Verslas

VMI laimėjus mokestinį ginčą, valstybės biudžetą papildys daugiau nei 6,5 mln. eurų

2020 m. spalio 5 d., Vilnius. Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad mokestinio ginčo byloje pripažinta, jog bendrovės bandymas pasinaudoti Pridėtinės vertės mokesčio (toliau – PVM) atskaita buvo neteisėtas. Mokesčių administratoriui įrodžius, kad realių sandorių, kurių pagrindu buvo bandyta susigrąžinti beveik 6,5 mln. eurų PVM, nebuvo, minėta suma turi būti sumokėta į valstybės biudžetą.

VMI kontrolės veiksmų metu nustatyta, kad nekilnojamojo turto (toliau – NT) vystymo bei valdymo projektais užsiimanti bendrovė savo veikloje fiksavo didelės apimties statybos bei rekonstrukcijos paslaugų įsigijimus. Bendra tokių atliktų darbų vertė siekė 23,5 mln. eurų. Įtarimus sukėlė minėtas paslaugas parduodančių įmonių elgesys bei atsikartojančios įmonių steigimo ir bankrutavimo aplinkybės. Pirmiausia pastebėta, kad tam tikru metu nagrinėjamų pardavėjų akcininku ir/ar vadovu laikinai tapdavo užsienio pilietis, kuris akcijų įsigijimo metu atvykdavo kelioms dienoms į Lietuvą, o vėliau paskyręs savo atstovą – dingdavo.

Tuomet, neilgai trukus, statybos ir kt. paslaugų minėtai bendrovei pardavimą deklaravęs pardavėjas, dėl vienų ar kitų priežasčių bankrutuoja, nespėjęs sumokėti atitinkamų mokesčių, taigi ir nuo aptariamų sandorių priklausančio PVM, kurį pirkėjas bando susigrąžinti iš valstybės biudžeto. Be to, įmonėms staiga bankrutavus, sandorius tarp bendrovių pagrindžiančių dokumentų gauti neretai tampa nebeįmanoma.

Mokesčių administratorius, įvertinęs situaciją ir nustatęs, kad realių įrodymų apie atliktus darbus nėra, paneigė teisę į tariamai paslaugas įsigijusios NT vystymo bei valdymo bendrovės PVM atskaitą 6,5 mln. eurų sumai. Mokesčių administratoriaus apskaičiuotas mokėtinas sumas pagrįstomis pripažino ir galutinę bei neskundžiamą nutartį priėmęs Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas.

VMI primena, kad visą aktualią informaciją mokesčių klausimais mokesčių mokėtojai gali sužinoti paskambinę Mokesčių informacijos centro specialistams telefonu 1882 ar apsilankę VMI interneto svetainėje www.vmi.lt.  Apie neapskaitomas pajamas, „vokeliuose“ mokamus atlyginimus ar kitus mokestinius pažeidimus galima pranešti paskambinus į Pasitikėjimo liniją, telefonu 1882,  taip pat užpildžius elektroninę anketą VMI svetainėje www.vmi.lt/cms/stop-seseliui.  

Pranešimą paskelbė: Laimonas Rimkus, Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos

Parašykite komentarą