Verslas

VPT: vertiname savivaldybių indėlį, pritraukiant tiekėjus

Norėdamos pritraukti daugiau tiekėjų dalyvauti viešuosiuose pirkimuose savivaldybės vis dažniau organizuoja susitikimus su smulkiojo verslo organizacijomis. Neretai savivaldybių vadovai ir viešųjų pirkimų specialistai imasi konsultanto vaidmens, kad susitikimuose su vietos verslininkais galėtų paaiškinti apie galimybes dalyvauti pirkimuose. Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) vadovas Darius Vedrickas džiaugiasi tokiomis savivaldybių administracijų atstovų iniciatyvomis ir ragina organizuoti kuo daugiau tokio tipo susitikimų.

„Savivaldybių ir verslininkų diskusijos, aiškūs atsakymai į klausimus, tam tikros konsultacijos iš pirmų lūpų galėtų atverti kelią ne tik didesniam skaičiui tiekėjų, bet ir didinti pasitikėjimą viešaisiais pirkimais. Augant tiekėjų skaičiui, didėja ir konkurencija viešuosiuose pirkimuose, o tai ne tik leidžia pirkti už mažesnę kainą, bet tikėtina, gauti įvairesnį ir geresnį produktą ar paslaugą“, – D. Vedrickas.

Kai kada smulkieji verslininkai nė nebando dalyvauti viešuosiuose pirkimuose, manydami, kad pirkimų procedūros jiems per sudėtingos, o pirkinių, paslaugų, lėšų apimtys – „neįkandamos“. Šiuos mitus gali paneigti atsakingi viešųjų pirkimų specialistai savivaldybėse, gebantys paaiškinti, pasiūlyti užsiregistruoti Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoj (CVP IS), užsiprenumeruoti naujienas, sudalyvauti mažesnės apimties pirkimuose ar Viešųjų pirkimų tarnybos organizuojamuose mokymuose (renginių kalendorių galima rasti čia).

VPT ragina savivaldybes susitikti su savo regiono smulkiaisiais verslininkais, jų asociacijomis, pasidalinti naudinga informacija apie tai, kur ir kaip sekti pirkimus, ką daryti radus sudominusį skelbimą. Papasakoti, kaip sėkmingai dalyvauti pirkimuose, teisingai parengti ir pateikti pasiūlymą bei visus būtinus dokumentus. Ši informacija, kuri iš pirmo žvilgsnio, atrodo visiems žinoma, verslo atstovams gali būti girdima pirmą kartą, naudinga ir motyvuojanti įsitraukti į viešųjų pirkimų sistemą.

Pranešimą paskelbė: Evelina Butkutė – Lazdauskienė, Viešųjų pirkimų tarnyba

Parašykite komentarą