Politika ir teisė

Vilniuje vyks Espo konvencijos šalių susitikimas

Rytoj, gruodžio 8 d., Vilniuje prasidės tarptautinei bendruomenei svarbus įvykis – Espo konvencijos dėl poveikio aplinkai vertinimo tarpvalstybiniame kontekste šalių 8-asis susitikimas. Jame dalyvaus daugiau kaip 50 šalių atstovai, „konvencijos tėvas“ Robert Connelly, JT Europos ekonominės komisijos vykdomoji sekretorė Olga Algayerova, eurokomisaras Virginijus Sinkevičius, EK Aplinkos direktorato vadovė Florika Fink-Hooijer ir kt.

„Šis susitikimas ypač svarbus, siekiant užtikrinti konvencijos, leidžiančios išvengti neigiamo planuojamų įgyvendinti projektų tarpvalstybinio poveikio, tęstinumą“, – sako Lietuvos delegacijai vadovaujantis laikinasis aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

Dėl sudėtingos epidemiologinės situacijos renginys vyks nuotoliniu būdu. Jis gruodžio 11 d. baigsis aukšto lygio atstovų posėdžiu. Per šį posėdį numatoma patvirtinti Espo konvencijos ir jos protokolo ilgalaikę strategiją iki 2030 m. ir priemonių planą, taip pat priimti sprendimus dėl konvencijos taikomumo branduolinių jėgainių veikimui laiko pratęsimui ir dėl šalių įsipareigojimų vykdymo.

Simboliška, kad aukšto lygio atstovų posėdžiui, kurio metu bus pažymėtas konvencijos 30-metis, pirmininkaus Suomijos aplinkos ir klimato kaitos ministrė Krista Mikkonen. Ši svarbi tarptautinė sutartis buvo priimta 1991 m. Espo mieste, Suomijoje.

Šiuo metu Espo konvencija jungia 45 šalis – 44 valstybes ir Europos Sąjungą.

Pranešimą paskelbė: Raimonda Karnackaitė, LR aplinkos ministerija

Parašykite komentarą