Įvairenybės

VRM: Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje nutiesta beveik 40 km koncertinos

Visi neteisėtai į Lietuvą atvykę migrantai šiuo metu perkeliami į šildomas patalpas – į stambius kelis užsieniečių apgyvendinimo centrus. Planuojama, kad iki spalio pradžios savivaldybių skirtose laikinose apgyvendinimo vietose neliks nė vieno migranto.

Šie ir kiti su migracijos procesų valdymu ir su sienos apsauga susiję klausimai buvo pristatyti Vyriausybės ekstremalių situacijos komisijos (toliau – VESK) posėdyje, kuriame aptartas ir koncertinos tiesimas Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje. Šiuo metu Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje nutiesta beveik 40 kilometrų koncertinos.

„Mūsų šiuo metu tikslas – padengti 82 kilometrus pavojingiausiame valstybės sienos ruože,  o įrengti fizinį barjerą yra įsipareigojusi energetikos sektoriaus valstybės įmonė per metus”, – teigė vidaus reikalų ministrė, VESK pirmininkė Agnė Bilotaitė.

Iš viso Lietuva įsigijo arba gavo paramos pagrindais 516 kilometrų pjaunančios vielos, atitinkamai – 306 km medžiagos buvo pirkta, o 210 km – gauta paramos pagrindais iš Estijos, Ukrainos ir Slovėnijos. Skaičiuojama, kad siekiant padengti jautriausią pasienio ruožą būtina įsigyti dar 300 km vielos.

Anot, VESK posėdyje pasisakiusios Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės,  nebeliko pažeidžiamų asmenų, gyvenančių palapinėse. Taip pat šią savaitę migrantai bus keliami į Naujininkų nakvynės namus. Pagal susitarimą su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija šiuo metu socialiai pažeidžiamiausios grupės, t. y. šeimos su mažais vaikais, besilaukiančios moterys, negalią turintys žmonės, įkurdinamos Rukloje – Pabėgėlių priėmimo centro pastate ir modulinių namelių stovyklavietėje, taip buvusiuose Vilniaus nakvynės namuose, Naujininkuose.

Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje dirba ne tik pasieniečiai, bet ir papildomos pajėgos – kariuomenė, aktyviai prisideda policija, kur kartu su Lenkijos policijos pareigūnais atliekamas sienos stebėjimas ir apsauga 2-3 linijoje, taip pat pareigūnai prisideda prie migrantų saugojimo.

Šiemet iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai mėgino patekti 4 163 migrantai, nuo rugpjūčio 2 d. apgręžta daugiau nei 2800 asmenų.

Pranešimą paskelbė: Božena Zaborovska-Zdanovič, LR Vidaus reikalų ministerija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą