Kovo 16–19 d. jaunieji mokslininkai iš Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto bei Fizinių ir technologijos mokslų centro kviečia į 64-ąją tarptautinę fizinių ir gamtos mokslų konferenciją „Open Readings 2021“, kuri šiemet vyks Zoom platformoje ir bus transliuojama Youtube kanale. Į konferenciją šiais metais užsiregistravo apie 500 dalyvių iš daugiau kaip 10 valstybių.
Pranešimą skaitys ir NASA atstovė
Kaip ir kiekvienais metais, prie konferencijos prisijungs Lietuvos ir užsienio mokslo srities atstovai. Studentai ir jaunieji mokslininkai turės galimybę ne tik pristatyti savo darbus, bet ir išgirsti gerai žinomus pasaulio mokslininkus.
Vienas iš kviestinių pranešėjų – UNESCO medalį už indėlį į nanomokslų ir nanotechnologijų plėtrą pelnęs Australijos mokslų akademijos viceprezidentas Chennupati Jagadish. Šiais metais „Open Readings“ konferencijoje pranešimus skaitys Eglė Čekanavičiūtė, dirbanti NASA Ames tyrimų centre ir tirianti, kaip žmogaus kūną veikia buvimas kosmose, neuromokslininkė Urtė Neniškytė, besidominti neuronų sąveika su imuninėmis ląstelėmis smegenyse. Be to, savo tyrimus pristatys Glazgo universiteto profesorius ir „Extreme Light“ grupės vadovas Daniele Faccio ir neseniai daktaro laipsnį įgijęs, bet jau pelnęs kelis apdovanojimus už darbą su superlaidžiaisiais puslaidininkiais Mihir Pendharkar. Dalyviai galės išgirsti ir profesorių, taikomosios optikos ir fotonikos mokslinės grupės tyrėją Tomą Tamulevičių bei Štutgarto universiteto chemijos profesorių Klaus-Dieter Kreuer.
Konferencijoje – renginiai ir moksleiviams
Į konferenciją šiemet įtraukti ir moksleiviai. Jie galės pasiklausyti keturių lektorių paskaitų, kuriose sužinos, kokie įvairūs gali būti mokslininkų tiriami pasauliai – nuo mažiausių mikroorganizmų iki ištisų galaktikų. Atlikę su gamtos mokslais susijusius tyrimus, konferencijoje moksleiviai galės pristatyti jų metu gautus rezultatus ir pasijausti tikrais mokslininkais. Taip tikimasi paskatinti jaunimą rinktis gamtos mokslus, sužadinti jų ambicijas ir smalsumą.
Konferencijos antrosios dienos vakarą vyks diskusija, kurios dalyviai bus kviečiami pasvarstyti apie ateitį po mokslinių studijų. Šiame renginyje istorijomis apie savo karjeros kelius pasidalys optinių sistemų inžinierė Simona Liukaitytė-Suszczynska, prisidėjusi prie SuperCAM – vienos iš marsaeigio „Perseverance“ kamerų – kūrimo, su optoelektronikos technologijomis Fizinių ir technologijos mokslų centre dirbanti Renata Butkutė ir buvęs molekulinių darinių fizikos laboratorijos inžinierius, dirbęs su šviesai jautrių baltymų tyrimų metodais, politikas Paulius Saudargas. Diskusiją moderuos žurnalistė, mokslo populiarintoja ir TV laidų vedėja Goda Raibytė.
„Open Readings“ konferencijas organizuoja jaunieji Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto bei Fizinių ir technologijos mokslų centro mokslininkai, organizacijų SPIE Student Chapter of Vilnius University, OSA Student Chapter of Vilnius University ir European Physical Society Young Minds Section of Vilnius nariai.
Daugiau informacijos apie konferenciją rasite čia.
Pranešimą paskelbė: Liudmila Januškevičienė, Vilniaus universitetas