Studijos

Vyks robotikos dirbtuvės jauniesiems technologijų entuziastams

Robotika ir technologijomis besidomintys 5-8 klasių moksleiviai kviečiami dalyvauti “Totem” robotikos dirbtuvėse, kurios rugsėjo 18 d. 15-17 val. vyks Vilniuje, Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parke. 

Intensyviose dviejų valandų dirbtuvėse moksleiviai mokysis iš atskirų „Totem“ mechanikos detalių sukonstruoti automobilį, valdomą išmaniojo telefono programėle. Dirbtuvių tikslas supažindinti moksleivius su robotika, išmokyti konstruoti nesudėtingus robotus bei pristatyti elektronikos pradmenis.

“Per artimiausią dešimtmetį technologijos neatpažįstamai pakeis darbo rinką, o dabartiniai moksleiviai dirbs tokius darbus, kurie šiuo metu net neegzistuoja. Būtina ugdyti kartą, kuri gebėtų ne tik naudotis technologijomis, bet ir jas kurti”, – teigia Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko direktorė Laima Kaušpadienė.

Dirbtuvių metu moksleiviai pasitelks unikalią prototipų kūrimo sistemą “Totem“, kurios pagalba galima sukonstruoti, suprogramuoti ir įgalinti veikti įvairaus sudėtingumo robotus. “Totem” sistemą sudaro specialios sijos, elektronikos elementai ir programinė įranga. 

“Robotų konstravimas yra kompleksinė užduotis, reikalaujanti ne tik specifinių žinių, bet ir fantazijos. “Totem” sistema atveria plačias galimybes – iš tų pačių detalių galima sukurti visiškai skirtingus prototipus. Tą išbandys ir moksleiviai – nors dirbtuvių metu bus konstruojamas konkretus automobilis, bet vaikai galės tobulinti modelius pagal savo norus ir taip sukurti unikalius prototipus. Tokios dirbtuvės lavina ne tik technologinius gebėjimus, bet ir kūrybiškumą, fantaziją”, – sako UAB “Aldrea” filialo “Totem” vadovė Martyna Bielskienė.

Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas kartu su “Totem” pirmąjį kartą tokio tipo dirbtuves organizavo 2018 m. Renginyje dalyvavę moksleiviai pademonstravo savo kūrybiškumą, technologinius gebėjimus bei norą mokytis, todėl dirbtuvės antrąjį kartą įtrauktos į “Inovacijų savaitė” programą. „Inovacijų savaitė“ – tai ketvirtąjį kartą vyksiantis nemokamų renginių ir novatoriškų idėjų kupinas festivalis, suburiantis inovacijų entuziastus.

Dalyvavimas dirbtuvėse nemokamas, bet būtina išankstinė registracija.

Dirbtuves organizuoja “Totem” (UAB “Aldrea” filialas “Totem”), Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas, Ekonomikos ir inovacijų ministerija, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra, „Inovacijų savaitė“.

Pranešimą paskelbė: Julija Maslinskaitė, Všį Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas

Parašykite komentarą