Politika ir teisė

Vilnius – tarp geriausiai už savo veiklą atsiskaitančių sostinių

Vilnius, Talinas, Madridas, Praha, Priština ir Kijevas viešina daugiausiai informacijos apie savo veiklą, rodo „Transparency International“ Slovakijos skyriaus ir jų partnerių tyrimas, kuriame vertintos 26 Europos sostinės.

Vilnius už kitas Europos sostines buvo įvertintas geriau, nes viešina individualius tarybos narių balsavimus (to neskelbia 12 kitų sostinių) bei mero darbotvarkes (to neskelbia 16 sostinių). Lietuvos sostinė, kaip ir dauguma kitų miestų, viešai skelbia savo biudžetus, viešųjų pirkimų sutartis bei savivaldybės tarybos sprendimus.

Visgi Vilnius, kitaip nei Madridas, neviešina, su kokiomis interesų grupėmis susitinka savivaldybės politikai. Savivaldybės svetainėje taip pat neviešinamos politikų turto deklaracijos, ką daro Madridas, Kijevas, Bukareštas, Priština ir Roma. 

„Džiugu, kad Vilnius gali būti pavyzdžiu kitiems Europos miestams. Visgi turime, kur pasitempti. Pavyzdžiui, nors Vilniaus meras viešina savo susitikimus su verslininkais ir kitų organizacijų atstovais, kiti savivaldybės politikai to dar nedaro. Tuo tarpu Madridas skelbia visas interesų grupes, kurios siekė paveikti vietos politikus, viešina, kurie savivaldybės darbuotojais su jais susitiko. Norėčiau, kad ir mes Vilniuje kartelę iškeltume dar aukščiau“, – sakė „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas.

Tyrimo metu buvo vertinama tik viešai prieinama informacija savivaldybių interneto svetainėse. Vertinimą atliko „Transparency International“ skyriai 2018 m. lapkričio mėn.

Pranešimą paskelbė: Dovilė Ibianskaitė, Vilniaus miesto savivaldybė

Parašykite komentarą