Studijos

Vilnius rodo pavyzdį: finansuos pradinukų popamokinę veiklą

Vilnius rodo pavyzdį: finansuos pradinukų popamokinę veiklą
 
Nuo rugsėjo Vilniaus savivaldybė miesto pradinių klasių moksleiviams finansuos visose mokyklose organizuojamas popamokines veiklas. Kol kas pradinukus auginantiems tėvams nieko daryti nereikia – apie savo apsisprendimą leisti atžalas į popamokines grupes mokyklų administracijas jie turės informuoti rugsėjo pradžioje.

Taip vadinamų prailgintų grupių lankymas visiems pradinukams bei apmokėjimo mokytojams tvarka trečiadienį patvirtinta miesto tarybos posėdyje. Kaip parodė savivaldybės atlikta tėvų apklausa, net 72 proc. vilniečių pradinukų tėvų suka galva, kaip užimti vaikus po pamokų

„Poreikis spręsti dirbančių šeimų, kurių atžalos lanko pradinę mokyklą, problemas buvo akivaizdus jau seniai, o priimtas sprendimas leis jiems kokybiškai derinti darbą ir vaikų priežiūrą bei jų kūrybiškumo ugdymą. Maža to, jei anksčiau pedagogai prailgintose grupėse dirbdavo su individualios veiklos liudijimais, o tėvai jiems mokėdavo už kiekvieną po pamokų dirbtą valandą, tai nuo rugsėjo už papildomą darbą mokytojams pagal darbo sutartis mokės savivaldybė, o tėvams tai nieko nekainuos“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Vilniaus mieste šiuo metu gyvena daugiau nei 25 tūkst. 7-10 m. amžiaus vaikų. Šis skaičius yra didžiausias Lietuvoje ir ženkliai didesnis nei kituose miestuose. Kaune tokio amžiaus vaikų 2018 m. pradžioje suskaičiuota 11 552, Klaipėdoje – 6 634 vaikai.

Savivaldybės iniciatyva internete vykdoma pradinukų tėvų apklausa atskleidė, kad daugelis jų (46 proc.) ir šiuo metu leidžia vaikus į prailgintas grupes, tačiau 16 proc. pradinukų po pamokų prižiūri artimieji, 8 proc. vežioja po būrelius, o kas dešimtas vaikas (11 proc.) lieka vienas laukti, kol tėvai grįš iš darbo.
 
Absoliuti dauguma (96 proc.) atžalas auginančių vilniečių teigia norintys, kad vaikai iki 17-18 val. galėtų saugiai laiką leisti savo mokykloje prižiūrimi mokytojų.

„Šiandien priėmėme sprendimą, kuris sudarys sąlygas Vilniaus miesto pradinių klasių moksleiviams kryptingai ir kokybiškai praleisti laiką po pamokų. Prailgintose grupėse, vaikai galės likti iki 18 val. ir užsiimti patinkančia popamokine veikla, atlikti namų darbus arba praleisti laiką su bendraamžiais saugioje mokyklos aplinkoje. Šios permainos tiek vaikams, tiek tėvams užtikrins geresnį ir saugesnį vaikų užimtumą bei ugdymą”, – teigia Švietimo sritį kuruojanti mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

Planuojama, kad mokytojai po pamokų ugdymo įstaigose organizuos įvairius užsiėmimus, išvykas į gamtą, sudarys galimybes vaikams aktyviai leisti laiką, sportuoti. Taip pat moksleiviai galės ruošti namų darbus, mokytojai padės vaikams kuriems sunkiau sekasi mokytis.

Apie tai, kaip bus formuojamos popamokinės veiklos grupės bei tai, kiek tėvų apsispręs į jas leisti savo vaikus, paaiškės po rugsėjo 1-osios.

Pasak sostinės mero, sudaryti galimybes vaikams po pietų ugdytis mokykloje yra svari investicija ne tik į jaunuolių, bet ir į viso miesto bei šalies ateitį. Įrodyta, kad organizuotose veiklose dalyvaujantys moksleiviai sklandžiau bendrauja tarpusavyje, gerėja jų mokymosi rezultatai, taip pat visos klasės bei mokyklos mikroklimatas. Įgyvendinus šį sprendimą, tėvams kils mažiau rūpesčių dėl vaikų ugdymosi po pietų ir su tuo susijusių išlaidų – šeimos biudžeto nebetuštins popamokinėms veikloms iki šiol leidžiami pinigai.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

Pranešimą paskelbė: Dovilė Ibianskaitė, Vilniaus miesto savivaldybė

Parašykite komentarą