Įvairenybės

Vyriausybės kanclerė susitiko su Tarptautinio Raudonojo kryžiaus regioninio klasterio delegacijos ir Lietuvos Raudonojo kryžiaus vadovais

Liepos 27-ąją Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė susitiko su Tarptautinio Raudonojo kryžiaus Ukrainoje, Lenkijoje, Moldovoje, Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje klasterio delegacijos vadovu Stephane Michaud ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus vadove Kristina Meide. 

Susitikimo metu daugiausia dėmesio skirta dėl Rusijos karo Ukrainoje į Lietuvą persikėlusiems ukrainiečiams, jiems teikiamai paramai bei nevyriausybinių organizacijų įsitraukimui į šį procesą. Taip pat buvo aptartas Lietuvos pasirengimas tinkamai reaguoti į krizes. 

Vyriausybės kanclerė G. Balčytytė padėkojo Raudonojo kryžiaus atstovams už aktyvų įsitraukimą ir nuolatinę pagalbą susiduriant su įvairiausiomis krizėmis.  

„Agresijos akivaizdoje Lietuva palaiko Ukrainą ir teikia jai paramą, o nevyriausybinių organizacijų darbas šioje srityje yra ypatingai svarbus, todėl tikimės ir toliau efektyviai bendradarbiauti“, – sakė kanclerė.

Kanclerė pabrėžė, kad pastarųjų metų krizės privertė skirti didesnį dėmesį krizių ir ekstremalių situacijų valdymo sistemai, labai svarbu užtikrinti tinkamą ir nuolatinį pasirengimą bei efektyvų bendradarbiavimą tarp įvairių institucijų ir organizacijų.  

Siekiant užtikrinti, kad šis mechanizmas būtų koordinuotas, lankstus ir orientuotas į geriausią rezultatą, Vyriausybė pateikė siūlymus dėl naujo Nacionalinių krizių valdymo centro steigimo Vyriausybės kanceliarijoje. Planuojama, kad naujas Nacionalinis krizių valdymo centras, tapsiantis pagrindine krizių valdymą valstybės mastu koordinuojančia institucija, pradės funkcionuoti nuo kitų metų pradžios. 

Pranešimą paskelbė: – -, Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija

Parašykite komentarą