišomas su įprastu reaktyviniu kuru ir puikiai tinka orlaivių variklių kuro sistemoms. Tvarus aviacinis kuras pasižymi įprastinių reaktyvinių degalų eksploatacinėmis savybėmis, tačiau palieka gerokai mažesnį anglies dvideginio pėdsaką. Naudojant Neste MY tvarųjį aviacinį kurą, šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisija per visą degalų naudojimo ciklą sumažėja iki 80 proc.**, lyginant su iškastiniais reaktyviniais degalais.
Ianas Malinas, Wizz Air vykdomasis viceprezidentas ir grupės finansų vadovas, pabrėžia, kad Wizz Air nuolat investuoja į inovatyvias technologijas ir tiki, jog tvaraus kuro naudojimas aviacijos pramonėje yra neišvengiamas, norint mažinti išmetamo anglies dvideginio kiekį.
„Bendradarbiaudami su pirmaujančia tvaraus aviacinio kuro gamintoja Neste darsyk patvirtiname savo tikslą mažinti išmetamo anglies dvideginio kiekį, kuris jau dabar yra vienas žemiausių tarp oro transporto bendrovių pasaulyje. Kartu mes paskatinsime ir kitas oro linijų bendroves savo sprendimais kurti tvaresnę aviacijos ateitį“, – mano jis.
Jonathanas Woodas, Neste Atsinaujinančios aviacijos viceprezidentas Europai, sako, kad bendrovė yra įsipareigojusi padėti aviacijos pramonei siekti tvaresnės ateities.
„Tikimės, kad bendradarbiavimas su Wizz Air leis jai efektyviai sumažinti išmetamo anglies dioksido kiekį. Neste iki 2023 m. pabaigos planuoja tvaraus aviacinio kuro gamybos pajėgumus didinti iki 1,5 mln. tonų“, – planais dalijasi J. Woodas.

* 2022 m. Azijos aviacijos centras (angl. Centre of Aviation, CAPA) Wizz Air suteikė metų tvariausios oro linijų grupės apdovanojimą (angl. Environmental Sustainability Award).
** Vertinama grynojo (nemaišyto) tvaraus aviacinio kuro emisija, apskaičiuojama pagal nustatytus tarptautinės aviacijos išmetamo anglies dioksido kiekio kompensavimo ir mažinimo sistemos (pvz., CORSIA) reikalavimus.

Apie Wizz Air
Wizz Air – sparčiausiai auganti pigių skrydžių oro linijų bendrovė Europoje, valdanti 177 Airbus A320 ir Airbus A321 orlaivių parką. Įmonės aviacijos profesionalų komanda užtikrina aukščiausios kokybės paslaugas ir itin žemas bilietų kainas. Dėl šių priežasčių F22 finansiniais metais, kurie baigėsi 2022 m. kovo 31 d., Wizz Air rinkosi 27,1 mln. keleivių. Bendrovės akcijos kotiruojamos Londono vertybinių popierių biržoje su WIZZ ženklu. Airlineratings.com, vienintelė pasaulyje saugos ir produktų reitingų agentūra, įmonę neseniai įtraukė į saugiausių oro linijų dešimtuką, o ATW kompaniją paskelbė 2020-ųjų „Metų aviakompanija“ – tai aukščiausias įvertinimas, kurį gali gauti oro bendrovė ar asmuo už puikius rezultatus, inovacijas ir aukščiausio lygio aptarnavimą. Azijos aviacijos centras Wizz Air 2022 m. pripažino aplinkai tvariausia oro linijų grupe (angl. „Global Environmental Sustainability Airline Group of the Year“).

Parašykite komentarą