Nekilnojamas Turtas

Vilniuje statomas naujas prekybos slėnis NØRDIKA

Sostinėje, bendroje teritorijoje su IKEA, statomas prekybos slėnis NØRDIKA orientuosis į prekes šeimai ir namams. Beveik 40 000 kv. m. naujasis prekybos slėnis su pusšimčiu naujų parduotuvių taps ypatingu traukos centru regione. Pirmuosius pirkėjus NØRDIKA pakvies ateinančių metų rudenį. Investicijos į šį projektą sieks beveik 50 mln. EUR ir paskatins Vilniaus plėtrą greta oro uosto.

Prekybos slėnyje NØRDIKA veiks per 50 vietinių ir tarptautinių prekybos tinklų parduotuvių, dirbs restoranai ir kavinės, bus teikiamos įvairios paslaugos. Tarp didžiausių naujakurių – „Senukai“, „Hyper Rimi“, buitinės technikos ir elektronikos centras „Elektromarkt“. Duris atvers didžiausio mūsų šalyje vaikiškų prekių ir žaislų tinklo „Kotryna“ parduotuvės „Baby city“ ir „Toy City“. Jame taip pat įsikurs keletas Lietuvoje iki šiol nematytų prekių ženklų ir parduotuvių.

„Prekybos slėnį NØRDIKA kuriame ne tik vilniečiams jis taps traukos centru ir aplinkinių miestų bei kaimyninių šalių šeimoms. Manau, kad pirkėjai iš užsienio sudarys juntamą dalį. Džiaugiuosi, kad vilniečiai galės rasti viską ko reikia šeimai vienoje vietoje, o svečiai turės naujų progų atvykti į Vilnių”, – sako investuotojas Peter Gage Morris.

Prekybos slėnis NØRDIKA įsikurs Vikingų gatvėje, nutiestoje nuo pietinio aplinkkelio link IKEA, bendroje 20 ha teritorijoje. Naujai statomoje automobilių stovėjimo aikštelėje tilps 1244 automobiliai bei autobusai. Prekybos slėnio pastatas bus statomas dviem etapais. Pirmiausia bus įrengta 18 000 kv. m ploto prekybos erdvė, kuri duris atvers kitų metų rugsėjį. Dar apie 22 000 kv. m planuojama įrengti 2016 metų pavasarį. Prekybos slėnio NØRDIKA plotas sieks beveik 40 000 kv.m., o kartu su IKEA jis užims apie 65 000 kv.m. ir turės didžiausią namams ir šeimai skirtų prekių pasiūlą regione.

Didžiausią prekybos slėnio dalį, net 17 tūkst. kv. m., užimsiantys „Senukai“ į prekybos centrą investuoja beveik 16 mln. litų, planuojama, kad čia dirbs daugiau kaip 200 darbuotojų.
„Pirkėjui norime pasiūlyti naują prekybos formatą – šiuolaikišką, bet kartu ir patogų. Naujajame prekybos centre pirkėjams pasiūlysime visko, ko reikia namų kūrimui: nuo statybos ir remonto, namų aplinkos gražinimo prekių, baldų, namų interjero jaukumą kuriančių smulkmenų, iki konceptualių sprendimų kuriantiems jaukius ir stilingus namų interjerus“, – kalbėjo UAB „Senukų prekybos centras“ generalinis direktorius Nerijus Pačėsa.

Projekto vystytojo bendrovės VPH direktoriaus pavaduotojo Barry Nabuurs teigimu, NØRDIKA išsiskirs ne tik geru susisiekimu, erdve ir patogia parkavimo aikštele tačiau ir žinomų prekių ženklų pasirinkimu ir jaukia aplinka. „Suburta patyrusi tarptautinė komanda iš architektų, inžinierių ir statybininkų kuria prekybos slėnį, kuriame derės prekyba, verslas ir gamta“, – sako jis.

Pasak Manto Miseliūno, NØRDIKA konsultuojančio „Koba Living“ investicijų ir nuomos vadovo, IKEA atėjimas į šią vietą paskatino kitus prekybininkus įsikurti šalia esančioje teritorijoje, dar visai neseniai metalinių garažų dykviete buvusį Vilniaus rajoną. “Ši Vilniaus dalis yra perspektyvi dėl patogaus susisiekimo Pietiniu aplinkkeliu ir IKEA populiarumo. Be to, tai strategiškai gera vieta šalia oro uosto ir Minsko plento”, – mano jis.`

Į prekybos slėnį NØRDIKA investuoja Estijos nekilnojamojo turto investicinei bendrovei „Nantucket Holdings“ priklausanti UAB „Prekybos parkas“. Šios Estijos įmonės pagrindinis akcininkas yra daugelį nekilnojamojo turto projektų Baltijos šalyse įgyvendinęs Peter Gage Morris.

Projektą vysto UAB VPH, o generalinis statybų rangovas yra UAB „YIT Kausta“. Pastatą ir aplinką projektavo Lietuvos kompanija „Unitectus“, konsultuojama žinomo tarptautinio architektų biuro „Chapman Taylor“. Projekto statybas finansuoja „Swedbank“.

Apie UAB „Prekybos parkas“
Prekybos slėnio NØRDIKA savininkas yra UAB „Prekybos parkas“. Didžiausią šios įmonės 84 proc. akcijų paketą valdo Estijos nekilnojamojo turto investicinė bendrovė „Nantucket Holdings“, priklausanti Peter Gage Morris
Kiti 16 proc. akcijų priklauso nekilnojamojo turto investicinei kompanijai „Ziempre Investments Ltd.“, kuri yra susijusi su Vilniuje įkurta nekilnojamojo turto vystymo ir valdymo bendrove VPH. VPH taip pat yra ir NØRDIKA prekybos slėnio projekto vystytoja.
VPH šiuo metu vysto beveik 150 mln. EUR vertės nekilnojamojo turto projektų Lietuvoje, Latvijoje ir Baltarusijoje. Be to, valdo daugiau nei 150 mln. EUR vertės turto pagal trečiųjų šalių įgaliojimus.
NØRDIKA prekybos slėnio valdyboje “Ziempre Investments Ltd” atstovauja James Torpey and Barry Nabuurs.

P. G. Morris 1994-2007 m. vadovavo „Ober-Haus Real Estate Advisors“. Per tą laiką ši nekilnojamojo turo bendrovė išnuomojo daugiau nei 250 000 kv. m prekybos centrų plotų Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Lenkijoje. Jam priklausančios nekilnojamojo turto holdingo bendrovės įsigijo ir išvystė daugiau nei 80 mln. EUR vertės nekilnojamojo turto Baltijos šalyse ir Portugalijoje.
Didžiausias P.G. Morris įgyvendintas projektas yra prekybos centras „Sikupilli“ Taline, vertinamas apie 30 mln. EUR.
UAB “Prekybos parkas” valdyboje “Nantucket Holdings” atstovauja Nerijus Juodelis, buvęs „Ober-Haus Real Estate Advisors” komercinio skyriaus direktorius.

Parašykite komentarą