Politika ir teisė

Visuomenės apklausa: lietuviai pasiryžę priimti ukrainiečius ir į savo pačių namus

Vasario 24 – 25 dienomis duomenų rinkimo agentūros „Norstat“ atlikta reprezentatyvi visuomenės apklausa rodo, kad net 91 proc. visų apklaustų lietuvių pasisako prieš Rusijos karinę invaziją į Ukrainą. Tai atsispindi ir nuolat augančiuose prie iniciatyvos „Stiprūs kartu“ prisijungiančių savanorių skaičiuose – jau daugiau nei 6 000 registracijų.

Lietuviai neabejingi tam, kas vyksta Ukrainoje – beveik 9 iš 10 lietuvių pritaria, jog turime padėti karo pabėgėliams iš Ukrainos randant jiems saugų prieglobstį. Iš jų daugiau nei pusė, t. y. 52 proc. žmonių laikinąją pastogę nuo karo bėgantiems ukrainiečiams suteiktų savo pačių namuose.

„Esame neabejotinai vieninga ir pilietiška tauta. Norą padėti rodo ne tik apklausa, bet ir aktyvumas jungiantis prie savanorių gretų. Šiandien turime daugiau nei 3 600 žmonių, kurie teiks laikinąjį apgyvendinimą ir dar beveik 2 600 asmenis, galinčius pavėžėti.

Šie skaičiai sparčiai auga. Tai tik pradžia – ruošiamės ir aktyviai dirbame toliau. Dabar turime daugiau nei 120 registruotų pagalbos prašymų. Didžioji jų dalis vis dar vaduojasi kamščiuose Ukrainos keliuose. Palaikome ryšį su Lenkijos ir Lietuvos institucijomis, žinome, kad vis daugiau karo pabėgėlių pasiekia Ukrainos – Lenkijos pasienį, netrukus dalis jų pasieks ir Lietuvą“, – sako Edmundas Jakilaitis, vienas iš „Stiprūs kartu“ iniciatorių.

Kaip teigia E. Jakilaitis, iniciatyvos „Stiprūs kartu“ komanda intensyviai dirba: renka, analizuoja ir perduoda informaciją, organizuoja logistinius darbus, kontaktuoja su užsiregistravusiais Ukrainos piliečiais.

Primename, kad šuo metu toliau telkiami dviejų rūšių savanoriai: asmenys, galintys laikinai suteikti apgyvendinimą ir asmenys, galintys pavėžėti. Visiems norintiems ir galintiems prisidėti prie „Stiprūs kartu“ iniciatyvos, tereikia užpildyti formą interneto svetainėje stipruskartu.lt.

Informaciją apie projektą, jo eigą, iškilusius poreikius ir kitas detales galima rasti svetainėje stipruskartu.lt bei socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje www.facebook.com/MesStiprusKartu.

Iniciatyvą „Stiprūs kartu“ įgyvendina Lietuvos Šaulių sąjungos Pelėdų būrys kartu su kitomis visuomeninėmis organizacijomis ir partneriais.

Pranešimą paskelbė: Justina Kazragytė, UAB „INK agency“

Parašykite komentarą