Transportas

„Wizz Air“ ir „Abu Dhabi Developmental Holding“ steigia naują oro linijų bendrovę „Wizz Air Abu Dhabi“

„Wizz Air Holdings Plc“ (toliau – „Wizz Air”), aplinkai draugiškiausia aviakompanija Europoje* ir didžiausia žemų sąnaudų oro linijų bendrovė Centrinėje bei Rytų Europoje, šiandien praneša, kad užbaigė derybas ir pasirašė pagrindinę sutartį su partnere „Abu Dhabi Developmental Holding Company PJSC“ (toliau ADDH) dėl „Wizz Air Abu Dhabi“ steigimo. Nauja žemų sąnaudų oro linijų bendrovė Abu Dabio tarptautiniame oro uoste veiklą planuoja vykdyti nuo 2020 m. rudens.
Susitarimas žymi svarbiausią etapą steigiant naują, Jungtinių Arabų Emyratų sostinėje įsikūrusią žemų sąnaudų oro linijų bendrovę „Wizz Air Abu Dhabi“. Bendrovė ketina žemas kainas suderinti su aukšta kokybe siūlydama skrydžius Europoje, Artimuosiuose Rytuose, Azijoje ir Afrikoje.
„Šiandien yra svarbi diena kelyje į mūsų naujos oro linijų bendrovės steigimą Abu Dabyje. Susitarimas reiškia mūsų ilgalaikį tikslą sukurti ekonomišką, eksploataciniu požiūriu efektyvų bei ekologiniu aspektu tvariausią verslo modelį ir paskatinti Abu Dabio aviacijos plėtrą. Siekiame didinti keleivių srautus ir sukurti paklausą augančiam Abu Dabio turizmui, ekonominei įvairovei, todėl „Wizz Air“ misija įtraukta į Abu Dabio ekonomikos strategiją. Laukiame, kada galėsime pasveikinti keleivius mūsų jauname, aplinkai draugiškame ir ypač efektyviame orlaivių parke“, – sako „Wizz Air“ vadovas József Váradi.
Tikima, kad susitarimas prisidės prie naujų darbo vietų kūrimo, augins šalies ekonomiką ir į Abu Dabį pritrauks daugiau turistų. Pasirašyta sutartis atitinka Abu Dabio 50 mlrd. Jungtinių Arabų Emyratų dirhamų vertės akceleratoriaus programą (angl. accelerator programme) „Ghadan 21“, kuri skatina Emyratų plėtrą investuodama į verslą, inovacijas ir žmones.
„Turizmas yra Abu Dabio augimo strategijos prioritetas. Reikšmingos investicijos skiriamos ne tik oro uostams, bet ir turizmo infrastruktūrai, įskaitant viešbučius, kurortus ir kultūros objektus. Praėjusiais metais Emyratai sulaukė rekordinio 11,35 milijono lankytojų skaičiaus. Pagrindinis faktorius, kuris leido pasiekti tokius rezultatus – jungiamumas, dėl kurio atvykti paprasta ir nebrangu. Partnerystė su „Wizz Air“ ir kitomis bendrovėmis padės Jungtinių Arabų Emyratų sostinę paversti konkurencinga regionine ir tarptautine poilsio, verslo keliautojų vieta“, – sako ADDH vadovas Mohamed Hassan Al Suwaidi.
Oro linijų plėtros komanda jau pradėjo procesus su Jungtinių Arabų Emyratų civilinės aviacijos administracija dėl oro vežėjo pažymėjimo ir veiklos licencijos gavimo. Planuojama, kad personalo atrankos ir įdarbinimo procedūros prasidės per ateinančius mėnesius. Nauja bendrovė sutelks dėmesį į krypčių kūrimą Centrinėje, Rytų ir Vakarų Europoje.
* „Wizz Air“ į aplinką išmetamas anglies dvideginio kiekis 2020 m. sausio mėnesį buvo mažiausias iš visų Europos oro linijų bendrovių.
Apie „Wizz Air“
„Wizz Air“, sparčiausiai auganti aviakompanija Europoje ir didžiausia žemų sąnaudų oro linijų bendrovė Centrinėje bei Rytų Europoje, siūlanti daugiau nei 700 maršrutų iš 25 bazių, jungiančių 155 kryptis 45-iose šalyse. „Wizz Air“ komandą sudaro apie 5000 aviacijos profesionalų, siūlančių aukščiausio lygio aptarnavimą ir ypač mažų kainų skrydžių bilietus, kuriuos per 2019 metus rinkosi 40 mln. keleivių. „Wizz Air“ skrydžius vykdo su 121 Airbus orlaiviais. Airbus A320s sudaro 180, A321s – 230, o A321neo – 239 vietos. Šveicarijos oro linijų žvalgybos įmonės CH-AVIATION duomenimis, „Wizz Air“ valdo vieną jauniausių orlaivių parkų pasaulyje. „Wizz Air“ akcijos yra skelbiamos Londono vertybinių popierių biržoje (trumpinys – WIZZ) ir yra įtrauktos į FTSE 250 ir FTSE All-share indeksus. „Wizz Air“ yra įregistruota Tarptautinės oro transporto asociacijos (IATA) Veiklos saugos audito (IOSA), reiškiančio pasaulinę oro linijų saugą. Neseniai aviakompanija pateko į dešimties saugiausių oro linijų bendrovių pasaulyje reitingą, sudarytą vienintelės pasaulio oro linijų saugos ir prekių vertinimo agentūros airlineratings.com. Taip pat gavo „2019 metų aviakompanijos“ apdovanojimą, kurį bendrovei suteikė „Air Transport Awards“, vertindami visas pagrindines oro transporto kategorijas.
Apie „Abu Dhabi Developmental Holding Company“
„Abu Dhabi Developmental Holding Company“ (ADDHC) akcinė bendrovė 2018 m. įsteigta Abu Dabyje. Ji valdo įvairų valstybinių įmonių portfelį, apimantį pagrindinius Abu Dabio ekonomikos sektorius, įskaitant komunalines paslaugas, turizmą, transportą ir logistiką, pramonę, nekilnojamąjį turtą, žiniasklaidą, sveikatos apsaugą, žemės ūkio maisto produktus, informacines bei komunikacijos technologijas.
Turėdama įgaliojimus gauti tvarią finansinę grąžą Abu Dabio vyriausybei, ADDH skatina vertės kūrimą, plėtodama klasterių ekosistemas ir diegdama veiklos bei efektyvumo kultūrą visose savo valdomose bendrovėse.
ADDH ne tik strateginė vyriausybės partnerė, bet ir turto savininkė bei investuotoja tiksliniuose tiek vietos, tiek tarptautiniuose sektoriuose, kurie atitinka Abu Dabio viziją.
ADDH yra įsipareigojusi kurti pasauliniu mastu konkurencingą Abu Dabį ir vadovautis pasaulinio lygio valdymo standartais.

Parašykite komentarą