Laisvalaikis

Wakeboard istorija: apie pramogas, kuriomis mėgaujamasi šiomis dienomis

Nors dažnai teigiama, kad Lietuvoje vandens sportas nėra geras pasirinkimas, kadangi didžiąją metų dalį vyrauja gana niūrus oras, tačiau tai nėra visiškai teisinga. Juolab, tinkama vandens apranga padeda išvengti šalčio, suteikia galimybę nardyti tarsi žuvims, puikiai jaustis vandenyje net ir vėsiuoju metų laiku. Ne veltui paskutiniai metais ypač išpopuliarėjo prekyba wakeboard lentomis. Vis daugiau žmonių turi galimybę mokytis jomis plaukti, kainos krenta – šansai atsiveria.

Nors prekyba wakeboards lentomis Lietuvoje suklestėjo tik paskutiniais metais, tačiau ši sporto šaka gana aktyviai propaguojama jau nuo 8-ojo dešimtmečio pabaigos, taigi, ne vieną dešimtį metų. Ji kilo iš banglenčių ir tuo pačiu snieglenčių sporto, tiesiog šiek tiek pamodifikavus lentas bei plaukimo techniką. Ir kol vieni mėgaujasi šio tipo plaukimu savo malonumui, tuo tarpu kiti ruošiasi įvairioms varžyboms, tad ir mokosi plaukti kur kas profesionaliau, galiausiai, siekti įvairiausių rezultatų.

Labai vertinama, kad šios lentos padeda siekti asmeninių rezultatų ir tuo pačiu įvaldyti konkrečią techniką labiausiai tinkamą konkrečiam žmogui. Vienu atveju galima mokytis tokios, kurį reikalinga varžyboms, o kitu atveju galima mokytis taip, kaip Jums labiausiai patinka, galiausiai, galbūt net išrasti savus plaukimo ant lentos principus. Kadangi ši lenta suteikia judėjimo laisvę – kiekvienas gali mokytis savaip ir tuo pačiu naudoti lentą taip, kaip jiems labiausiai tinka bei patinka.

Šios lentos labai puikiai tinka plaukimui, kur nėra didelių bangų, o Lietuva būtent ir yra tokio tipo šalis. Juolab, galima rasti neiną baseiną, kuris yra kuriamas būtent šiam vandens sportui, tad pradėjus domėtis pamatysite, kad išbadyti šio vandens sporto malonumus galimybės yra labai atviros.

Žinoma, teks skirti laiko mokymusi, tačiau siūlome nepamiršti, kad kantrybė galiausiai apdovanojama jus norimo rezultato pasiekimu ir galimybę skristi vandeniu tarsi eiti gatve. Svarbiausia yra pasirinkti tinkamą lentą. O jeigu pačiam pasirinkimas atrodo per daug komplikuotas – siūlome pasitarti su pardavėjais, kurie mielai atsako į visus klausimus bei pateikia rekomendacijas.

Kitas momentas – kur treniruositės. Reikalingi specialūs vandenlenčių parkai ir infrastruktūra, kad būtų galima šį ekstremalų sportą kultivuoti.

 

Rekomenduojame
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Parašykite komentarą