Įvairenybės

Vyriausybė pritarė Atliekų tvarkymo įstatymo pataisomis ištaisyti prieštaravimą Konstitucijai

Trečiadienį Vyriausybė patvirtino Atliekų tvarkymo įstatymo pakeitimus, kurie patikslina atliekų tvarkytojų žalos atlyginimo tvarką ir numato, kad atliekų tvarkymo objektai nebebus pripažįstami kaip valstybinės reikšmės. Pakeitimai priimti atsižvelgiant į Konstitucinio Teismo 2020 m. vasario 18 d. nutarimą, kad įstatymas neprieštarautų Konstitucijai.

Pataisomis patikslinama ir nustatoma, kad pavojingąsias ir (ar) padangų atliekas surenkančios, vežančios, apdorojančios įmonės draustų savo civilinę atsakomybę už žalą, kuri vykdant tokią veiklą dėl veiklos vykdytojo neatsargumo ar tyčios gali būti padaryta trečiųjų asmenų gyvybei ar sveikatai, taip pat kuri vykdant tokią veiklą dėl veiklos vykdytojo neatsargumo gali būti padaryta trečiųjų asmenų turtui ir (ar) aplinkai.

Taip pat nuspręsta, kad atliekų tvarkymo objektai – tai yra atliekų deginimo jėgainės – nebebus pripažįstami kaip valstybinės reikšmės, nes toks statusas nesuteikia jokios pridėtinės vertės. Aplinkos ministerija pabrėžia, kad esminis tokių atliekų tvarkytojų veiklos reguliavimas nesikeis ir ateityje išliks toks pats: šios jėgainės privalės turėti ir laikytis taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidime nurodytų sąlygų bei reikalavimų ir pan. 

Atliekų tvarkymo įstatymo pakeitimus dar svarstys Seimas.

Pranešimą paskelbė: Aistė Gadliauskaitė, LR aplinkos ministerija

Parašykite komentarą